Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 vysoka teplota


blackman

Recommended Posts

zdravim,

mam problem s velkou teplotou motoru u moji 306 1.4 r98. Asi pred rokem se menilo tesneni pod hlavou, vcetne rozvodu. Asi pred 20 dny byl vymenen totalne zarostly chladic za fungl novy, vycisteni hadic, proplachnuti atd.

Jenze problem s vysokou teplotou neprestal. Staci mirny kopecek pri 90 Km/h a teplota vzroste ke 100st, potom zase klesne na 90st. V patek sem stal chvilku(asi 5 minut) v kolone a teplota sla az do cervenyho pole. Ventilator spina, okruh ovzdusneny. S tim dalsi problem ze vynechava topeni, tzn. chvili topeni topi normalne, ale pak najednou fouka studeny vzduch. Pro poslednim problemu kdy sla teplota do cervenyho pole, topeni jen vlazne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to kdysi zlobilo,dal se novej termostat a zlobilo to dál,zkusilo se vyměnit ještě jeden ,jinej,taky novej ,přesně ten co by tam měl bejt,podle vinka, a ještě se vyměnilo nový čidlo na teplotu,to se taky měnilo 2x(zase podle vinka) a od tý doby už to jde dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě si zjisti, jaké díly byly použity na rozvody. Aby nebyla vadná vodní pumpa. Mě z pumpy Starline z Kelly (o které jsem nevěděl, že byla použita) uletěly všechny lopatky po 40tis. km. Mrkni, jestli Ti to netlakuje chladící okruh.

Fotka staré a nové pumpy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

pokud jde para do chladiče,tak to znamena že tam máš malo vody,zkus otevřít ten malej odvzdušnovak a dolívej vodu

až přestane para fučet do chladiče a otevří topeni,mně se to zavzdušnilo a taky mi to dělalo to samé a pokus se odstavit auto mírně do kopce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...