Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkcni klima


bigpoint

Recommended Posts

Pred casem jsem tu schanel kompresor klimatizace. Sehnal jsem jej na jednom vrakovisti. Nicmene pan z vrakoviste mel neco se zady, takze se vymena posunula na pristi tyden.

Dival se ale na auto, kompresor se tocil, nicmene nezdalo se mu, ze pri zapnute klime se netoci sahara. Pak sahnul kamsi do motoru a roztocila se na plny vykon.

Tehdy v autorizovanem servisu me rikali, ze kompresor nedava tlak a vse je OK.

Nicmene pokud se ma sahara tocit prizapnute klime, je logicke ze kdyz se netoci, ze to nemuze chladit.

Nevite tedy zda se pri zaple klime ma sahara tocit? Bylo taky tak 14C, cili mozna to bylo tim. Nebo pokud kompresor blbe funguje, jeslti to muze byt duvod proc se sahara netoci. V PC auta nebyly zadne chyby.

Mam P406 2.2 HDI rv 2001

Dik

[upravil dne 13.5.2010 bigpoint]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info.

Zkusil jsem tedy zda se ventilator umi tocit na nizsi rychlost, trochu jsem zahral motor a vetrak se roztocil. Cili je funkcni.

Pri zapnuti klimy se ale nezapne. Chladici medium asi melo tech cca 15C co bylo venku, nicmene asi jak klima nefunguje, tak se ani medium neohriva a neni treba chladit. Nejspis. Cili asi meli v autorizovanem servisu pravdu a je treba vymenit ten kompresor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezkoušej nic a jeď do servisu naplnit klimu. System odsají, natlakují, zda-li drží tlak a doplní chladivo s barvivem na zjištění ztrát a klima bude funkční. Když, tak přijdou na závadu. Než 2000Kč za kompresor, to raději 900Kč za klimaservis

[upravil dne 14/5/10 kobr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Ahoj u 406 mi přestala jít klima,jde dokud se motor neohřeje jak se ohřeje tak sepne a hned se vypne všimnul jsem si ,že se ani nesepne sahara..což je asi špatně mohl by mi někdo říct kdy má zapínat sahara na 1 a 2 rychlost?mám 1 vrtulovou saharu motor 1.8 16V 85kw motor 6FZF.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při zapnutí klimy se sahara rozběhne vždycky. Pro chlazení motoru se na 1. rychlost zapíná myslím kolem 96°C a na druhou rychlost mám dojem kolem 105°C. Ty teploty si nepamatuju přesně. Je to ±. Ale netuším, jestli se při zapnuté klimě a teplotě nad těch 96°C zapíná druhá rychlost. Bylo by to logické. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no u svého jsem zkoušel a pokud není teplota vody 80 při sepnutí klimy se sahara nerozjede nad 80C ano,mám automatickou klimu,

blbne to u sedana kde je manuální...

pojistka na saharu je v motorovém prostoru pozice č.3?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka pro saharu bude jedna z těch maxipojistek pod pojistkami v motoru. Ale pokud ti sahara jede ale jen občas tak pojistka bude OK. Spíš se podívej na chladičovou stěnu (pod maskou), kde jsou dva předřadné odpory pro I. a II. rychlost a také asi 3 ks relátek schovaných pod krytem. V těch bych viděl problém spíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahara nejede vůbec...

Dnes ráno jsem zkoušel na svém když zapnu klímu při 90c na auto nerozebehne se Sahara,roztoči se az při větší rychlost vetraku  v kabině zkoušeno dnes ráno bylo asi 8c,podle me se Sahara roztoči az když se nemůže uchladit náporem? Nebo to mate ze ráno nastartuje té zapndte klimi a vrtule běží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, když zapneš klimu na Auto tak klima nemusí běžet, spina se podle teploty v interieru.

Jinak k dotazu, je tam dostatek chladiva?? Pokud je nízký tlak tak se nesepne, pokud dostane trochu tepla od motoru mohla by se na chvilku sepnout, nech zkontrolovat naplnění, to jsi měl udělat jako první, před tím než budeš řešit sahary.

Kontrola sahar, stačí odpojit čidlo, hnědy, po odpojení se musi sahara rozjet, po připojení nevypne hned ale vypne až po zapnutí klíčku. Je to tu popsaný někde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2010-5-13 at 22:46, Qcko napsal:

Skus ju zapnut napriamo (na chvilu), vytiahni konektor z tlakoveho spinaca a spoj piny kusom dratu, uvidis ci si zopne kompresor a sahara (vetrak), ak hej, je chyba v tlaku v systeme (unik chladiva) alebo je vadny samotny tlakovy spinac :papa

Radu máš také kousek výše.... presostat má čtyři piny, když je propojíš navzájem, musí se sahara rozběhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial ti nejde sahara ,ale samotna klima funguje tak klima dlho nepobezi pretlakuje sa ti okruch lebo medium sa nechladi a tlakovy spinac ju vyhodi 

pri zapnutej klime musi ist sahara vzdy jak sa tu uz pisalo ,podla vsetkeho to vypada ze ti nejde 1 rychlost sahary(ktora sa aktivuje pri zapnuti klimi) pozri relatka a  odpory na chladicovej stene ,hlavne odpory je na nich tepelna poistka  a ta sa casom prepali hlavne odpor pre 1 rychlost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...