Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot a závady


korado

Recommended Posts

Na 1.6HDi mi po 12000km museli menit turbo. Pri štartovaní a občas pri rozbiehaní mi vrzga myslím, že uchytenie motora. Je to taký zvuk ako keď štartujete 15 ročné auto s 300.000 nabehanými kilometrami. Chystám sa s tým do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak včera jsem zjistil na mé 307 1.6 benzin 12/01 najeto 35000km spotřeba 6,8 l/100km že mám asi děravý zadní tlumič výfuku.Po zvednutí jsem zjistil že tlumič je sice dost zrezivělý a v obalu je už i malá dirka,ale netěsnost je v připojeni výfukového potrubí do zadního tlumiče u spony.Toto po 3,5 letech provozu !!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem dusans

Tak včera jsem zjistil na mé 307 1.6 benzin 12/01 najeto 35000km spotřeba 6,8 l/100km že mám asi děravý zadní tlumič výfuku.Po zvednutí jsem zjistil že tlumič je sice dost zrezivělý a v obalu je už i malá dirka,ale netěsnost je v připojeni výfukového potrubí do zadního tlumiče u spony.Toto po 3,5 letech provozu !!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

Zaletovat, odřít kovovým kartáčem a natřít Hammeritem a máš další 3 roky v cajku :D

[Editován dne 8/6/05 -=Michal=-]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu setrvaku... az ti bude rychlost vypadavat, nebo ti nepujde radit, vis, kde to hledat... jinak vyndava se prevodovka, motor je na miste, vyndava se spojka a take se meni. bud jen pritlacak, nebo cela. trva to tak, no cely den, takze odhadem 6-8 hodin. cena materialu je nekde kolem 35 tisic. takze na koho se vztahuje zaruka, nebo sovlavaci akce, honem do servisu! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zaruka je 2 roky. Mam take auto v Nemecku kupovane a jeste nez zaruka dobehla, tak sem byl v CR v servise. Bez problemu oprava probehla. Vzdy jen chteli serv.knizku a nemusel sem nic platit. Ptal sem se ale na zaruku na karoserii a s tou me pan odkazoval jen do Nemecka k prodejci. Ta je myslim 3 roky na rez povrchovou - takovej ten bublajici lak :) Jinak pry 7let jen na prorezaveni plechu. Ber to ale pouze orientacne. Tyhle \"roky\" mi jeden manik v servisu strilel tak trochu od boku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se mi stalo, že jsem se rozjížděl do táhlého kopce a když jsem zařadil za 3, tak mi rychlost sama po vteřině sama vypadla a pěkně jsem slyšel zoubky.

Mám pocit, že i celé řazení jde ztuha. Mám najeto asi 86tisíc. Myslíte, že by to mohla být převodovka? Je to na výměnu? Nebo co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Když vás tak čtu, tak jsem rád, že jsem do toho dieslu nešel... Mám 110ti psíkovej benzin, asi něco přes půl roku z Německa a zatím zcela bez problémů (ukazatel oleje není závada). :mrk

Nevím jak jsou na tom ostatní benziny, ale já mám spotřebu 6,3 l/100 km podle počítače a 6,8 l/100 km výpočtem od plné nádrže po plnou... :papa

Z vašich závad jsem ještě nezaregistroval výměnu páčky blinkrů. Na to mi poukazoval i dovozce a pár mých známých s 307kama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dufi

Když vás tak čtu, tak jsem rád, že jsem do toho dieslu nešel... Mám 110ti psíkovej benzin, asi něco přes půl roku z Německa a zatím zcela bez problémů (ukazatel oleje není závada). :mrk

Nevím jak jsou na tom ostatní benziny, ale já mám spotřebu 6,3 l/100 km podle počítače a 6,8 l/100 km výpočtem od plné nádrže po plnou... :papa

Z vašich závad jsem ještě nezaregistroval výměnu páčky blinkrů. Na to mi poukazoval i dovozce a pár mých známých s 307kama.

Tak ta páčka blinkrů je pěkný svinstvo i u 406 (nový model). Když blikám do prava a vyrovnám volant po křižovatce, tak blinkr přeskočí a bliká na levo. Už mě to pěkně SE*E ! :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to dela pri vypnuti takove to hvizdani, zkus chcipat auto se spojkou. pokud to pomuze, videl bych to an setrvak. ted, pred koncem zaruky je dobre to nechat vymenit. mas tam novou spojku, setrvak a celkem veci asi za 40 tisic kc. my ho mame taky na sw meneni, ale po cca 35 tkm je to zase nacate. dnes pry uz davaji odolnejsi... tak snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal 206

pokud to dela pri vypnuti takove to hvizdani, zkus chcipat auto se spojkou. pokud to pomuze, videl bych to an setrvak. ted, pred koncem zaruky je dobre to nechat vymenit. mas tam novou spojku, setrvak a celkem veci asi za 40 tisic kc. my ho mame taky na sw meneni, ale po cca 35 tkm je to zase nacate. dnes pry uz davaji odolnejsi... tak snad.

Může to bejt ještě malichernější problém. Takovej ten spoj mezi vejfukovým potrubím a motorem. Mezi přírubou a objímkou to trochu vyrezne (podle mne) a pak vždy při pohybu motoru o pár milimetrů (šlápnutí na plyn, start, chcípnutí atd.) to vydáva takovej cinkavej zvuk. Zrovna zítra se to pokusím nějak vysvětlit Vašendum a poprosit o výměnu, svaření nebo jinou nápravu :bojim

U mě je to nejmarkantnější, když zatáhnu ručku a pak se pomaloučku pohnu vpřed na 1. Je to hnus, jak stará rachotina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som po prehliadke 60000km a uz mam problem

dneska sa mi prvykrat od kedy mam auto rozsvietila kontrolka vody palivovom filtre(diesel( auto je 2 dni po prehliadke moze byt ze tam nieco posrali oni nikdy pred tym sa mi to nestalo

este mam podozrenie vcera bola strasna prietrz mracien a ja som jazdil aj v dost velkej vode mohla sa tam ta voda dostat tak?

PS: moze to prestat aj samo alebo s tym mam ist do servisu?

Thanks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...