Jump to content

Peugeot 307 1.6 HDI nefunkční klimatizace


mysak
 Share

Recommended Posts

Dobrý den,

Peugeot 307 SW, 1.6 Hdi 80 kw r.v. 2004. Při zapnutí digitální klimatizace nepoklesnou otáčky a není slyšet cvaknutí, klimatizace nefunguje. Zkoušel jsem kabely po cestě od rozvodné skříně nad levým předním kolem až dolů ke konektoru u kompresoru – první fialový je v prvním konektoru rozvodné skříně na pozici č.7 a druhý zelený je v rozvodné skříňce spojen konektorem s bílým drátem. Pokud to chápu správně, tak se má na konci konektorů dole u kompresoru (fialový a zelený drát) objevit 12V, které by mělo spínat spínací cívku kompresoru. Naměřil jsem v rozvodné skříňce nad levým kolem odpor 4 ohmy mezi těmito dráty (odpor spínací cívky kompresoru). Zapínáním A/C na klimatizaci se však 12V napětí neobjeví. Nevíte někdo kde může být chyba. Není tam ještě nějaká pojistka? Digitální klimatizaci jsem zatím nerozdělával a nevím jestli z ní lezou nějaké dráty, které přímo ovládají 12V napětí? Pojistka pod volantem číslo 24 (15A) je v pořádku.

díky za případnou radu

Myšák

P.S. v předchozím příspěvku jste zde psali o uniklém chladivu, že se nesepne kompresor při nízkém tlaku, mohlo by to být tímto a 12V napětí se zde neobjevuje (na konektoru u kompresoru)?

Link to comment
Share on other sites

nevíte někdo ještě postup na čištění klimatizace (průduchů a výparníku) sprejem proti bakteriím a postupu, jak to vyčistit a jakým sprejem? Jinak doplněné chladivo i olej a funguje :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...