Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 Hdi, hlavni rele?


jack

Recommended Posts

Ahoj,

kde najdu hlavni spinaci rele, ktere sepne obvody (cerpadlo v nadrzi, hlavni elektroniku...) po zapnuti klicku?

Auto mi toci, ale cerpadlo nejde, klakson netroubi, svetla nejdou, blikace nejdou.... vypada to na hlavni rele, bude asi nekde v pojiskove skrini v motorovem prostoru, ale po rozebrani jsem tam rele nenasel, snad jen jestli neni napajene na desce plosneho spoje, pod pojistkami, tam jsem se nedpostal,

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, vsechny pojistky jsem zkontroloval, ne jenom vizualne, ale vsechny vyndal a promeril, jak v kabine tak v motorovem prostoru, i ty velke v motorovem prostoru, jak jsou pod hlavni deskou

konektory co jsou pripojene do pojiskovky v motorovem prostoru byly slusne zoxidovena, vse jsem ocistil prostrikal, myslel jsem ze to je ten problem, ale bohuzel nechce chytit

v te pojiskovce u motoru jako rele cvaka ale asi nesepne, ale problem je, ze na rele se nemuzu dostat, abych ho zkusil vymenit/proklemovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ted uz me napada bud spinacka nebo cely BM modul,

potreboval bych, kdyby me nekdo napsal, na jakych pinech mam namerit proud po zapnuti klicku, pak bych to vyhledal, bud uz nejde proud za spinaci skrinkou nebo nesepne obvody BM mobul.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked odpojis ten konektor co je na spinacke, odmerias kde je plus a tento plus cez hrubsi drot, vyskusaskazdy zvysny pin tak zistis na co je ktory. Jeden bude istotne na starter ten nechas volny ostatne pripojis na plus a skusis nastartovat pripojenim toho drotu co je na starter. A potom uvidis ci je problem v spinacke, alebo bude niekde inde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže s tím že nesvítí světla, nehraje radio myslím ti odpověděli na dieselpower fóru - economy mód, který zrušíš po nastartování motoru. Napájení ŘJ motoru na spínací skříňce můžeš měřit na pinu 1 kon. 3V VE - BF07 výstup z poj. skř. u motoru na pinu 7 konektoru 8V NR ( je to jištěný přívod z baterie do spín. skř. pojistkou MF7). Výstup ze spínačky je na pinu 2 kon. 3V VE a jde do poj. u motoru (BM34) na pin 9 kon. 16V GR. Toto bylo na schematu spínací skříňky, který jsem ti poslal a přejdeme na schema počítače řízení motoru. Z BM34 přes pojistku F4 na pin 12 kon. 16V VE, a kabelem CM04A do ŘJ motoru na pin C3 kon. 32V GR ( to je výstup + z BM34 po zapnutí zapalování do ŘJ motoru). Pin 3 kon. 16V NR na BM34 kabel 1226 je signál řízení hlavního relé ŘJ motoru, který jde do ŘJ motoru na pin A4 kon. 48V MR. Odtud zpět z pinu A2 jde na pin 13 kon. 16V NR na BM34 signál na cívku hlavního relé. Odtud z pinu 8 kon. 16V NR na pin L1 kon. 48V MR na ŘJ motoru jde napájení ŘJ motoru po zapnutí zapalování. Tak tady všude je potřeba změřit napětí po zapnutí klíčku, případně při startu. Jo a ještě na schema spín. skř. změřit při startu výstup pin1 na NR (černém) konektoru kabel 100. Mělo by tam být napájení pro řízení solenoidu. Tak to je snad zatím vše, doufám, že jsem to nějak nezamotal, ale musíš si to projet podle těch dvou schemat a pak se uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, tak jsem to byl zmerit,

zacal jsem hlavni pojistkou MF7 ta je OK, 12V na ni je, pak na modul u motoru BM34, cerny konektor NR pin 7 a tam uz 12V nemam, ale po zapnuti klicku na pojistce F1,F3 a F4 12V namerim, neni to divne?

Kdyz jsem zkusmo privedl 12V na pojistku F2 cerpadlo v nadrzi pekne zavrcelo a natlacilo naftu, ale co dal, odesel cely ten BM modul, kdyz mi nesepne 12V z MF7 na ten pin 7 na NR konektoru?

dik

[upravil dne 27/4/2010 jack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...