Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 - zkušenosti


MilhausF

Recommended Posts

mě se párkrát stalo, že se tempomat sám vypnul (pauza) po přejetí větších nerovností na silnici. Je to myslím nějaká ochrana při nehodě. Stalo si mi to u peugeotu i u škodovky

Tuto zkušenost mám taky z fabky I., kdy při větších nerovnostech (zapuštěný kanál, koleje) se tempomat sám vypnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou máte spotřebu s tempomatem?

Jel jsem totiž Praha - Kopřivnice a docela jsem pospíchal, tak jsem ani tempomat nepoužíval a měl jsem spotřebi místy i 5,9l/100.

Cespou zpět jsem nepospíchal a jel jsem podle předpisů a hojně na tempomat, no a nedostal jsem se míň, než 6,2l/100

Máte někdo podobnou zkušenost?

Jinak já na špatné silnici z důvodu ochrany podvozku tempomat nepoužívám a tam kde frézují je většinou omezení a musí se přibrzdit, takže se to automaticky vypne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, většinou jedu s tempomatem. O víkendu jsem jel Kladno - Hodonín - Kladno. Dle palubního PC jsem měl průměrnou rychlost 112 km/h a spotřebu 6,2 l/100. Tempomat používám dost často, pokud není provoz a nekolísá rychlost, nebaví mě stát na plynu :-). Jinak samozřejmě záleží i na silnici, na rozbitý okresce, kde jedu sám samozřejmě tempomat nezapnu.

Upraveno uživatelem Mojo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám průměr 6.8, 30% Praha, 40% dálnice, 30% okresky, většinou hory.

 

K tomu tempomatu - povětšinou tak tři desetinky nahoru na stejných trasách. Důvod je ten, že nezná trasu a nevidí a nepřekročí... Daleko větší vliv na spotřebu má ale určitě povětrnostní podmínky. Na stejné trase po dálnici proti větru i o litr a čtvrt víc než po větru... Prostě daň za velký auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jak jste na tom se zamrzáním dveří. Auto mám první zimu a jsem teda nemile překvapen. Systém dvojího těsnění je hezkej, nedělá to hluk. Ale dveře strašně často přimrzají. Jak má to těsnění povrch ala semiš, tak se tam vytvoří tenká vrstva ledu :-( U každého auta občas dveře přimrznou, ale takhle často jako u 5008 jsem to nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...