Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

regeneracia fap


MINI

Recommended Posts

Ahoj, tak mi psal pán který si nechal fap vykuchat:

Po demontáži FAP-u se cukání již neobjevilo. Zatím jsem najezdil cca 2000 km, takže na nějaké komplexní hodnocení je ještě brzo. Subjektivně mám pocit že auto líp zabírá od spodních otáček. Spotřeba dle PP klesla přesně o litr. Co vidím jako obrovské negativum tohoto zásahu je kouřivost. Při prudším rozjezdu to přípomíná plně naloženou Avii v kopci. Zkusím ještě vyměnit váhu vzduchu a uvidím. Jinak pan Reckziegel s Fapoff je velice ochotný a a myslím že ví co dělá.

Nevím zda jste byl na diagnostice, ale v případě že jo a nic se neobjevilo v závadách je pravděpodobné že se jedná právě o FAP.

Tak nevím...

Ps: pro HonzuZ, ještě mě napadlo až mi auto začne cukat, tak že bych auto zaparkoval a nechal stát a zkusil tě přemluvit jestli by jsi nechtěl vzít po práci diagnostiku a přijet k mému autu a napíchnout to než to přejde, to bych asi po tobě chtěl moc, že? Ale možná by jsme to rozlouskli:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No většinou to cuká i po vypnutí motoru a opětném nastartování. To se nesmí stát, to bych se hanbou propadl:) Já bych to prostě zkusil když budeš mít zrovna čas, když to nepůjde tak se nic neděje a necháme to jak se ti to bude hodit. Taky z toho nemám radost, takhle tě tahat někam po práci, ale říkám si že je to jediný způsob, jak vychytat cukání na dia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pedros007

No většinou to cuká i po vypnutí motoru a opětném nastartování. To se nesmí stát, to bych se hanbou propadl:) Já bych to prostě zkusil když budeš mít zrovna čas, když to nepůjde tak se nic neděje a necháme to jak se ti to bude hodit. Taky z toho nemám radost, takhle tě tahat někam po práci, ale říkám si že je to jediný způsob, jak vychytat cukání na dia.

taky jsem se to snažil vychytat na dia. při cukání a není to sranda :)

Ja si aspon diag.Planet 2000 vozím pořád sebou a vytahovat

za jízdy notasa zábava.

Jednou mi to regeneruje při 540km podruhe pri 580km ale jak je zaplnění kolem 91 procenta a máš vic jak 540km najeto tak by to mělo každou chvíli přijít. Su zvědav na co přídete, ja prověřil jsechny hodnoty, vstřiky, tlak v čerpadle, turbo, všechny hodnoty seděli s požadovánýma hodnotama.

přeji úspěch :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa dnes parkrat stalo pocas jazdy mestom ze pri rozbehu mi neprijemne zatriaslo motorom + mi znizil vykon a zadymil husty cierny dym ako stary traktor - no hroza az som sa hanbil. idem na dialnicu skusit ho prebehnut. dufam ze bude treba len zregenerovat. este sa mi to nestalo ale uz dlhsiu dobu jazdim len kratsie cesty. aditivum som dolieval asi pred 3ma mesiacmi v peugeote. mam 407 2.0 hdi 92000km 2006.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marekxy

mne sa dnes parkrat stalo pocas jazdy mestom ze pri rozbehu mi neprijemne zatriaslo motorom + mi znizil vykon a zadymil husty cierny dym ako stary traktor - no hroza az som sa hanbil. idem na dialnicu skusit ho prebehnut. dufam ze bude treba len zregenerovat. este sa mi to nestalo ale uz dlhsiu dobu jazdim len kratsie cesty. aditivum som dolieval asi pred 3ma mesiacmi v peugeote. mam 407 2.0 hdi 92000km 2006.

Predpokladám že v peugeote v Žiline. Čo to doplnenie stálo? Lebo tiež ma to čaká zanedlho, a zvačujem doplnenie alebo fapoff.cz :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som v peugeote v cadci . uz presne neviem kolko to presne stalo ale v ziline povedali ze potrebujem 3 litre aditiva a v cadci ze sa dolieva len jeden ale niekde uctuju 3 litre takze ma to vyslo o polovicu lacnejsie. zavolaj do oboch servisov a spytaj sa na cenu a rozhodni sa sam. trvalo to asi hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či to súvisí priamo s regeneráciou FAPu, ale občas pozorujem, že mi auto hodne dymí. Dymí len nejakú dobu, potom opäť pohoda. Nie je to pri studenom motore, ale skorej keď zastavím a dochladzujem turbo, občas som to spohoroval aj za jazdy. Je to taký hustý biely dym. Keď som bol pred týždňom na diagnostike žiadny problém nezistili. Kontorolovali mi aj tlaky vo valcoch, na turbe aj na FAPe. zanesenie FAPu som mal na 15% (čo sa mi zdá dosť málo na 150 tis km). Ešte ma napadá, že som začal liať do nádrže VIF, môže to byť tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: grage

Neviem či to súvisí priamo s regeneráciou FAPu, ale občas pozorujem, že mi auto hodne dymí. Dymí len nejakú dobu, potom opäť pohoda. Nie je to pri studenom motore, ale skorej keď zastavím a dochladzujem turbo, občas som to spohoroval aj za jazdy. Je to taký hustý biely dym. Keď som bol pred týždňom na diagnostike žiadny problém nezistili. Kontorolovali mi aj tlaky vo valcoch, na turbe aj na FAPe. zanesenie FAPu som mal na 15% (čo sa mi zdá dosť málo na 150 tis km). Ešte ma napadá, že som začal liať do nádrže VIF, môže to byť tým?

Je to para a je to normálne, súvisí to s regeneráciou, upozorňujú na to aj v príručke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ja mam tiez problem s trhanim motora pocas regenaracie FAPU. pri poslednej regeneracii auto uz netrhalo ale dalo ho do nudzoveho rezimu. minuly tyzden som si dal vycistit EGR ventil. kamarat mi povedal ze bol dost zaneseny. od poslednej regeneracie FAPU som spravil cca 1200 km a auto zatial vobec netrhalo a ani som nepostrehol ze by nejaka regeneracia FAPU zacala. ci uz prebehla alebo nie tak to neviem, jedine ak to dam na dia. ci to malo vplyv na regeneraciu uvidime casom. ale zatial ok. jazdim skoro stale len po dialnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznáš to na inom zvuku auta, viac duní, trochu slabší výkon. Pri samotnej regenerácii špec. podmienky nie sú keď už raz začala, najlepšie neprerušovať jazdu kým neskončí. Ay regenerácia vôbec začala, musí mať motor určitú teplotu a otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro regeneraci FAPu je nevhodnější delší cesta při vyšších otáčkách, to že právě probíhá regenerace je poznat na slabším výkonu, lehkým cukání při nižších otáčkách cca do 2tis, větší dýmivostí a trochu hlučnější výfuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když máš venku Fap tak i přez to se provádí regenerace.V tomto stavu je pouze oblbnuté PC,on si pak myslí že tam filtr je.Autí se chová uplně stejně pouze jsou prodloužené intervali regenerace jelikož PC dostává pořát ideální hodnoty tlaků.A když se mu už zdá že je to moc dlouho,tak pak přezevše ji spustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...