Jump to content

Skusenosti s montazou subwoofru do 407sw

rado407sw
 Share

Recommended Posts

Pozdravujem vsetkych 407ckarov.;)Rad by som sa podelil so skusenostami pri montazi aktivneho subwoofru do 407sw...

Sledujem,ze je tu dost otazok s ktorymi som sa potykal aj ja,ohladom tejto tematiky.V ziadnom pripade nechcem mudrovat ani poucovat.:roll

Myslim si ze kazda rada a osobna skusenot pride vhod.

V mojom pripade islo o montaz woofru Infinity BASSLINK 200W RMS

ktory je vybaveny /co je v ramci RD4-moj pripad,vyhodou/aj RCA teda nizko ale aj vysoko urovnovymi vstupmi.

Stalych 12V som tahal priamo z baterky a to co najhrubsim kablom/pouzil som 1cm hruby/s dobrym poistkovym puzdrom.

Urcite nie z osvetlenia alebo zo zapalovaca v zadnom kufri!!!Hasici sice pridu o xeft ale auto ostane cele!

Osobne som sa dost natrapil kym som sa dostal od baterky do kabiny-riesil som to nad plynovym pedalom okolo hadic

s klimou/ale toto necham na vasej kreativite a chuti rozoberat vasho milacika-lebo ine je rozoberat Feldu a ine 407mu:aut

ale istej demontazi plastovych komponentov som sa pochopitelne nevyhol.Bocnym prednym \"L\" stlpikom som sa dostal az k \"L\" prahu

ale ako to tu uz niekto spomenul,demontaz a nasledna montaz plastov je max v pohode!Samozrejme so stalimy 12V je potrebne tahat

aj tzv.riadene napajanie s ISO konektora na radiu/biely kablik/ to sa tahalo spolu so stalimy 12V.Do kufra som sa uz dostal hravo...

Dalsou dilemou bolo,ci audio signal tahat priamo z radia alebo zo zadnych repro.Rozoberanie zadnych dveri sa mi zdalo dost komplikovane

a taktiez tahanie kablov cez prechodku z dveri do stredoveho stlpika sa mi tiez \"velmi\"nechcelo...Vyriesil som to nahodou,ked som odstrojil

tapac pod skrinkou na str.spolujazdca-ako predpriprava na tahanie signal.kab.z ISO konektora radia.Vykukol na mna nenapadny zvazok 8mich kablov

a po predoslom \"skumani\"ISO kon. som vedel ze som na dobrej ceste...4 kable su hnedej farby to su minusy a potom idu:

ZP-zlty,ZL-biely,PP-sivy,PL-modry a riesenie bolo na svete - kedze som napajanie sig.riesil zo zadnych rep.tak to boli biely a zlty... :D

Schovat potom kable pod \"tapac\" je uz velmi jednoduche a nenapadne... Kable pre signal som pouzil tie ktore boli pribalene-v pohode stacia.

A do kufra-uz jednoducho...Napajanie 12V a signalu som tahal oddelene v lavej a pravej strane koli eliminacii potencionalneho brumenia.

Kostru pre woofer som riesil priamo v kufri zelenozltym :bacha 6mm kablom - moznosti pre \"uchytenie\" je tam dost...

K samotnej montazi si radsej zoberte kamossa alebo kamossku-jeden nikdy nevie... robili sme to dost podstivo/spony,buzirky,pajkovanie atd.../

takze montaz+nejaka ta \"cigaretka na dva tahy\" a pivecko trvala cca 5,5 hodky... a vysledok? 407cky hraju dost slusne uz v zakladnej vybave

ale pomohlo to statocne... max.spokojnost!!! Vyber subwoofru necham samozrejme na Vas ale ta praca stala zato!!!

Ak tento prispevok pomoze co len jednemu z Vas tak sa budem velmi tesit!!! AhoY.:papa