Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava ruční brzda


Haryk

Recommended Posts

Prostříkávání brzd je zbytečné. Také jsem to tak řešil. Nakonec jsem nakoupil opravnou sadu gumiček a vydal se to opravit. Vcelku to není nic složitého.

Závada spočívá v tom, že osička, která vchází do brzdového bloku je zevnitř chráněná O-kroužkem a zvenku má také těsnění. Takže pokud těsnění venku přestane těsnit a dostane se tam voda, tak má rez vyhráno a pak to rez vytěsní tak, že se osiška přestane hejbat.

Tak jsem to očistil, vyměnil gumičky a složil. Zatím to chodí pěkně. Teď záleží, jak dlouho. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj všem, dalo by se o některé značce ( výrobci ) řici, že jsou lanovody lépe provedeny a ošetřeny proti zatékání a zanášení ? Nevím z hlavy výrobce, ale ty co jsem pořídil já, vydržely cca rok a kousek - opět nechodí. Díky za info - pomůže všem, je to dost probírané téma. ( PS: tu pružinu tam dám asi i na nové ):myslim

[upravil dne 27/7/12 15:23 od Kadliky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti zatékání asi nejsou žádný odolný, protože jsou v podběhu přímo kolmo nahoru a všechen bordel tam zatéká. Nepomohlo dát tam ani lanka potažená teflonem, stejně tam zatekl bordel a lanovod se částečně zasekl. Prolil jsem to olejem a je to zatím dva měsíce dobré, ale vyteklo z toho strašně bordelu. Vzal jsem hustou vazelínu a nahoře jsem na tom udělal takovou bakuli, ale to asi nebude mít moc dlouhého trvání. Nevím jestli je správné řešení dávat tam další pružinu, ta originál táhne hodně silně. Na technický jsem prošel bez problému, brzdilo to stejnoměrně. Na ziu to zase promažu, snad to vydrží. Je to prostě konstrukční vada :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Dnes jsem též provedl opravu zadního třmene pomocí opravné sady. Vcelku jednoduchá práce. Snad to nějaký čas vydrží - zatuhlé to bylo fest :o

taky sem chtěl nakonec sem nechal vyměnit celej brzdič s prací 2a půl litru ,spokojenost vono s tou opravnou sadou by to moc dlouho nevydrželo měl sem to tam trochu víc vyrezlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti zatékání asi nejsou žádný odolný, protože jsou v podběhu přímo kolmo nahoru a všechen bordel tam zatéká. Nepomohlo dát tam ani lanka potažená teflonem, stejně tam zatekl bordel a lanovod se částečně zasekl. Prolil jsem to olejem a je to zatím dva měsíce dobré, ale vyteklo z toho strašně bordelu. Vzal jsem hustou vazelínu a nahoře jsem na tom udělal takovou bakuli, ale to asi nebude mít moc dlouhého trvání. Nevím jestli je správné řešení dávat tam další pružinu, ta originál táhne hodně silně. Na technický jsem prošel bez problému, brzdilo to stejnoměrně. Na ziu to zase promažu, snad to vydrží. Je to prostě konstrukční vada :(
Koukni se Pavle kdy jsem to vkládal a od té doby bez problému a s původním lanovodem. Jináč tenkrát se ta myšlenka nezavisle zrodila i u souseda co tu má dost dobrý servis v JC a také mu to šlape v poho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...