Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Renault_uz je moj


automale

Recommended Posts

ako je to s Renaultom. Konkretne cca 10 rocny Scenic 1.6 16V motor.

Je to stou automobilkou naozaj tak zle?

Vacsina na francuzske auta nadava, ty co ich maju si ich vacsinou chvalia. Renaultaci su voci tej znacke zaujaty tych sa pytat nebudem :D

Pytat sa to na VW fore nema vyznam :D

A kedze toto je forum sice inej znacky ale stale Francuzskej tak hadam to bude trosku objektivnejsie.

[upravil dne 16.6.2010 automale]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako u všeho záleží na konkrétním kusu.Já mám Megana,což je v podstatě to samé co Scénic.Je to r.v 96.Mám ho 6 let a za celou dobu to bylo v servisu jen na výměnu rozvodů,jinak jen leju benzín a měním olej.Věci jako tlumiče,brzdové destičky atd si měním sám.Ale to je všechno spotřební materiál,který se mění na autech všech značek.Z elektriky se taky zatím nevys...o absolutně nic i když jsem měl taky trochu obavy,když jsem to kupoval po pročtení různých fór.Hlavně všude psali,že u těch aut z prvních pár let výroby odchází imobilizéry.U mě zatím vše funguje bez jakýchkoliv problémů.Mám to dovezené z Německa,má to poctivě vyplněnou servisku,mám k tomu veškeré faktury ode všeho co se na tom kdy dělalo v Německém servisu.Mělo to poctivé kilometry,pokud teda nelžou i v Českém Renaultu,kde jsem si to nechal prověřit :) Kámoš má Scénica 98 a taky si nestěžuje,akorát výfuk a tlumiče musel měnit.Jinak v pohodě.Takže je to o štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamos ma megane scenic.... a ted katastrofa na desatou..... od koupi se porad neco sere....mno nejdou mu stahovat okinka ... a vyfuk taky deravej jako emental.... mno zadny zazrak.... 1.9 dTi to ma.. tusim ze... mno a teda je to takovy traktor se zvukem.... brr :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renaulťacká klasika-zkrat v zadních světlech. Při sešlápnutí brzdy svítí i blinkr. Viděl jsem to teda hlavně na Meganech u pravého zadního světla. Jinak teda okýnka a centrály co vím. Otec ma Kangoo a známý Clio a každému nejde něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi mým přáteli si zadek ve scénicu vozí hned tři rodinky (1x dokonce 4x4, což je prý hodně riskantní volba) a neslyšel jsem žádné zásadní nadávky. Jsou to prostě plechovky stejně jako Piškot, FIAT nebo VW - někdo má víc štěstí a koupí bezproblémový kousek, někdo by ho po půl roce nejraději hodil ze skály ....

Z toho, co jsem já o Scénicu měl možnost slyšet, bych se ho nebál a pokud se Ti líbí .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manzelka ma megana grantur 1.5 dci a je spokojna . Ja s nim jazdim ties a zatial som nepostrehol ziadnu zavadu az predvcerom som menil ziarovku v prednom reflektore. No to bol porod. Ale inac som spokojny. Je to r.2007. Este mame v rodine jedneho 1.6 16V r. 2004 asi a zatial ziadn problem. Takze na renault ako taky nemozem nic zleho povedat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som kedysi davno 25-ku.paradne vozitko a bezporuchove a ze tam bolo elektriky.v brachovej firme maju firemne auta renaulty laguny a jazdia v pohode s bludom km.kazde auto sa serie,keby ze nie tak mame vsetci ten jeden model.

add vypalovanie ziaroviek - na nasom firemnom peugeote boxer menime kazde 2-3 mesiace predne ziarovky.je to katastrofa a to auto ma 2,5 roka.

rencky sa cenovo lacnejsie takze tie prachy co usetris si odloz na servis a mas to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Andreww

Renaulťacká klasika-zkrat v zadních světlech. Při sešlápnutí brzdy svítí i blinkr. Viděl jsem to teda hlavně na Meganech u pravého zadního světla. Jinak teda okýnka a centrály co vím. Otec ma Kangoo a známý Clio a každému nejde něco.

Tak toto jsem taky řešil,úplně jsem na to zapomněl.Většinou to dělá levé zadní světlo.Při zapnutém levém blinkru a sešlápnutí brzdy přestane blinkr skoro svítit a trochu se zozsvítí mlhovka a samozřejmě kontrolka na palubce.Zkoušel jsem všechno možné od přihnutí kontaktů,vystříkání kontaktolem atd.No nakonec proběhla sofistikovaná oprava sirkou sestrouhanou do klínku.Bylo prostě potřeba zafixovat konektor v určité poloze.Mám to tak cca 3/4 roku a problém už se neobjevil :) :) Centrál a okna stále fungují jak mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chepp

kamos ma megane scenic.... a ted katastrofa na desatou..... od koupi se porad neco sere....mno nejdou mu stahovat okinka ... a vyfuk taky deravej jako emental.... mno zadny zazrak.... 1.9 dTi to ma.. tusim ze... mno a teda je to takovy traktor se zvukem.... brr :D

Tohle je teda nazor ...

Nejdou stahovat okinka a deravej vejfuk ... Deravej vejfuk ma raz za cas kazde auto, i ten peugeot, a i to BMW bohuzel ... A okinka mi taky pred nedavnom nesli na 306 stahovat , bola to prechodka, ale proto nepovim ze je to vrak ...

Nekdo spominal zarovky, no a, nebolo tu dost tem kde sa stazovali ze v 407 a 307 menia stale ziarovky ?

Az tak zasadne by som to nevidel ... Teraz kym mam naburanu 306 tku tak sa vozim v Renaul 19 chamade ... Na to ze to ma 20 let, tak ma malou korozi na zadnem blatniku, a jemnou zacinajici na prednem ... Inak dnes sem lezal pod podvozkem celkem dost, a nebol hrdzavy teda vobec ...

Oni maju v rodine Megana 1998 1.4 55KW a Lagunu 2 2003 2.0 16V 99KW ... Vsetko im slape viacmenej v pohode :)

Tie renaulty su az tak hrozne neni, ale na scenica som pocul uz vela nadavok, ci boli objektivne neviem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renault je auto jako každé jiné, některej kousek super, některej se kazí, stejně jako Peugeot..spíš co mě přišlo, tak většina těch \"obyčejných\" verzí má hrozně ošizenej interiér, kde nic tu nic, škaredý plasty..ale co se týče provedení tak úroveň srovnatelná s konkurencí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak scenic, ale megan rok 2003 - 2009 urcite nebrat! V praci ho par lidi ma a maji vic starosti nez uzitku. Odchazeni civky jak na bezicim pase, pri desti zateka do RJ (vazne pak neni levna oprava) a jako tresinka ted jedne kolegyni praskl rozvodak (coz muze byt taky zapricineno spatnym servisem). Osobe bych renault nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

nevim jak scenic, ale megan rok 2003 - 2009 urcite nebrat! V praci ho par lidi ma a maji vic starosti nez uzitku. Odchazeni civky jak na bezicim pase, pri desti zateka do RJ (vazne pak neni levna oprava) a jako tresinka ted jedne kolegyni praskl rozvodak (coz muze byt taky zapricineno spatnym servisem). Osobe bych renault nekupoval.

Kamaraduv foter ma ty megani hned 2 .. Oba 1.6 16V benzin ... Do RJ im urcite nezateka, to bude nejakej blud ...

Cievka ano, obe auta kupoval nove, na kombicku mu odisla pri 78 tis. KM, vymenil, ma nieco cez 100 tisic, zatial OK ... Druha co ma jeho manzelka ma jen 58 tis. Km, a zatial bez ujmi na cievke ...

Uznavam ze 78 tisic je skoro na cievku, ale nenazval by som to \"ako na beziacom pase\" to uz by sa megany davno nekupovali ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...