Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zatuhla ručka


dapata

Recommended Posts

Zdravím vás Chalani,potřeboval bych prosím radu.Před 14 dny po jízdě v dešti jsem zaparkoval a zatahnul rucní brzdu.Včera jsem nasedl do vozidla po uvolnění brzdy jsem se snažil rozject,ouha....jízda žádná.Patrně se po uvolnění ruční brzdy neuvolnily čelisti,nebo někde drží lanka.Nevíte náhodou co stím,nestalo se vám nekdy něco podobného a případně jak jste to řešily? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,jo, to je tak, když se zatahuje ručka tam, kde to není vysloveně potřeba. Možná, jestli ti to třeba nezamrzlo, přeci jen už bejvá pod nulou. Ale fakt - blbost, kterou nám hustili do hlavy v autoškole, že se musí ručka zatáhnout \"pro jistotu\" je pěkná chujovina. Pokud to stojí někde z/do kopce, tak prosím. Ale jinak je to zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je přesně naopak! To se stane,když se ručka NEPOUŽÍVÁ pak se zatáhne za přirezlá lanka a už se to nevrátí,protože to ty pružinky neutáhnou.Používejte ručku co nejčastěji(kromě velkých mrazů,kdy můžou přimrznout pakny)a tohle se vám nemůže stát.To, že se ručka nemá používat je pěkná blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji stejně jako Ráďa ručku používat často, aby \"nezamrzla\", honem před zimou promazat lanovody. I v zimě se musí občas na parkingu z kopce zatáhnout, já to mám u baráku furt. Pro takový případ doporučuji těsně před dojezdem na místo párkrát přibrzdit ručkou, aby se eventuelní vlhkost z paken odpařila a ráno za mrazu nezůstaly pakny přimrhlé, to je pak trochu problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to já jsem dojel do servisu i se zamrzlou ruckou:) Jedno kolo bylo proste totalne kously a netocilo se,... takze jsem vzbuzoval trochu pozornost, ale dojel jsem (bylo to teda jenom asi 300m,..ale pneumatika trpela:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Obnovuju starý téma protože je aktuální :)

Máme na 306 seknutý pravý zadní kolo. Minulej týden se mě podařilo pomaličku couvat a ono to povolilo. Teď se s tím nedá hnout, někdo znovu zatáhl ručku...

Máte nějakou radu jak na to? Zkoušel sem kladivem buchat do bubnu, nic se nedělo.

Doufám že nezarezl bovden nebo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Obnovuju starý téma protože je aktuální :)

Máme na 306 seknutý pravý zadní kolo. Minulej týden se mě podařilo pomaličku couvat a ono to povolilo. Teď se s tím nedá hnout, někdo znovu zatáhl ručku...

Máte nějakou radu jak na to? Zkoušel sem kladivem buchat do bubnu, nic se nedělo.

Doufám že nezarezl bovden nebo něco.

no nechat v garáži rozmrznout ( pokud jsou zamrzlé pakny ). Jinak si myslím, že záleží na štěstí a konkrétní situaci.Někdy u šáde pomohlo chytit bovden u bubnu a zahýbat s ním a ono to povolilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do bowdenů doporučuju nakapat konzervační kapalinu na brzdy - Breox. Super to funguje i už na zatuhlý boedeny. Párkrát s tím zameleš a docela a překvapivě rychle to povolí a funguje než to odvezeš za vrakáč.

Pokud jsou přimrzlé pakny, tak počkat na oblevu, projet a přibržďovat ručkou, a? se pakny prohřejí a odpaří se vlhkost, která by to zase zablokovala. Kolem bowdenů dej tmel, a? se do nich nedostává vlhkost a nekondenzuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne nevidim duvod ji v zime pouzivat, jednou mi to zamrzlo a to mi stacilo na to abych, uz na ni v zime nesahl. Ted ji nepouzivam a mam dva roky klid. Ono pokud mate naprasklej bowden tak je vam prd platny ze ji pouzivate porad, dostane se vam tam voda a az poradne zamrzne tak se nerozjedete...

Ale kdo chce at s ni brzdi v zime dal, avsak ja k tomu nevidim duvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...