Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava ruční brzda


Haryk

Recommended Posts

Né, takhle to nevypadá ani zdaleka, jen na krajíčku to je znát, že to je malinko výš. Spíš mě zajímalo, kdy si toho Haryk všiml, pokud to neměl když přehazoval na zimáky, tak má něco špatně a pokud už to měl, tak to měl řešit už na podzim, tohle nemůže být za půl roku běžného ježdění. Kdesi psal, že za rok najede asi 10.000. To že to není tak hrozné bylo na ty desky, čekal jsem, že budou na plech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak lano je vyměněné, nakonec jsem koupil z peugeotu za 840.

Je na tom značka Eurorepair, tak uvidíme co vydrží.:myslim

Prolil jsem to, na konce dal vazelínu.

Jen tak na okraj, když jsem to seřizoval, v návodu píšou dát na 2 zoubek a přitahnout aby začlo třít obložení.

A že zdvih nemá být přes 6 zoubků.

Já to ale víc jak 2 zoubky nevytahnu ani za nic. Mě to přijde, jak kdyby ze začátku ty zoubky chyběly :o

Normálně to funguje, zatahnu kam to jde a brzdim.

Kolik vám cvaká zoubků?:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak lano je tam,chodí to jak má,jen mám nepatrný rozdíl při zatažení ručky v tom,že jedno kolo jde na druhý či třetí zub lehčeji protočit. To doseřídím až s tím něco najedu.

Starý jsem sřihnul a kouknul do něj,teflony uvnitř neprodřené jak na lanu tak v bowdenu,ale na lanu od kuličky,tam je teflon porušen,zatéká voda do něj a udělá se boule z rezu a ta to pak znehybní a to poměrně dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Trochu sa vratim späť v čase. Viacerí ste tu písali, že ste menili gumičky (opravná sada). Ako pri tom treba postupovať? Gumičky som menil už na veľa vozoch, ale ani jeden nemal vzadu kotúče. Ako vybrať piestik, ako vybrať tú osku atď? Máte niekto osvedčený postup? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle postup mě poslal: zvonik.jirka

a ještě jednou mu tímto děkuji,

,,Ahoj,

ne není to pracné vcelku je to jednoduché.

Sundat to z nápravy jde vcelku lehce.

Pak je potřeba vyndat brzdovej válec.

Jedinej zádrhel je v pojistném kroužku, který je schovám na dně pouzdra brzdového válce.

Ten drží celý brzdič pro ruční brzdu. (Musel jsem si koupit nato kleště)

Pokud nejsou problémy, tak si myslím, že to člověk v pohodě dá dohromady za hodinu.

Pokud budeš chtít vědět něco konkrétního tak se ptej. Pokud si vzpomenu, tak poradím.

Jirka,,

[upravil dne 25/5/13 13:37 od Haryk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som prelial lanovody hydraulickým olejom, tak ako Milan až pokiaľ nešiel čistý olej. Rozhýbal som ich druhý krát čo mám auto, ale pri prvom rozhýbavaní som ich takto neprelial, ale iba rozhýbal a premazal od strán. Ale predpokladám, že to teraz vydrží dlhšie ako dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...