Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava ruční brzda


Haryk

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...

Můj názor je, že třmeny se dají bez problému vyčistit, ale lanovody je potřeba dát nový. Po zkušenosti bych použil takové, kde lanko NENÍ potaženo teflonem a hned nové prolít olejem. Je to dle mého názoru konstrukční vada, protože v podběhu jsou ty lanovody koncem pěkně nahoru a nateče tam veškerý bordel.

Edit:

Proč ne teflon? Ten se totiž během velmi krátké doby prodře na konci lanovodu u třmenu a pak to tam vázne.

[upravil dne 12/1/13 18:23 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radím vám tu mojí upravu,nezavisle na sobě jsme s bývalým sousedem daly pero na konce,řadně lana prolít olejem,pokud už někomu váznou,tak zavěsit a prolévat tak dlouho dokud nejde čistý olej a samozřejmě s bowdenem hýbat a točit na laně. Mám to tam už prakticky od koupi auta ,jen jsem laboroval se silou per. A naprostá spokojenost.

Jináč když jsem s tím jel na stk,tak na ručku se vysloveně technik po zkušenostech s autobusy těšil,měl smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už je to zrezlé nic s tím neuděláš, max rozhýbáš na chvilku. Doporučuji dne své zkušenosti opravnou sadu, třmen rozebrat, vyčistit. Pak to funguje jak má. Opravná sada proti třemnu stojí pár korun. Když se to ale nechá dlouho, zarezne na věky věků a nikdy jinak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to tam kvůli lanům,třmeny mi chodí a i tak na takhle dlohouhé pravé lano je ta pružina co je tam origo slabá,proto to taky takhle dopadne,začne to po kouskách se nevracet a je vymalováno. Lana mám původní od výroby.

[upravil dne 13/1/13 16:13 od Milan+]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po cca 14 dnů co auto stálo,tak už se dlouhé lano nevrátilo,je fakt ,že mi jednou v mraze letos přimrzlo a asi to roztrhalo ten teflon uvnitř a je tam patrně boule na lanu a rez,olej mi nechce moc protéct,ale rozchodilo se to a třmeny chodí uplně v pohodě i po těch letech.,Takže před stk,koupím dlouhé lano asi nové,mají ho ted v kellyně od bosche myslím za 750 před slevou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně jsem došel dolů pro ten papír s rozměry.

Tak přídavná pružina na ten zpětný tah lana je

průměr 20 mm

průměr drátu pružiny 2mm

stoupání mezi závity 7mm

délka neztlačené pružiny 75mm

Jináč na původním foto co jsem dával je ještě pružina jiná,to bylo pro představu jak to tam je vsazené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak co , vyměnil jsi ho?

Já teď váhám jakou značku koupit. Ten Bosch u nás v Kelly nemaj dostupnej.

Mimochodem jaká byla změna od 03/2005 ? do 02/2005 ho maj, ale já to mám 07/2005.

Ještě mají ATE za 1000,-

U nás v Peugeotu mi nabídli za 840,- tak nevim jestli ho vzít.:myslim

Jo a ta pružina, kde by to mohli asi mít? Netušim kde prodávaj pružiny.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...