Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chybová hláška - antipollution fault


pavel104

Recommended Posts

to FOXO: ANOTHER ONE:

neřekl bych že jsem trošku mimo. Tato hláška se hodně objevuje i na vozech, která FAP nikdy ani neviděla. A poté přes diagnostiku se objevují přechodné závady typu nízký tlak na rampě atp..

rozhodně bych to napíchl na diagnostiku a pozoroval hodnoty v měření veličin a tam to ukazuje i tlak nafty atd...to co hodí počítač do nouzáku se musí projevit i v měření veličin!

pokud to má spojitost s tlakem nafty, dělá to většinou při zátěži - přidupnutí do kopce atd a auto spadne do nouzáku a objeví se to antipollution fault.. co se tak řešilo, tak tak pět aut. u dvou vadné čerpadlo v nádrži, u jednoho přicpaný kat a u dvou vadný tlakový ventil....Ono zřejmě tuto hlášku používá pc jako univerzální že je chyba na spalovacím systému...palubní pc navíc moc hlášek nemá...

jednou jsem řešil i pacienta, kterému to hodilo tuto hlášku a také při zátěži nejelo - přechodná byla nedostatečný tlak turba a diagnostika ukazovala na jégr ventil. V tom autě se vyměnilo kde co a nakonec se ukázalo, že byl přicpaný kat... Po vybouchání katu už nikdy více...

PS: palivový filtr to dělá taky velice často! záleží na kvalitě nafty. I po pěti tisících nemusí být propustný.

[upravil dne 2/6/10 strizek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: strizek

Tato hláška se hodně objevuje i na vozech, která FAP nikdy ani neviděla.

Áno, dokonca aj u benzínov. Nie len FAP znižuje emisie, ale EGR, kat, správny pomer zmesy atď.

Ono zřejmě tuto hlášku používá pc jako univerzální že je chyba na spalovacím systému...palubní pc navíc moc hlášek nemá...

Presne tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím.Chcem sa opýtať pánov s Fap filtrom, ako sa im prejavoval upchatý Fap fillter. Ja som totiž jeden deň večer normálne došiel s autom a na druhý deň do obeda mi po naštartovaní hneď rozsvietilo diagnostiku s hlaškou \"antipolluton fault\" . Po chvilke a prudšom pridani plynu sa mi rozsvietila kontrolka plného fap filtra-pisalo niečo ako \"diesel filter fuel\" a tiež hlašku \" ABS/ESP deactived\"-tiež svieti kontrolka. Za dva roky jazdenia som nemal s tymto problem a myslel som, ze plný filter sa začne ozyvať hláškou napriklad vtedy, ked pôjdem do kopca na plný plyn.

Skôr ma zaujíma, či nemohlo odísť napr. to čidlo, čo meria tlak pred a za Fapom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zdravím mám Peugeot 406 2.0hdi a poslední dobou mi auto dělá ze si za jízdy samo ubere a nebo přidá otáčky někdy ubere i rapydne prostě takové kolísání někdy to udělá po kilometru někdy po pěti prostě různé ale při vyšších otáčkách to neudělá .Nevíte prosím kde mám.hledat problém.Moc děkuji za každou radu.

Ještě jsem.zapomněl dodat ze na volnobeh  běží normálně a drží otáčky jak ma a s toho to dělá mírně a jindy zase dost rapydne 

Upraveno uživatelem jarda444
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím mám Peugeot 406 2.0hdi a poslední dobou mi auto dělá ze si za jízdy samo ubere a nebo přidá otáčky někdy ubere i rapydne prostě takové kolísání někdy to udělá po kilometru někdy po pěti prostě různé ale při vyšších otáčkách to neudělá .Nevíte prosím kde mám.hledat problém.Moc děkuji za každou radu.

Takže nové zjištění auto nad  2000 otáček jede bez sebemensiho za kolísání vše dělá jen do těchto otáček někdy ubere a někdy samo přidává a někdy pri spadnutí k volnobehu chcipne .Svítí kontrolka motoru nahlásí tuto chybu antipo..... ale motor není v nouzovém režimu .Myslíte ze by to mohl dělat ten drv ventil .Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je právě docela zajímavé chování toho plynu jak jsem psal od cca 1900 otáček nahoru to neudělá vůbec a na volnobeh někdy bud si ubírá a nebo samovolně přidává ale jen někdy spis to dělá za jízdy ale taky ne vždy občas jede a neudělá to vůbec myslíte ze by to mohlo dělat to ukostreni 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...