Jump to content
MilanF1

P306 HDi - MilanF1 - 470 tkm - servis

Recommended Posts

Konečně jsem se dostal k výměně tlumicu, prachovek a dorazu.  

Nové i komplet horní uložení. Vlevo zarezle ložisko,  asi taky proto, že bylo dáno obráceně. :roll

nové mám i silenbloky ramen a čep na rameni. Nebylo to nutné, ale když už to bylo venku. 

také nová příruba na motoru na okruhu chlazení, už se neztrácí voda. 

A prezuto na zimní. 

Další servis: repas brzdicu a výměna zadnich desticek... vydržely půl roku, za to mohou brzdice.

Takže letos to byl slušný servis: rozvody, všechny tlumiče včetně uložení a prachovek, uložení přední a zadní nápravy, vyfuk, příruba vody, zadní brzdy, brzdice, geometrie. A taky lakování po nehodě. 

Nyní by se hodilo období bez investic. 😄 Už máme 470 000 Km, může přijít cokoliv. 

Už bylo na čase pořešit volant. 

Kožený potah vydržel 200 000 km bez údržby a kolikrát i špinavé ruce. 

Koupil jsem ten samý, už to nebylo 560 Kč, ale 800 Kč (všechno se zdražuje). Za hodinu nově pošito. Pokud vydrží dalších 200 000 km, budu spokojen. 

20200915_172907.jpg

20200915_172916.jpg

20200915_172923.jpg

20200915_172929.jpg

20200915_175057.jpg

20200915_184534.jpg

20200915_184547.jpg

Hmm, tady u nás jedna paní čalounice dělá volanty za cca 700,-. A dělá to fakt pěkně, nejde to poznat od originálu. Pokud čalouní volant, který původně čalouněný nebyl, tak zařízne místa, kde je airbag tak, aby pěkně pasoval.Dělá i alcantaru, i barevný proužek. Nechce teda dělat  barevnou nití, na to se nechá fakt dlouho ukecávat, prý je to více práce.

Takové ty samodomo mi oproti tomu přijdou jako vyhozené peníze a hlavně se mi to moc nelíbí.

ja nechaval taky u autocalounice v jedny vsi u nas u Pribrami na moji 406 potahovat osoupanej volant z coupe.

Chtela  teda litr, ale vysledek taky jako origo. Ja osobne bych ten tlustej volant nechtel, ale jestli ti to vyhovuje