Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

čištění klimatizace


Haryk

Recommended Posts

tak dnes jsem se pustil na desinfekci,naředil jsem asi 3/4l voda a 25ml 10% Ajatinu, po vyndání filtru jsem nastartoval, zapnul chlazení na max., ven.naplno a roztok nastříkal do sání,že to prošlo bylo vidět na podlaze u řidiči trožku kapek, když sem dával zpátky filtr taky jsem ho stříknul ,vše šlo až na odkapávací trubičku nešla nasadit, po namazání olejem pěkně zaskočila, tož uvidím spíš ucítím jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky používám spray.

:xvul

BTW víte proč se na západ od našich hranic mají dobře? protože by nikoho ani nenapadlo dělat si něco na autě, baráku a já nevim kde ještě sám. Tam totiž každej dělá co umí a ne jako u nás, že každej umí všechno a služby a řemesla chcípaj, protože nemaj tržby. A to je ten začarovanej kruh, ze kterýho se musíme vymanit, jinak nebudou prachy v oběhu a tím pádem nebudou nikde. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to už jsem tu jednou psal, že když nedám druhému vydělat tak nebude to co já potřebuji aby řešil. Jednalo se o SW počeštění P807. A stejně je to u všeho dalšího. A stejně tak on neutratí svoje peníze někde a ten třeba u mě, za moje služby. Snažíme se šetřit někdy, říkám někdy na špatném místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale kěkdy to daš k odbornikovi jako ja auto a už to je 14 dnu co jsem ho neviděl a kdybych si turbo nezajistil sam tak ho ještě nemam a o 3tacy draž. ale jsem zvědavy co si ten chlap za to řekne jestli vic jak litr za montaž tak ho pošlu do prd..e když nebyl za 10 dnu schopny ani turbo sundat jen zkoušel vrtulku a pry byla volna...to mu moc dobre jmeno neděla..mam pneuservis takže když mi bude trvat něco abnormalně dlouho taky zakaznik pujde přiště jinam:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ale takhle mas aspon dobry pocit ze se ti neco povedlo...

a na druhou stranu s tema remeslnikama to je taky na dlouhy lokty... - prijdem... za 14 dni a podobny reci... takhle si to holt sam udelas ve svym volnu, zrelaxujes se... a je ti dobre... a ty penize utratis jinde... :D stejne ti nezustanou... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haryk:

Měl jsi nějaké citelné známky kvůli kterým jsi tu klimu čistil?

Mě je po vypnutí chlazení cejtit takoná nakyslá zatuchlina :blicismajlik a taky bych s tím měl a chtěl něco dělat nebo se z toho taky :blicismajlik:D

Taky to někomu takhle smrdí? Nejde to nějak propláchnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému to smrdí, někomu víc, někomu míň. Uvědom si že i když máš kvalitní filtr, přesto se do potrubí dostanou bakterie a na výparník také i když tam už nemají se tak dobře. No a prostředí střídání vlhka někdy i tepla, tma, to to bují to to bují. Protibakteriální očista by se měla provádět spoň jednou do roka, nejlépe s výměnou filtru. A je dobré dát vnitřní sirkulaci a nechat to naplno 20 minut cirkulovat. Ale stejně to asi nikdy nebude dokonalé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo chápu že je to dobrý místo na bujení fujtajblů. Jde mi spíš o to jak se toho nejlépe zbavit. Kdyby to šlo rozebrat nebo se tam nějak dostat a vystríkat to. Jednou jsem byl v klimaservisu kde mi říkali že je to špatným tlakem nebo naplněním klimatizace (den předtím jsem byl na origo klimastroji v Citroservisu kde mi to zkoukli a je vše OK). Pak jsem si koupil nějakej sprej a byla to spíše nějaká pěna do sání (samozřejmě když se vyndal filtr), v tom klimaservisu mi to nastříkali ale výsledek nebyl skoro žádnej.

Ten ajatin funguje dobře a kolik tam toho narozprášit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SASULA chtěl napsat, že to nedoporučuje stříkat do těch výdechů nad rádiem, bo se mu stalo asi to co mě. Vzal jsem čistič (tu pěnu) a valil jsem to do těch výdechů, nastartuju a rádio jenom divně praskalo. Nateklo mi to dovnitř, tak jsem ho musem vyndat a doma fénem vysušit, ale příště už si dám pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...