Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí


MilanF1

Recommended Posts

Díl je na místě a už to opět jezdí. 

Jenom v originále tam je plastový "kolíček" a ne šroub ... takže už se v tom asi někdo hrabal ...

 

Blíží se mi servis na 380 tkm :) Už jen 400 km, takže asi tento víkend, nebo ten příští. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska proběhl servis na 380 tkm. 

Olej TQ7000, filtr, palivový filtr (pěkně špinavý) a také vzducháč (po dlouhé době jsem dal ten s filcem). 

Dále jsem dal nové čidlo teploty chladicí kapaliny, uvidím, zda studené starty budou konečně OK. 

 

S tím se váže i spotřeba, ta by mohla jít dolů. Od podzimu jezdím 5-5.2, ale naposledy jsem měl v nádrži 100% PapOil jsem jezdil za 6l / 100 km :o, pak jsem to říznul s EuroOilem a jsem nyní na 5,4l / 100 km. Uvidíme, zda se po půl roce dostanu pod 5. 

 

A taky mě zradil zámek řidiče. Zamykám klíčem a zámek mi zůstal v ruce a něco spadlo do dveří. Byl to zajišťovací plíšek. Takže rozborka dveří a nacvaknout plíšek.

 

Poslední dobou řeším samé drobnosti. :D Po těch 145 tkm společných začíná zlobit. ;)

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve Vám vadí setiny, teď už desetiny ... nebude to lepší v hektolitrech? ;)

 

Koukám, Johne, že s 2.2 HDI jezdíš za 6,5. A já s menším, lehčím a slabším, stylem klobouk za 6? To je prostě někde problém ... a ten řeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milan: tak jezdím i za míň podle nohy :D .. ale já jsem "bohužel" ten co zas tak spotřebu neřeší a hlavně jsem spokojený když mám spotřebu čistý město/ okresky domů do 7l. Proto aní už moc neaktualizuju to měřidlo.. spíš jen když je nálada a čas to tam dopsat :D

Upraveno uživatelem John
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milan : to chápu osobně projedu se svojím daily(sedan) 2 a víc nádrží za měsíc tudíš proto jsem fakt spokojený na výkon atd, že se krásně vejdu do 7l. Abych jezdil jak důchodce a třeba možná kolem 6l mě fakt nebaví..  :D

Ale přestávám  :xvul  řešit spotřeby, možná bych u tebe popřemýšlel o vyčištění vstřiků a pal. soustavy TECem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, jak to bude tedka. Mám tam nové čidlo teploty (když bylo chladno, po startu nepravidelný chod). Snad to spadne dolů.

Jinak na vstřiky za celou dobu nikdo nesáhl, a to mám doma asi 4 roky jiné. :D

Jednou jsem měl TEC v nádrži, když byla skoro prázdná, ale pořád to bylo ředěné. Jinak jsem pro auto v tomto ohledu nic neudělal. Vlastně jo, přitížil, před 100 tkm chip a nyní se mi začíná ozývat turbo, trošku píská. Ale do koncernu mám daleko. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

145tkm s autem a pořád Tě nepřestalo bavit řešit desetiny litru spotřeby ... Milane, Milane ...

7 let (nebo jak dlouho) na klubu a pořád Tě nepřestalo bavit řešit Milanovu zálibu v měření nízké spotřeby ... Stibto, Stibto ... :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes jsem tankoval a očekávané se stalo skutkem, už jsem konečně pod 5, konkrétně 4,9l /100 km. Ale pořád to není ono, ale uvidíme za dalších 1100 km. Snad není na autě něco špatně ... ale už to není 6 jako před měsícem, takže bych měl být spokojen.

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...