Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoký tlak turba


Budhas

Recommended Posts

  • O 3 roky později...
  • O 1 rok později...
  • O 7 měsíců později...

Podtlakový ventil je na turbe

Ďakujem :) vypadá to tak že turbo sa nachádza na zadnej strane motora a ja som ho hladal v predu :D tiež mám vysoký tlak v turbe a prečítal som toho už veľa. Skúsil som vymeniť snímač tlaku turba na intercooleri, váhu vzduchu, swirl ventil vypadá že sa hýbe tak ako má, mám EGR OFF a FAP off, keď idem do kopca alebo mám viac zaťažené auto mi vyskočí kontrolka motora engine antipollution a v diagnostike vypíše vysoký tlak turba a hodí ma do núdzoveho režimu a neskôr po niekoľkých naštartovaniach a keď chodím po rovných cestách po meste tak mi zhasne kontrolka motora akoby sa nič nestalo, cítim že auto mi raz zrýchluje perfektne a niekedy zasa slabšie, ostáva mi už len vymeniť alebo vyčistiť posledné dve veci a to Turbo alebo v tom lepšom prípade podtlakový ventil turba.

Upraveno uživatelem lecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ked vypisovalo vysoký tlak turba bolo prasknuté gumenné kolienko na podtakovej hadičke čo ide zo zásobníka podtlaku do el. ventilu a odtial na turbo . Popozeraj tú 7 a 13,21  na obrázku či to niekde neprisáva falošný vzduch, tá 7 je ten zásobník a je to napojené z posilovača brzd .

post-43318-0-34658200-1437486777_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ked vypisovalo vysoký tlak turba bolo prasknuté gumenné kolienko na podtakovej hadičke čo ide zo zásobníka podtlaku do el. ventilu a odtial na turbo . Popozeraj tú 7 a 13,21  na obrázku či to niekde neprisáva falošný vzduch, tá 7 je ten zásobník a je to napojené z posilovača brzd .

No skúsil som tie hadičky tam popozerať ako si mi radil ale nič som tam nenašiel, ale našiel som tam toto: neviem čo to je ale vybral som to z takého isteho auta aj motora a bolo to odlišné. Spravil som aj foto. Moje má 3 vstupy a pritom len v 2 vstupoch boli hadičky, spodný vstup bol volný a keď som do toho fúkol tak to vyfukovalo z ostatných dvoch otvorov a z druhého auta tam boli iba dva vstupy. Tak som to dal na moje auto ten z dvoma vstupmi ale aj tak to nepomohlo :( . Hľadal som či nemám v motorovom priestore nejakú hadičku tam padnutú navyše ale nemal som. spravil som aj video a vo vyžších otáčkach počuť sičanie v motorovom priestore. Odfotil som aj diagnostiku na cca 2500 otáčkach a je tam vidieť rozdiel.

post-45219-0-32924700-1437680624_thumb.j

post-45219-0-66610600-1437680648_thumb.j

Upraveno uživatelem lecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dnes som pozeral ako pracuje ten podtlakový ventil. pozeral som aj nejaké videá na youtube a po naštartovaní by sa malo to tiahlo odtlačiť od turba a keď pridám plyn by sa malo to tiahlo postupne zatláčať do turba. Problém asi u mňa bude v tom že keď naštartujem tak sa nič nedeje a keď pridám do cca 2500 otáčok tak sa len cca 3mm tiahlo natlačí do turba. Horšie je že ten ventil ide priamo do turba takže asi sa nebude dať rozobrať samostatne ale musím vybrať celé turbo. Rozoberal už niekto na 2.2Hdi turbo? bude sa dať vytiahnuť horom? Lebo spodom to asi nepôjde.

Upraveno uživatelem lecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano rozoberal.Ja som menil turbo asi pred 2 rokmi.Treba dat dole prave predne koleso,aby si sa dostal k turbu ale aj zo spodu je potrebne neake veci poodpajať.Ja som turbo vybral smerom dole pod auto.A to nemam montažnu jamu!Tak veľa šťastia....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak nakoniec som si zakúpil merač tlaku a podtlaku turba za 30€ a začal som merať smerom od turba cez hadičky a zistil som že je tam podtlak 0,6bar a vždy keď som pridal na cca 2100 otacok tak podtlak klesol na 0bar, tak som šiel ďalej po ceste hadičiek až nakoniec som sa prepracoval ku swirlu. tak som len tak zo srandy znova po pár mesiacoch pozrel či swirl pracuje správne a zrazu s ním vôbec nepohlo keď som dal auto do otáčok. Zaujímavé ale je že ešte pred pár mesiacmi swirl fungoval bez problémov a aj tak mi vyhodzovalo chybu vysoký tlak v turbe, len nie tak často ako teraz. Takže mi je jasné že chyba bude v oládaní swirl tak som zaslepil hadičku na zásobníku podtlaku (rezerve podtlaku) smerom ku swirlu a odpojil som swirl ventil a nechal ho pootvorený. Výsledok konečne auto ide ako má a dignostika ukazuje normálne hodnoty :) . Môj brat takto behá z otvoreným swirlom niekolko rokov a všetko funguje ako má, ale aj tak si to dám spraviť nech všetko funguje ako má.

Upraveno uživatelem lecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...