Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 - zkušenosti


MilhausF

Recommended Posts

V 2. 10. 2019 at 17:40, Brizan napsal:

Nevíte náhodou někdo jestli je možné u auta přes dia aktivovat systém start-stop? Je mi jasné, že bude potřeba minimálně dokoupit tlačítko na deaktivaci které je na panelu vlevo od volantu, ale už dále nevím jestli je k tomu systému potřeba ještě něco dalšího. Předpokládám že se jedná pouze o software a vše ostatní krom zmiňovaného tlačítka v autě už je z výroby. 

Zde si přečti, jak je to "užitečné" http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/system-start-stop-zpusobuje-rade-aut-jeste-jeden-problem-o-kterem-se-nemluvi/

A tady se dozvíš, že PSA nestartuje startérem (jako např. koncern u mého pracovního YETIho), ale alternátorem s obousměrným chodem https://www.auto.cz/psa-e-hdi-novou-generaci-start-stop-bude-mit-v-roce-2013-milion-aut-22622 (článek popisuje 1.6, ale 2.0 má stejný systém startu). To naznačuje, jak moc se liší samotné fyzické vybavení motoru nemluvě o kabelážích a řídících jednotkách. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi dotaz, kdo se vyzná v elektrice? Chci si přidělat zásuvku zapalovače s tím, že bych ji zapojil na pojistky v kabině. Kostru jsem našel, to je OK. Zkoušel jsem, že bych to zapojil třeba na pojistku "zapalovače" v kufru. Jedna věc je, že tam měřím cca 18V a druhá, že to napětí na pojistce je i po vypnutí zapalování. Přitom když v zásuvce v kufru něco připojeno, tak to po vypnutí klíčku přestane nabíjet. Nerad bych, aby tu dodělanou zásuvku měl trvale pod napětím. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...