Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava ruční brzda


Haryk

Recommended Posts

Původně zaslal: Wensdy

Taky jsme stejnou věc řešili minulej víkend. Akorát jsme to rozhejbávali na autě :(.

Řekl bych že je to následek toho zimního nezatahování aby to nezamrzlo a vono to zatim zatuhlo.

tak přiště v zimě sem tam vzit a parkrat ji zatahnout a povolit jak zaparkuješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Taky jsem se trápil s ruční brzdou,když jsem dal kotouče a desky,tak pak na zadku jsem to zjistil na pravém kole,zrovna ten dlouhý lanovod,tak ven,prolil jsem to olejem s grafitovým práškem,vyndaný to chodí volně a to sámé ty páčky na brzdiči,perfektně se vrací,smontoval jsem to a lano vázlo,uplně zpět se vratilo tak 3-5 sekund po odbrždění. Po týdnu se to zlepšilo ,ale stale to nebylo ono a tak jsem tomu pomohl přídavnou pružinou,ted to funguje supr,1000 za lano se mi zrovna moc dávat nechce,když venku chodí.

post-30067-14109613051012_thumb.jpg

[upravil dne 5/10/10 od Milan+]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Lze koupit opravná sada pro zadní třmen, ale v tomhle případě ti to asi moc nepomůže. V sadě je pár gumiček a válec. Měl jsem stejný problém jako ty. Poprvé jsem to celý prostříkal různými přípravky. To fungovalo tak 14 dní a pak zase problém. Nakonec jsem to dal známýmu, který to celý rozebral a vyčistil. Teď druhý měsíc bez problému. Jinak nový třmen stojí okolo 5.000,- Kč, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tu řešil před měsíce. Mojí ženě se to vždy zavařilo. Když jsem rozhýbal jedno začalo druhé. A pak zase první. Už mě nebavilo jezdit pro ní do práce nebo kamsi a rozhýbávat brzdu aby vůbec dojela... Nakonej jsem jí ten třmen vyfotil aby věděla za co zatáhnout a dojet domů.... Všude ukazuje fotku velikosti A3 a říká že Peugeot bez návodu prostě nelze používat :aut . Každopádně jsem vše prostříkával tolikrát že se vyplavil bordel a mám už pokoj. Jako dávat zase desítku za to aby ta \"rozmazlená princezna zase jezdila se mi moc nechtělo... Padl na to velký spray WD a snad bude pokoj! Chce to pěkně strčit pod gumičku a tlačit to pod tlakem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsem dělal , před pul rokem, to šlo rozhejbat celkem slušně. Teď už to vázne , nedaří se mi to rozhejbat a pochybuji že by to žena uvolnila, když já to musel vzít obouruč, abych to uvolnil. Tak mám objednané nové třmeny za 1600 kč/ks (nové) vymění pp205 a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jo jo taky jsem rozhejbával a prostřikával, ale nechtěl jsem po každý jízdě skoušet jestli jsou přehřáty brzdy nebo ne, jestli se ručka vrátila. Prostě jsem to dal vyměnit a je klid. Zase 6 tis . za třmeny, 2x lanovod a práce, není takový ranec. Dalo by se levněji, ale jiné lanovody nebyly skladem, tak mám ATE, tož ale ušetřil jsem na třmenech. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, právě, dal jsem tomu šanci, ale komu není pomoci.:bacha Ale zase autíčko bude mít 10 let a myslím že třmeny byly původní.

A za tu cenu a když jsem zrovna nato měl, tak jsem to udělal. Pak penííííze nebudou, vysere se to a co pak?

Ju a brzdy je dost důležitá věc na voze, tak proč když nato je, nedat nové. I když ručka není důležitá, ale často ji používám. :D

[upravil dne 14/6/12 07:45 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, právě, dal jsem tomu šanci, ale komu není pomoci.:bacha Ale zase autíčko bude mít 10 let a myslím že třmeny byly původní.

A za tu cenu a když jsem zrovna nato měl, tak jsem to udělal. Pak penííííze nebudou, vysere se to a co pak?

Ju a brzdy je dost důležitá věc na voze, tak proč když nato je, nedat nové. I když ručka není důležitá, ale často ji používám. :D

[upravil dne 14/6/12 07:45 od Tango C8]

Asi jsi mě kloučku zle pochopil. Já to zkusil opravit a mám klid. Zatím... :D. Ručku používám denně mockrát a jen to divně zablblo. No uvidíme... Měnit hned vše podle mne nemá cenu,proto jsem psal že bych mohl už dnes mít vyměněné celé auto po částech :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že ty si mně \"kloučku\" :P špatně pochopil. Já jsem psal, že jsem to rozhejbával několik krát a teď posledně taky a dopadlo to tak že se jedna strana nevrátila již nadobro. Takže jsem to vyměnil , kapišto???:D Taky ručku používám a proto jsem to řešil takhle. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...