Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svícení diagnostiky a saze kolem výfuku


feriic

Recommended Posts

Zdravím všechny peugeotáky, potřeboval bych poradit se svou 1,6 z r.94, než obětuju něco z peněženky nenasytným odborníkům z Peugeotu.

Přestala mi chodit sahara a tak jsem se po čase začal pídit po příčině a našel jsem zkorodovaný přívodní vodič od baterky(v přechodce z karoserie u blatníku). Znovu jsem ho spojil a od tý doby sahara chodí ale i když to nehoním a jedu to svý kilíčko nebo držím tak 3000 ot/min teploměr na palubovce ukazuje necelejch 100 C.

Může to tak bejt? Nerad bych se obával většího opotřebovávání motoru a následnejch poruch.

A ještě jedno zvláště po ránu a za vlhka, mokra než se ohřeje motor, se mi rosvěcí kontrolka diagnostiky. Někdy stačí sundat nohu z plynu, někdy zvýšit otáčky ale poslední dobou nepomáhá nic. Po chcípnutí se po chvilce zas rosvítí. Na vejfuku zhruba 1cm vně od konce jsem našel saze. Tak jsem je otřel ale dělají se furt. Nevíte čímpa by to mohlo bejt? Obvod sytiče? Vzduch. a palivovej filtr je loňskej, svíčky předloňský. Zkusím ještě jinej benzín ale to mi asejc nepíchne. Na technický mi týpek říkal, že mám na volnoběhu moc velký emise CO2.

Víc nevím:myslim,za případný rady moc díky.K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by nikdo nic?Jde mi hlavně o tu teplotu,fórum jsem projel a nikde jsem nic podobnýho nenašel a že by se jednalo o termostat se mi nechce věřit,když to před spojením ukazovalo normálně.

Každopádně dneska jsem byl v myčce a ejhle Káčko se hnedky po startu rožlo,teď jen najít to místo kde ta voda dělá bordel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...