Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Packovy prepinac svetiel/stieracov 406 new


malypeto

Recommended Posts

Ahojte.

Uz dlhsi cas na mojom Pepem pozorujem zvlastne spravanie sa svetiel.Blika kontrolka stretavacich,zhasinaju svetla pocas jazdy a co je asi najvacsi pruser zapli sa pocas statia svetla same od seba a vymlatili baterku uz 2x.Hrabe samotnemu prepinacu,su zodrate kontakty na plosaku v otocnej casti prepinaca.Pravdepodobne sa ta cast neda nejako moc opravovat.Chcem kupit novy,ale mam auto z ESP co asi bude na prepinaci mat kruzok na uhol natocenia volantu.Da sa samotny prepinac nahradit tymto http://www.faro.sk/catalog/prepinace/peugeot/peugeot-406-ii-2.php pripadne da sa kruzok natocenia volantu prehodit s prepinaca na druhy alebo je pevnou sucastou prep.??

Diky

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to asi 5 rokov , vtedy niečo okolo 8 000 - 9 000sk , stým krúžkom neporadím . Staré páčky mám myslím ešte doma . Až ich najdem môžem sa na to pozrieť , no osobne by som to kúpil a vymenil . Ja som to vymieňal kôli samovoľnému prepínaniu smeroviek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: malypeto

Ahojte.

Uz dlhsi cas na mojom Pepem pozorujem zvlastne spravanie sa svetiel.Blika kontrolka stretavacich,zhasinaju svetla pocas jazdy a co je asi najvacsi pruser zapli sa pocas statia svetla same od seba a vymlatili baterku uz 2x.Hrabe samotnemu prepinacu,su zodrate kontakty na plosaku v otocnej casti prepinaca.Pravdepodobne sa ta cast neda nejako moc opravovat.Chcem kupit novy,ale mam auto z ESP co asi bude na prepinaci mat kruzok na uhol natocenia volantu.Da sa samotny prepinac nahradit tymto http://www.faro.sk/catalog/prepinace/peugeot/peugeot-406-ii-2.php pripadne da sa kruzok natocenia volantu prehodit s prepinaca na druhy alebo je pevnou sucastou prep.??

Diky

Peter

Kroužek ESP je součástí páček, takže nejdou zaměnit páčky s ESP za páčky bez ESP. :fnuk Mám skoro ten stejný problém.

[upravil dne 19/5/10 Luboš406k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu wikipedie:

ESP pomáha vodičovi zvládať kritické situácie pri riadení auta, v ktorých by sa vozidlo mohlo dostať do šmyku. Kým samotné ABS iba vyrovnáva brzdnú silu medzi kolesami na základe informácie zo senzoru otáčok na kolesách, ESP spracúva informácie z ABS a zo senzora natočenia volantu, gyroskopu (umiestneného zvyčajne v strede vozidla) a spolu s virtuálnym softvérovým modelom vozidla potom cielene pribrzďuje oddelene zadné alebo odbrzďuje predné kolesá auta a tým ho nielen vo fáze brzdenia, ale i vo fáze zrýchľovania, či prechádzania zákruty udržiava mimo šmyku. Tým je auto ovládateľnejšie a stabilnejšie. Niektoré verzie systému zasahujú i do riadenia rýchlosti a v prípade potreby upravia výkon motora podľa modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ESP sa kalibruje cez pc uhol volantu atd... Ak chces presny postup mozem zajtra kuk v praci v PC ale na trosku inej znacke vozu.

Prepinac ma cislo 6242 H6 ,prezradili mi v Pegotservise.Uz ho len niekde splasit za rozumnu cenu.

Docasne som vyriesil aj zhasinanie svetiel pocas jazdy odpojenim senzoru.Sice kontrolka tlmenych blika ale svetla svietia.Tazko som vysvetloval policajtom ze som svetla nezapol az ked ma zastavovali ze to jak dal smerovku tak pokazeny prepinac ich zapol.Bolo 60€ zarobenych....Dazdovy senzor chvilku ozeliem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate nekdo pristup k tomu systemu PP2000? mozna by to muj problem vyresilo. taky jsem vymenil COM. nebylo podle SN poznat jestli je to 6242 H6, ktere jsem taky potreboval (myslim), konektor pro ESP byl je tusim modrej a me na COM zustal volnej cernej, takze si nejsem jisty zda je to v poradku. krome problikavani kontrolky potkavacich svetel mi jeste nefunguje automaticke stirani, coz tedy asi taky muze souviset.

[upravil dne 23/5/10 Ludweek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...