Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zadní náprava


panacek

Recommended Posts

Původně zaslal: 309GT

Náprava pruží ? (když si stoupneš za auto které není na ruční brzdě tak ho prohoupni)

Kola jsou rovně nebo mají kola do \"A\"?

Jestli obojí,repas nutný:papa

Rekl bych ze lehce do A jsou uz z vyroby nebo se pletu?.. a \"naprava pruzi\" to je spis vec tlumicu ne? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek,

díky za tip asi zkusím tu Příbram po cestě zpátky se stavím ve Vojkově pro nějaké díly.Ta náprava není z výroby do A většinou to začíná pravým kolem ale první známkou bývá lehké praskání když se odlehčí zadek stačí trochu zatížit a povolit jeto jako by povolovaly přidřené tlumyče ale je to jehlové ložisko čepu nápravy.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heled ja bych jel do Zitenic cca 2 km od Litomeric dela tam jeden chlap napravy prijedes on ti ji sunda vezme co uz ma pripravenou po repasy namontujes a za 2 hodiny max pojedes domu kdyz budes chtti cisli napis mi Pm.

Původně zaslal: panacek

Nazdárek,

díky za tip asi zkusím tu Příbram po cestě zpátky se stavím ve Vojkově pro nějaké díly.Ta náprava není z výroby do A většinou to začíná pravým kolem ale první známkou bývá lehké praskání když se odlehčí zadek stačí trochu zatížit a povolit jeto jako by povolovaly přidřené tlumyče ale je to jehlové ložisko čepu nápravy.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 309GT

Náprava pruží ? (když si stoupneš za auto které není na ruční brzdě tak ho prohoupni)

Kola jsou rovně nebo mají kola do \"A\"?

Jestli obojí,repas nutný:papa

Původně zaslal: panacek

Ta náprava není z výroby do A většinou to začíná pravým kolem ale první známkou bývá lehké praskání když se odlehčí zadek stačí trochu zatížit a povolit jeto jako by povolovaly přidřené tlumyče ale je to jehlové ložisko čepu nápravy.:papa

Zajimave.. pak teda nevim co si myslet o sve zadni naprave.. opticky se zda lehce do A .. prach na pneumatice pri rovnem popojeti neulpi az do kraje.. pritom nikde nic nepraska.. samo o sobe rameno chodi lehce.. vse je pevne bez znamky vrzani ci vule.. .. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatne geometrie by asi mela napovedet vic.. zajima me to mimo jine i proto aby se repasovana naprava nechovala jinak uz kvuli pripadnemu jinemu odklonu..

PS: Vytahl jsem ted stary protokol z geometrie a v kolonkach u zadni napravy \"hodnoty dane vyrobcem\" je max. -1°05\' a min. -1°35\' .. hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jak komu ale prijde me ze se to tu casto bere jako berna mince repase zadni napravy.. aby tu pak nekdo nezacal zbytecne plasit kdyz se tu jednoduse napise ze kola do A jsou na repas.. ;) (tim nemyslim jen tohle vlakno) .. neni A jako A :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem viděl Breaka,který měl kola do A-ale brutálně-to byla tutovka na první pohled,jinak mírny odklon je vidět na všech,ale co mi říkal známý automechanik,třistašestky jsou oproti generaci 405 na tom lépe-je to tam lépe udělané zhlediska rozložení hmotnosti,použití simeringů proti vlhkosti a korozi atd...Když budete denně koukat na ulicích na 306,tak repasovaných náprav budou mít sotva třetina.Prostě jezdíme do té doby nežli se to asi rozsype úplně!!!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je právě kámen úrazu jezdit dokud se to nerozsype. Já sem to rozhodil ještě když zdánlivě nebylo třeba. A ukázalo se že včas, dvě ložiska už bylly kouslý ale na čepech ještě žádná známka opotřebení. tudíš mě výměna vyšla asi na 1200 kč. Jinak mam pocit že sem někde zahlídl doporučenou kontrolu zadní nápravy po dvou letech ale to asi nikdo nedělá:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...