Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké 7 místné MPV - první zkušenosti s 807


Sagic

Recommended Posts

Tak už delší dobu uvažuji o koupi něčeho většího a stále se ne a ne rozhodnout jaké auto vybrat.

Mělo by se jednat o auto s naftovým motorem, možností až 7 míst, cenově do 200tis.

Z těchto podmínek mi vychází dva adepti P807, C8, Ulysse versus Sharan, Alhambra, Galaxy.

Asi nemá cenu se moc ptát na SAG tady ne Peugeot foru, ale co byste volili vy?

Pegeot 807, Citroen C8, Ulysse

+ vnější design (kromě Ulysse)

+ oproti TDI tichý motor

+ celkově modernější vůz

+ bezpečnost

- moc se mi nelibi uvnitř a ergonomie

- nevím proč, ale HDI mě děsí víc než TDI co se tyče spolehlivosti a případných oprav

- FAP filtr

- 5ti stupňová převodovka (2002 - 2004)

Dále u této trojice řeším zda 2.0 nebo 2.2 HDI, nejde mi o žádný závodění,

U SAG je to jednodušší, motor 1.9 TDI 85 nebo 96kw

+ 6ti stupňová převodovka (2001 - 2004)

+ více se mi líbí palubka a ovládací prvky

- koncepčně starší, jen modernizovaný vuz z roku 1996

- hlučnější motory

- choulostivá přední náprava

- nízka bezpečnost

Díky za všechny postřehy.

[upravil dne 19/4/10 Sagic]

[upravil dne 12/5/10 Sagic]

[upravil dne 30/5/10 Sagic]

[upravil dne 1/6/10 Sagic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- FAPU se neboj kdyžtak ho vykucháš

- Nelíbí se ti interiér? kapličku před ksichtem má kdekdo, musíš se trochu lišit, mě se ty kosmický budíky teda líbí, můj názor

- VW, SEAT ani FORD nemají šoupačky a to je hodně velký mínus

- VW, SEAT ani FORD nejsou tak prostorný

- 807ka muže být až 8mi místná

- Když nechceš závodit tak ti bude jako mě stačit 2.0 HDI 80kw 5ti kvalt

- U koncernu je podle mě horší zpracování inter. dílů,všeljaký tlačítka jsou hnusně odrbaný a už toto mě odradilo

:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, ještě k těm šoupačkám, v některých inzerátech je napsáno, že jsou elektrický, to mají všechny nebo se to liší od výbavy?

Já že si nedovedu moc představit jak se s nima pere ručně manželka nebo děti..

K ty prostornosti, potřebuju občas vyhodit sedadla aby to mělo jen 2 místa a byl z toho stěhovák, jak je to náročný vyházet a ještě by mě zajímalo, zda se dá vyjmout i sedačka spolujezdce v případě že chceš převážet něco dlouhýho a jak je to řešeno. Vždyť ta musí mít nějak připojenej boční airbag, ne?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám ta šoupačky manuální, je fakt že se snima manželka trochen prala, ale je to o zvyku, stačí jenom troška švihu. Těm elektrickým bych se nebránil vubec, sice jsem byl svědkem, že se v zimě neotevřeli, ale jde to i ručne jim pomoct hold v zimě nejde lec-cos. Jinak sedačky jsem teda vyndaný ještě neměl, ale myslím že jde dát ven i spolujezdcova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkusím pár postřehů:

Přístrojovka no už jsem si zvyknul jen mi trochu dělá problém z mého posezu vidět přes bok volantu na tachometr, občas ho zakrývá. Dále mi vadí že něco je uprostřed něco předemnou a nevím kdy se kam kouknout. Dále bych upřednostníl buď digitální a nebo analogé zobrazování, ale když máš kuletý rychloměr a otáčkoměr a pod tím digitální teplotu a naftu tak mi to nepříjde OK.

Co mi ale vadí děsně je ta středová konzole. Už jsem si tam na bok i nalepil kus molitanu,ale mám normálně otlačeninu na lýtku a zachvíli mi upadne noha.

Motor (jám mám 100 kW) super, pružný, rychlý výkoný, tam naprostá spokojenost.

Sedačky jdou vyndat, ale neváží zrovna jako pírko a je to trochu o to se to naučit, Poprvé když jsem je tam dával jsem se s tím pral asi 20 minut. Když pak na to příjdeš tak to jde. Spolujezdcovo vyndat nejde a bohužel nejde ani sklopit opěradlo dopředu jako stolek, zase jde ale otočit stejně jako řidičovo.

Co mě zklamalo hodně je fakt že v druhé řadě sedadel jsou jen jedny kolejnice pro krajní sedadla a nejde tedy vyhodit prostřední a dvě krajní posunout víc k sobě a udělat konfortnější 6místnou verzi. To je pouze u Pulman verzi.

Zašupovací dveře jsou fakt super věc, nic jiného už bych nechtěl, při nastupování, ale hlavně vkládání dětí nebo věcí k nezaplacení. Stejně jako to že je mám na elektriku. Přicházíš k autu a dálkou na klíčku si otevřeš a uložíš věci a zavřeš. Škoda že nemá i elektro otvírání kufru.

Další mínus je absolutní absence ukládacích prosto mimo přihrádky v předu a ve dveřích. C8 má vzadu v boku aspoň jednu schránku.

Posilovač řízení super, ovládání elektroniky také (aspoň něcu tu musím vychválit aby mě neukamenovali) jen takové drobnosti jako že nelze zavěsit vytáčený hovor telefonu na volantu. Musí se vyklopit kryt rádia a stisknout červený telefonek. Vepředu dost prostoru pro různé věci.

Jinak spousty různých vychytávek elektroniky, ale to je otázka výbavy.

JInak externí přitápění je fajn věc, škoda jen že v základu není možno ovládat ručně nebo naprogramovat zapnutí, to si určitě chci nechat udělat. Další mínus, ale to může být závada na mém voze je že dlouho trvá než začne topit.

Já osobně bych kdybych měl možnost výběru raději volil Grand Espace. To je asi závěr.

A nebo Galaxi.

[upravil dne 19/4/10 MotoMoto]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Haryk

v brašně mezi zadníma sed.má suché zipy a drží na podlaze bez klouzání

No jo, ale když co cvíli posunuju zadní sedačky, sklápím a vyndávam je tak je to velmi nepraktické. A to přitom v podlaze je dost místa na různé schovávačky.

škoda že tam není nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...