Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Poskodeny katalyzator - Peugeot 206


intex

Recommended Posts

Zdravim... vlastnim peugeot 206, 1.4l, rok vyroby 2006 - asi pred pol rokom sa mi rozsvietila kontrolka autodiagnostiky motora... isiel som teda do servisu, zavada bola odstranena s tym, ze asi nejake necistoty v katalyzatore. Po mesiaci sa kontrolka rozvietila znovu. Tak znova do servisu a zase ze vraj nejaka spinka v katalyzatore. Vymenil som benzin (predtym stale Slovnaft, teraz uz tankujem Shell V Power, mal som uz aj Racing). Takto sa to zopakovalo este asi 3-krat (pretoze ani oni nevedeli zistit, co tomu vlastne je) no a nakoniec asi na piaty pokus, som tam zase isiel s tym, ze odcitali nejake data z pocitaca a zistili, ze zadna lambda sonda vykazuje prilis vysoke hodnoty a ze katalyzator je poskodeny. Bolo mi povedane, ze je nutna vymena katalyzatora a tej sondy. Kedze takato vymena nie je lacna (ponuka asi na 800 EUR), chcem sa opytat, co by ste mi odporucili... ako mam dalej postupovat? Mam to naozaj dat vymenit, alebo je nejake ine riesenie? Nezda sa mi totiz, ze za 3 roky (+ nejakych par mesiacov) by sa odpalil katalyzator v aute...

[upravil dne 15/4/10 intex]

[upravil dne 19/4/10 intex]

[upravil dne 20/4/10 intex]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze rovnaky problem... lambdy mas vymenene... a stale to svieti? Tohto som sa obaval... myslel som si, ze problem bude len v chybnych udajoch, ktore hadzu tie sondy... ale kedze sondy si menil a robi to stale, tak mi nalada klesla este viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cize kludne to moze byt aj vyrobna vada... hmmm... dajme tomu, ze sa preukaze vyrobna vada (sice neviem ako)... dalo by sa to reklamovat ako vyrobna vada aj po zarucnej dobe? predpokladam, ze asi nie... sakra... to uz vazne nevedia vyrabat veci, ktore vydrzia dlhsie ako je doba zaruky? To nie je jedina vec, ktora sa pokazila tesne po vzideni zaruky... nemyslim na suciastky auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by ma zaujimalo... sice som uz presiel mozno aj par tisic kilometrov s tymto problemom, ale dajme tomu ze idem na dlhsiu cestu... moze sa mi nieco stat s motorom? hrozi nejake zadrenie alebo nieco podobne? Nebadam totiz ziadne znizenie vykonu, motor ide akokeby nic... ale nerad by som zastal niekde v strede dialnice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez emisnu kontrolu asi nemam sancu prejst, kedze tento rok ju musim absolvovat, nic ine mi asi nezostava, len vymena... predpokladam, ze katalyzator sa precistit neda... je to v celku zliate bez moznosti rozobrania, alebo sa mylim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kat vydrzi tak 100 000km

ja ted menil univerzalni kat, kterej jsem daval pred tremi roky po najetych 96tis km, emise jsem neudelal a kat se po demontazi vysypal po kouskach ven

[upravil dne 15/4/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som si dal vymontovat katalyzator... chlapik mi povedal, ze katalyzatoru nic nieje, ze vyzera ako novy... cely katalyzator a cele vyfukove potrubie presiel kamerou (ako u doktora) a ziadny problem sa nenasiel... katalyzator vyzera pekne z kazdej strany (aj zvnutra je uplne ako novy)... jedine, co mu nesedelo bola zkondenzovana voda vo vyfukovom potrubi... dalsia vec co ma zarazilo, bolo, ze koncovky z kablov pod katalyzatorom boli mierne roztavene... roztabene boli aj trubky v ktorych vedu kable od klimatizacie... je mozne, ze toto roztavenie sposobil katalyzator tym, ze lambda sondy riadia bohatost zmesi (cize chybne data zo sondy, chybna zmes vzduch/benzin do motora)? pretoze mna uz nic ine nenapada, len to, ze cely problem je sposobeny prave poskodenim niektorej lamda sondy, kedze katalyzator vyzeral uplne v poriadku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol zase na diagnostike... nepotvrdilo sa nic... vraj vsetko je ako ma byt... obidve lamdy sa spolu doplnaju (medzi nimi je len maly rozdiel, ktory je v poriadku). Grafy obidvoch sond boli ok... jedina chyba, ktora bola zaznamenana bola: P0420 - Ucinnost systemu katalyzatoru je pod prahovou hodnotou (1. rada valcu). Ostatne chyby asi vymazali v servise peugeotu. Podotykam vsak, ze po prejdeni asi 350 km sa mi nic nerozsvietilo... ziadna kontrolka nesvieti... viete mi k tomu nieco povedat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som uz trochu zufaly... ako planujes pokracovat dalej? Ja som rozmyslal, ze si dam vymenit vystupnu lamdu... ale zase co som cital rozne fora (anglicke) nepomohlo im to... no a katalyzator sa mi naozaj nechce menit... dokonca uz som cital aj to, ze po vymene katalyzatora sa to opakovalo znovu... skoda, ze v tom servise nemali osciloskop... co dalej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...