Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Prodat 406? Ci neprodat.


Chepp

Recommended Posts

Ja sem koupil spatny kousek.

Na vstriky jsme dosli po vymene vseho ostatniho, na diag sme poznaly ze je jeden akorat zabrzdenej jinak nic, jde o to ze ten motor se obas nekdy porad proste zblaznil otacky si samy pridavaly samy ubiraly atd...

A u jedne je necxo. Hrube spatne divne rany vydava kdyz blbne rany kov na kov.

Oldo: pane vsemohouci uz taky nevim co s tim, nejradsi bych to strelil nekomu s tim ze by sem jim rekl co je potreba udelat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[sem ten predchozi prizpevek nestihnul dospat.. vybyl sem mi telefon]

Olda: Mno ja sam nevim... co me to stalo penez to je nemluve... a ani nemam poneti jakou to ma cenu ted... jestli se mi to vubec nejak vrati respektive to nechci prodat za kazdou cenu.... nevim zda se vyplati to spravovat ci ne.. proto tu pise aby mi kazdy napsal zda to ma smysl zda ne...

Do auta sem za tu dobu nacpal: kazdych 15tis meneny olej cca 4x za rok... novy drv [cidlo], rozvody pred 30tis... tusim ze, takovou tu kulatou vec... remenici se tomu msylim rika, tlumice, celou naprava predni tak 2x, zadni asik taky ale to si nepamatuji, naboje kol sem delal... kua to byla palka 3.5 za jeden, brzdy jsou docela nedavno delane, komplet predek celej, chaldice meneny, naraznik novy, blatniky novy... teda jeden... nove strikany s kapotou, blatnikem, maskou, blatnikem... s tim prisly vlastne novy svetla a jedna mlhovka, ty bosh jsou skvely... vyfuk meneny, zadni dil to byl... a k tomu jsme dospravovaly stredovej, vymenil sem i pruzny clen na vyfuky protoze mnel dirku..., rucka je nove delana... doplneny takovy krytku u motoru, na tlumice, rj atd... vlastne jeste kryt pod motorem, novy zamky u ridice a spolujezdce, chybi mi jeden na baterku akorat... ted nova baterka za 3tis... ale tu bcyh asi nedal....

Mno nevim... jeste asi milion blbosti co sem tam udelal ale nepamatuji si je... asi to nema cenu prodavat... protoze sem koukal na cenu novejch aut a je to na me dost palka... protoze ojety asi uz nikdy nekoupim protoze tohle vsechno znovu absolvovat asi by mne trefil infarkt... to uz skoro dneska dopoledne kdyz mi volaly ze serisu... kdyz sem si nacenil tak to bylo 600tis a vic... a to sem jenom zadal ze chci combi a 1.9TDi/2.0HDi... proste cena astronomicky vysoko... a nevim co...

BV406: jo vic nez zdevastovany.. ale koupil sem to od dobryho kamose kterej je automechanik.... auto bez nakladu... to mi rikal on... bejvalej kamarad... :bojim

sweetboy: ne nebylo to na diag poznat... zadnou chybu to nehazelo nic... proste to jenom blblo po motorve strance.. po chodu motoru nic vic...

Y2K and Ozzy: mno jo.. ale co ty vsechny dily ktere sem v motoru vymenil to potom postrada smysl.. co na tom motoru muze byt tak v pikacu? vzdit tomu motoru se snazim dorpat vseho co jde... takovej servis nemam ani moje zdravi.. vymeneno na co si motor spomnel...

GArgamel: mno neni to hned je to postupne cim dal tim horsi... :fnuk

Osvi: muzes mi dat kontakt klidne tam zitra zavolam... cena 4tis za vstrik neni spatna.. .teda s dani 4800.. je porad docela slusna cena...

[upravil dne 20/4/10 Chepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chepp: tady máš stránky - http://www.rada-bosch.cz/

Mají provozovnu buď České Budějovice nebo Soběslav ( mašinu BOSCH na testování vstřiků mají v Soběslavi a tam jsem také byl )

Každopádně si myslím, že lze podle označení vstřiků koupit nové bez nutnosti tam jezdit, určitě jsou schopný je poslat třeba na dobírku nebo platba předem....

Přeji brzké uzdravení, protože to stejně neprodáš a dáš dohromady a budeš dál jezdit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chepp dotaz, kolik to auto má namotáno?? Taky co je to vstřiky v háji, maj špatný korekce? Kolik? Jinak když měříte vstřikyna diag, měřte je v otáčkách, ne na volnoběh. Maximální korekce je +/- 5. Korekce nad +4 už je docela hodně. Mám fotky jednoho co měl korekci +4,5 část špice je pěkně zakarbonovaná.

Osobně mám na autě 185tisíc s původními vstřiky ( km nestočené ) a korekce mám na jednom kolem +1,46 zbytek je pod 1. Ale je možný, že odejdou dřív tankováním nekvalitní nafty.

Jinak bych šel do toho co píše Ozzy, daj se sehnat jetý kolem 1000-1500,-Kč a nemusí být nutně v háji, protože můžou být z bouračky co měla málo namotáno. Já osobně koupil 4 náhradní z bouraného předváděcího vozítka za 6200,-Kč všechny čtyři, nezoufej.

Jak přišli na to, že je v háji comon čerpadlo? Pokud je od nafty tak, jo toje na přetěsnění, ale že by bylo tak v háji, že by nedávalo tlak, tak by jsi byl druhej případ o kterým vím, pač tyhle čerpadlo moc neodcházej, jen ten hodně vzpomínanej regulátor tlaku.

Jinak spojka se dá sada na 80kW sehnat kolem 4tisíc od značky LUK. Pak ce na za práci, ta se pohybuje podle machanika od 3 po 10 tisíc co jsem zaznamenal.

[upravil dne 20.4.2010 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osvi: diky urco to promyslim...

Co jsou to vstriky? Ja tomu pikacu rozumim... jenom chci mit prehled co tam zase asi nacpu... TO jsou laicky receno trysky co rozprasuji naftu? Co to obsahuje co se na tom nic za 10tis muze kazit.. a hlavne jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jezdíš 40 ročně, kup si něco jiného. A nebo holt vylep tyhle věci nové a vyhodíš to za 4 roky, aby se to trochu amortizovalo. Vstřiky tu mám starší, daly by se oměřit, ale víš jak. Pumpa se dá koupit levněji, teď jsem kupoval novou Bosch za 2,8t. Spojka podle toho, zda máš OK setrvák nebo ne, setrvák tu taky mám použitelný, ale sám jsem taky dával komplet sadu novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, a funguje to asi takto.

http://motomaximus.pl/wtryski/film

Počteníčko o systému comon rail tady:

http://www.zavolantem.cz/clanky/common-rail-systemu-cerpadlo-tryska-odzvonilo

Oddie píše, že to je Old model a ten by měl mít ještě jednohmotu ne?

[upravil dne 20.4.2010 Xantik]

[upravil dne 20.4.2010 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xantik: auto ma na techo ted 230tkm... ale tipuje ze realne jsou asi 2x tolik... takze plne chapu jejich opotrebovani... a tipuje ze predchozi majitel netankoval stejne jako ja jenom benzina, omv prilezitostne shell.

Cerpadlo nevim ktery.. ja myslel ze je to co je v nadrzi.... a tady moje znalosti konci... vic nevim... kde co a jak... :bojim

Ale vim ze davalo moooc maly tlak.. proto vymena..

Vstriky jsou v laboratori v praze na promereni.. dela to nejaka jina firma...

Jinak ta spojak vychazi zhruba stejne... kdzy vezmu ze matros se koupi do 5tis tak prace taky do 5tis a uz jsme na cene servisu co mi to bude delat..

Oddie: mno co mysli ze bcyh mnel koupit? a neci fabii HTP... :D zitra zavolam do servisu co a jak....

spojku udelam celou komplet ta moje uz klepe jako o zivot ale neprokluzuje, sice zabira nahore ale neprokluzuje...

Taak nic zkousel sem to video zkouknout cele.. a i neco si precist.. ale tohle je na mne vazne moc... tohle nemohu chapat...asi jako vetsina lidi kdyz jim zacnu vykladat o tom ze idelani signal na 5tkovej spoj je -60dBi a ze sem schopnej udelat p2p spoj na 50Mbit jako mam ted domu... praktickej fullduplex tzn 50/50 na bezlicencovem pasmu a s nakladu za par korun... na nekolik km... mam to prez dva skoky 2x 15km a funguje to jako vino.... tak kdo si se mnou bude povidat o nejpovedenjsim OS za posledni dva roky? :D

ne proste ja to nechapu.. ale chapu mnoho jinych veci... na tohle mam proste servis... ne ze bych nechtel.. ale buh mi nedal ten vjem na tohle... ael dokud si nepletu naftu s benzinem tak to neni zas tak spatny.

Mam jednohmot spojku... ale vic uz ani tuk ze mne nevydolujete.

[upravil dne 20/4/10 Chepp]

[upravil dne 20/4/10 Chepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co koupit je otázkou, podle toho, jak a na co auto používáš. Já už bych asi primárně po dieselu nešel. Nebo pokud bych měl jezdit dlouhé trasy větším starším autem, tak Superb nebo Passat. Ale jak říkám, je to v první řadě otázka potřeb. Pokud bych např. já kupoval auto teď hned okolo 100tis Kč, pokud bych přišel o to, co teď mám, zřejmě by to bylo Stilo 1,2 16V...

SPojka by měla být bez setrváku, to je fakt, o to bude levnější. V čerpadle v nádrži se dá vyměnit jen motorek, když je člověk kutil. Jen ty vstřiky neobejdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malý tlak Ti může dávat jak to v nádrži tak comon co plní rampu. Do nádrže se dá sehnat z PL kolem litru. Comon bych vzal klidně na vrakáči a to poznaj na diagu, že už nedává co dávalo zamlada.

Chápu Tvé obavy, jestli to auto má reálně kolem půl mega, taky můžeš tohle udělat a vysype se turbo a to je další osmička za repas a tak to může jít do nekonečna.

Tyhle spojky ovládané kapalinou zabírají všechny nahoře, to je jejich vlastnost, ne chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ale preci jenom.... v tom aute sedim od pondeli do patku od rana do vecera... apokdu si polovicka usmisly tak jeste o vykendu stihnem projet vsechny nase sousendni staty... nebo pokud mne se chce... kazdy tyden najedu minimalne 700km a ujedu za tyden i 1700km bez problemu.... takze nevim jestli benzin je pro mne to prave orechove... myslel sem ze diesle je na dalky... a nonstop jezdeni... :aut

Xantik: mno teda jo je spatna.. uz ve srovnani s coupe... tam zabora fakt mnohem lepe...

Mno to mi pripomina ze turbo piska.. to jim pripomeni.. jen proste.. vim ze to neni nove auto... ale proste od koupi jeste sem se nedostal do stavu kdy muzu rict... mno uz mam aut oco aspon mesic do toho nebudu vrazet.. proste opravim jedno objevi se druhe.... nez neco spravim pride dalsi... uz m ito leze proste pomalu prez hlavu... nechci peginu zahazovat... am auto rad... jinak bych ho asi prodal davno.... jeste kdyz me stalo tolik casu co mu i pritelkyne pomalu zavidi... a tech penez... ooo ale proste 406 old model lucifer je proste kouzelne auto... i kdyz to neni jako coupe treba na dovcu ta cesta uplne super.. sice nema tempomat ale i tak v nem jezdim moc rad.... ;)

[upravil dne 20/4/10 Chepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je, ale musíš koupit takovej co není o tolik stočenej, tyhle auta těch půl mega daj. Když ho koupíš a už se to k tomu číslu blíží a najedeš ještě tolik km ročně, tak se nediv. Krom běžnýho spotřebáku jako je olej, filtry destičky, atd beru u těhle motorů jako spotřebák ještě DRV, čerpadlo v nádrži a řemenici na klice to se prostě vždycky dřív nebo později vyserunká.

Já sice tolik nenajezdím za rok, ale dálky jezdím taky 1650km jedna cesta tam a 1650km cesta zpět, vždy v zátahu najednou za xx hodin a zatím ťuk, ťuk mě stát nenechalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já taky koketoval s myšlenkou jít do Fordu S-Max, ale na tom autě, když to má kapotu půl metra už neuděláš vůbec nic, naiž by jsi pokaždé motor netahal ven a to se mi nechce. Má další volba bude nejspíš C5 třetí generace až spadne na přijatelnou cenu a opět s motorem HDi. Do oktávky jedině pokud by nebyla PD a to už jsou hodně starý kousky, takže ta je pro mě paséé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ja se dnes zamiloval do C5 v kombajnu... jak otmu nadavaly.. mmnt hned najdu... tourer... tomu rikam kocar... az jednou... asi se s takovym autem rychle skamaradim.. ale nebudeme predbihat udalosti... dle toho ze mam nekolik skvelich nabydek na vstriky... tak asik rano vstanu nazhavim coupe sjedu do servisu na coffe kde se jich zeptam co teda s tim udelame... a necham opravit peginu... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ještě jedna rada, najít levnější servis, nevím kde to máš, ale jestli není zbytečně drahej. Ono kolikrát fachmani co dělaj na sebe udělaj víc práce, kvalitněji a za podstatně nižší penízky, tím neříkám, že jsou všechny autorizovaný servisy špatný, ale co jsem se setkal u Citroenů, tak je to dost často bída a málokterej servis tomu hoví tak, jak by tomu rozumět měl. Hlavně u Citroušů co se týká hydry, ale ne jenom jí.

Tourer je parádní, ale já bych měl zas stejně velkej problém v rozhodování, pač i ta krátká není škaredá a kombíka bych využil jen dvakrát do roka při mých dlouhých cestách, jinak asi moc ne a to se dá vyřešit vždy pořádným boxem na střeše. Ale to má ještě tak dva roky čas, tenhle model vyšel tepr loni, tak až vychytaj dětský nemoci a trošku mi ho někd zajede, začnu vybírat. :D

[upravil dne 20.4.2010 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...