Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Air filtr


maiwi

Recommended Posts

Vybírám filtr pro nový induction kit a volbu jsem zúžil na dva modely od Pipercrossu. Bohůžel si nejsem jistý, který bude vhodnější volbou a tak zkuste zde napsat rady popřípadě zkušenosti.

Oba modely mají stejné parametry a jsou koncipováný do výkonu přes 300 hp. Takže tady problém nebude.

První model

aaaxsx.jpg

Druhý model

pipercrossvectorfilter3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome co jsem všude možně koukal na netu, tak většinou v shopech nacházím jenom první model. Není možné, že ten druhý se přestal vyrábět a nyní se vyrábí místo něj ta první varianta ??? Jen mě to tak napadlo... A pořád zvažuji, který vezmu. I když asi to je vcelku jedno, ale nemůžu se rozhodnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fanyno026

kolik stoji ten filtr

Zaleží, kde ho koupíš ... Ovšem řádově kolem 2000 Kč v těch levnějších eshopech. Pokud se cena zda moc můžeš zkusit třeba Green, Powertech, K&N apod. Ovšem tyto filtry nejsou molitanové a mají jinou strukturu. Ta se podobá více seriovým filtrům v airboxech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Tome mam kontrolni dotaz. Co jsi udelal s tim cidlem co je originalne v airboxu. A pokud vis, tak k cemu je ta druha mensi hadice co z airboxu vede? Neni to nejaka promenna delka sani nebo tak neco?

ahoj- hadice jsou tam dvě. Jedna je na odsávání olejových par z kliky a hlavy, tu musíš vrátit zpět někde do trubky sání mezi filtr a sací koš. Ta druhá hrubší je přisávání vzduchu nebo-li obtok klapky který je řízený krokovým motorem u hrdla sání na tu hadici stačí dát malinký filtřík nebo to napojit zpět do sání. A to čidlo je IR snímač teploty nasávaného vzduchu a ten musíš taky dát zpět do sání mezi filtr a klapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kovi306

já to mam naopak, mam malý filtřík na tom odfuku z klik. skříně a volnoběžnej ventil mam zpět do sání zavedenej...:papa

pokud dáš filtřík na přisávání tak ten motor krásně syčí jak to přes něj nasává- a ty olejové páry bych doporučil vrazit zpět do sání aby se vyrovnaly tlaky v motoru a nevznikal přetlak v prostoru pod písty!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlak tam je a vždycky bude. nejlepší je ho nasávat zpátky do motoru tak jako je to u serie a nebo lze ještě vřadit oil catchtank. Vím že ještě na starém jsme s tím řešili taky problém kdy při jízdě na okruhu lítal olej zkrze měrku, ale to už je extrém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tom406

Původně zaslal: kovi306

já to mam naopak, mam malý filtřík na tom odfuku z klik. skříně a volnoběžnej ventil mam zpět do sání zavedenej...:papa

pokud dáš filtřík na přisávání tak ten motor krásně syčí jak to přes něj nasává- a ty olejové páry bych doporučil vrazit zpět do sání aby se vyrovnaly tlaky v motoru a nevznikal přetlak v prostoru pod písty!

to sem právě měl na zkoušku a zdálo se mi že to má hodně zpožděný reakce na plyn a že se tomu moc nechtělo jet tak nevim? :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tank si většina lidí dává samo pro ozdobu, při běžném ježdění ani nezjistí že to funguje hůř než původní odsávání...Všeobecně se u známých a na různých fórech setkávám s názorem, že jsou to vyhozené peníze a hromada zbytečného laborování. Odloučí to trochu oleje, se kterou se vlastně počítá. Také bych za sebe řekl že jsou místa která má větší smysl doladit. Ale jak píšu za mě odlučovač ano, musím to celé rozebrat, vyčistit, jak to znám bude se muset pár věcí vyměnit, takže montáž tanku nebude potom žádná práce a cca 1000,- navíc ( v inzerci je jeden pěkný za míň a mít na to teď peníze tak už není :) ). Kdybych ale neměl odsávání ucpané, nic bych nepředělával...Jinak k těm filtříkům a tankům, pozor na jejich propustnost, některé mívají směšné průměry vstupů a výstupů, takový funguje jako zátka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...