Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svítí kontrolka airbagu


Fellipe

Recommended Posts

Zdravím všechny Peugeoťáky :)

Mám dotaz ohledně \'pytle\', přesněji řečeno začala mi z ničeho nic svítit kontrolka, jako, že je něco v nepořádku.

Tak jsem si zajel ke známému na diagnostiku a ten mi řekl, že prý odešel kroužek airbagu pod volantem, tak jsem se se ptal přímo v autorizováném servisu, kde mi řekli, že se ten kroužek vyměnit dá, ale jen u starších modelů. Že u toho mého (zjistili podle čísla karoserie) je prý už nějaký nový systém či co a že se musí vyměnit komplet celej díl (cena 7600, jen za díl).

Tak se chci zeptat, jestli o tom nevíte někdo něco podrobnějšího, případně jestli s tim někdo podobný problém neměl?

[upravil dne 7/5/10 Fellipe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem to měl u jednoho týpka, tak na to koukal pošteloval drátky, celý to rozdělal a nic nenašel. Ale odjel jsem od něj, kontrolka nesvítila, nesvítila celý dopoledne co jsem jezdil. Odpoledne jsem jel do města a kontrolka už zase svítí. Večer už zase nesvítila.

Tak nevim co s tim je, nechce se mi měnit celý ten komplet s kroužkem, ale stejně mi asi nic jinýho nezbyde. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to ještě musim zkontrolovat, koukali jsme na drátky, na konektory, no prostě na všechno, co by to mohlo být, ale jen ve volantu. Tohle mě nenapadlo, tak zkusim ještě zahejbat sedačkama, jestli to třeba nepřestane a kdyžtak na to mrknu.

Jo jinak to bylo na diagnostice a tam to ukázalo přerušenej obvod, jinak nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 406 1.8 16v rv1996 a ted mi to take zacalo delat, prvne to zacalo blikat a pak to uz jen svitilo .. zastavil jsem v obchodaku byl jsem tam nakoupit a kdyz jsem nastartoval porad to svitilo, dojel jsemk babicce tam jsem se take zdrzel jen chvilku nastartuji a az domu to bylo oki.? bagy mam jen u ridice a spolujezdce nikde jinde, s autem ted jezdime dva takze predni sedacka ridice se casto pohybuje na 2 prizbusobeni (2 lidi) ?? takze kam se mam kouknout a co procistit.? ja jsem zde cetl je neco nekde pod sedackou.? kudy a jak se tam dostanu a cim a co mam procistit.?

diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QiBoN: pod sedackou mas konektory, do jedneho ide oranzovy drat.... to je k pyropatrone a ten sa viem pohybat (poskodit, pohnut, to je jedno) a zacne ti blikat kontrolka...

...najprv si odpoj akumulator (baterku), posun si sedacku max dozadu, lahni pod volant a konektory vcelku pekne uvidis ;) ... rozpoj ho (je tam poistka), pozri sa ako su na tom konektory a znova len spoj, zapoj akumulator a skus... ak prestane, je to len konektorom, ak nie, moze byt kludne aj pretrhnuty drat pod sedackou:ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau.Mám stejnej problém.Na diagnostice mi řekli,že je v tahu řídící jednotka,objednal jsem,vyměnil jsem a prd platný.Šel jsem znova,aby mi vymazali poruchy,že je to prý bez poruch.Rada,vyndejte žárovku a nebude svítit.Do dnes mi nikdo neporadil co s tím je.Za jejich rady bych měl už starší auto..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém jako Fellipe. Také mne svítí kontrolka airbagu. V servise to také na diagnostice vyhodnotili že je špatný ten díl pod volantem, cena 7600 Kč + práce. Pro jistu jsem si nechal udělat diagnostiku ještě ve druhém servisu a tam to potvrdili. Posařilo se mne domluvit s jedním autoelektrikářem, který věděl v čem je problém a nabídnul se, že to opraví. Tak závadu opravil, týden to bylo vše OK a dneska odpoledne to začalo znovu. Tak že zítra mu volám a snad se mu to podaří opravit definitivně. Ty prachy co říkali v servisu se mne do toho cpát nechtějí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kontrolka pořád svítí, tak se někde pokusim sehnat ten kroužek, respektive celej ten díl, snad seženu levněji, už jsem se ptal, tak uvidíme. Snad se to pak vyřeší a nebudu mít stejnej problém jako \'Standa 11\'.

Pak už buď jedině novej díl a nebo to nechat ať si to svítí, ale zase si říkám, že když už tam ten bag je, tak by měl fungovat.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Qcko : Baterku jsem rozpojil, sedacku posnul, oranzovy konektor rozpojil (zadnou pojistku jsem tam nenasel?) a zase zapojil jedu a nic, ale ono to delalo kdy se mu zachtelo, tak uvidime. Snad jsem makal na spravny konektor :) poraď, vlastne to byl oranzovy konektor ten nejdal od radici paky.

[upravil dne 22.5.2010 QiBoN]

TAK TO PORAD BLBNE :( JEDU JEDU CELOU DOBU DOBRE A NAJEDNOU KDYZ JEDU POMALINKU - PARKUJU TAK TO ZASER ZACALO BLIKAT :( ???

[upravil dne 22.5.2010 QiBoN]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove mam stejny problem,uz asi dva tydny mi blika kontrolka airbagu a je to vazne neprijemne...:grr

Nevim jak vas,ale me to opravdu dost otravuje to blikajici oranzove svetilko,zvlast kdyz jedu za tmy :nevim

Ve ctvrtek jsem byl na servisni prohlidce u dealera a musim rici ze jsem byl dost zklaman,nejprve me nastvali cenou prohlidky (jen neco jako meziprohlidka),na internetu proklamuji cenu 19,- euro ale pri placeni na me vytahli fakturu na 70,- a to vubec nic neudelali,jen okoukli a sepsali co vse je treba vymenit (nastesti nic zasadniho az na rozvodovy remen za 600,- euro - nevite nekdo na kolik to vyjde v Cechach? ).

No a nekolik hodin po one prohlidce mi zacal jit hnusny smrad z klimatizace (predtim krasne vonela).

Ovsem co se tyka toho airbagu tak o nem ani zminka - vse v poradku :myslim

Zitra se pokusim dle vaseho navodu procistit ty kontakty pod sedackou,pokud to nepomuze rad bych to nejak zcela odpojil,nevite zda to vubec jde?Myslim nadobro se zbavit toho blikani pokud mozno bez zasahu do pristrojove desky a vyjmuti zarovicky,na to si opravdu netroufam...:mad:

[upravil dne 22/5/10 Hanks81]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se všem, ale vyndání žárovky považuju za zhovadilost stejně jako náhradu Airbagu odporem. Od doby co manželka vezla dceru kamarádky a srazila rodinku divokých prasat, bych nikdy nic takovýho neudělal. Díky pyropásům a Bagům se nic nestalo ( teda čumák na kaši, ale posádka OK ). Stačilo jet jiným autem bez Bagu spolujezdce a dítě by asi dopadlo zle... Tyyhle závady mívají 2 nejčastější příčiny - konektory pod sedačkou a kroužek volantu. Konektory stačí prostříkat nebov nejhorším normálně propájet napřímo. Kroužek holt vyměnit třeba za vrakáče. Málo kdy vývají zoxidované kontakty na pyropásech nebo předních A.B. Nicméně k nim je celkem dobrý přístup ( na volantu drží A.B. jen 2 šrouby ) a u spolujezdce je tam přístup po vyndání přihrádky. Než začneš čistit kontakty odpoj baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a došlo aj na môj airbag:grr Dnes mi palubák zahlásil chybu, kukol som teda pod sedačku (keďže ňou často hýbem), ale žiaden oranžový káblik som tam nenašiel ani konektor. Sú tam len dva čierne kábliky, ktoré vedú v takom plastovaom ochrannom hadovi, ale konektor nikde:o Je tam dosť málo miesta, chcelo by to asi dole sedačku (mám 407)?

Riešili ste to niekto na 407? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se chceš dostat ke konektorům, tak musíš vyndat sedačku resp. ji uvolnit a naklopit dozadu. Ten plastový had vede k plastové desce na podlaze a po zvednutí té desky se objeví konektory. Na airbagy je konektor zelený. Ten ale moc netrpí na nekontakty. Na diagnostice by se hned zjistilo kde je problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Pokud se chceš dostat ke konektorům, tak musíš vyndat sedačku resp. ji uvolnit a naklopit dozadu. Ten plastový had vede k plastové desce na podlaze a po zvednutí té desky se objeví konektory. Na airbagy je konektor zelený. Ten ale moc netrpí na nekontakty. Na diagnostice by se hned zjistilo kde je problém.

hmm diagnostiku mám najbližšie dosť od ruky, skúsim to ešte porozoberať a skontrolovať, potom sa uvidí. Každopádne dík za rady:papa

[upravil dne 25/5/10 patko79]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak airbag už je opraven, opravdu to byl kroužek \'pytle\' pod volantem, ale naštěstí jsem sehnal borce, který mi to opravil jen tu poškozenou část a ne celý kroužek i spáčkama (prostě celej kus), který by stál přímo v servisu 6500 Kč.

Takže celkem mě oprava na 1000 Kč i s prací, tak jsem rád, že mi zbylo něco na dovolenou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...