Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepání do pedálu při lehkém dobržďování


hugo.v.r.

Recommended Posts

Nemáte prosím někdo zkušenost s tímhle ?

P406 2.0 HDi 66kW, 2001. Kotouče na všech kolech, ABS, bez ESP.

Při lehkém dobržďování, třeba při pomalém dojezdu na semafor, mi to do pedálu jakoby poťukává - jako kdyby fungovalo ABS. Ale interval je pomalejší a nepravidelnější, než se to chová když ABS zafunguje. Je cítit, že ve chvíli klepnutí brzdy jakoby zaberou víc.

Kotouče a destičky vepředu jsem tedy dal nový a nic se nezměnilo. Vzadu jsou brzdy zánovní, kotouče bez zápichů (měnil předchozí majitel), levej zadní brzdič jsem při jiný příležitosti měnil celej - ale taky bez změny chování.

Na STK jen říkali, že mám mírně zvlněný zadní kotouče (rozdíl účinku levá/pravá je ale v toleranci), ale tohle je jinej projev, než způsobuje zvlnění - aspoň podle mých předchozích aut.

Kroužky ABS jsou všude původní a pravda, místy trochu okopaný, ale ABS funguje bezvadně. A v týhle rychlosti snad ani neúčinkuje (? - domnívám se).

Když to zašlápnu víc, tak to přestane.

Jinak auto brzdí normálně, neblokuje, nevibruje při prudkým brždění.

Nemůže to být nějaký kmitání zadních destiček ve třmenech, pokud nejsou fest sešlápnutý ?

Asi zkusím vyměnit i zadní destičky, to mně nezruinuje...buhví co tam předchůdce dal za značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl (a zatím ještě mám) problém s ABS. Napřed to lehce poťukávalo, ale časem to začalo být intenzivnější a bylo hned jasné, že blbne ABS - prasklé kroužky ABS. Ale rozhodně nemůžu říct, že by to na začátku mých problému s počátečním lehkým poťukáváním v momentě ťuknutí brzdilo víc.

edit : díky mým problémům jsem zjistil, že ABS účinkuje v jakékoliv rychlosti. I při mírném dobrzďování při malé rychlosti - například při dobrzďování v pomalujedoucí koloně :-/

[upravil dne 15/4/10 Cune]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel stejnej problem..napichli jsme to na pc a chybu ABS vymazali a je to Ok..v servise mi rekli ze to je cidlem na zadnim kole a kdyby to znovu zacalo ze bych to cidlo musel vymenit..zatim je to ale ok..az bude cas tak prostriknu kontakty..jinak mi to zacinalo stejne jak vam,z niceho nic jen kdyz jsem dobrzdoval u semaforu a zhorsovalo se to ale po vymazu je to dobre..zatim:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

U nás ty kroužky koupit samostatně nejdou. Prej snad z Neměcka za (tuším) 50€.

Lepení není 100% jistota, že se problém vyřeší. Pár lidem se sice projevy zmírnily, ale přesto zůstaly (viz. link Cuneho). Já to řešil tím jediným(?) 100% způsobem - výměnou poloos. Dobržďovat v koloně bylo o hubu, kolikrát jsem nevěděl, jestli zastavím :-/. Čekalo mě ještě STK a tam mě jebal za kraviny, při nefunkčním ABS by mi jistě ukousl hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás ty kroužky koupit samostatně nejdou. Prej snad z Neměcka za (tuším) 50€.

Lepení není 100% jistota, že se problém vyřeší. Pár lidem se sice projevy zmírnily, ale přesto zůstaly (viz. link Cuneho). Já to řešil tím jediným(?) 100% způsobem - výměnou poloos. Dobržďovat v koloně bylo o hubu, kolikrát jsem nevěděl, jestli zastavím :-/. Čekalo mě ještě STK a tam mě jebal za kraviny, při nefunkčním ABS by mi jistě ukousl hlavu.

Zjistil jsem, že kroužky jdou objednat samostatně. Dneska bych měl vědět cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém. Při dobržďování mi vibruje volant, na pedálu se nic neprojeví. Nechal jsem přetočit kotouče, vyměnil uložení předních ramen a je to beze změny. Téď jsem se vracel z prodlouženého víkendu a při přibržďování z dlouhých kopců to ve volantu neskutečně vibrovalo. Kdž jsem ale zašlápl brzdu silněji bylo to bez vibrací. Uvažoval jsem i nad tím, zda to nemůže způsobovat slabá účinnost zadních brzd (bubny). Co auto mám cca 80 000 km, byly bez výměny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém. Při dobržďování mi vibruje volant, na pedálu se nic neprojeví. Nechal jsem přetočit kotouče, vyměnil uložení předních ramen a je to beze změny. Téď jsem se vracel z prodlouženého víkendu a při přibržďování z dlouhých kopců to ve volantu neskutečně vibrovalo. Kdž jsem ale zašlápl brzdu silněji bylo to bez vibrací. Uvažoval jsem i nad tím, zda to nemůže způsobovat slabá účinnost zadních brzd (bubny). Co auto mám cca 80 000 km, byly bez výměny.

Mal som to isté, pomohla výmena kotúčov za nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém. Při dobržďování mi vibruje volant, na pedálu se nic neprojeví. Nechal jsem přetočit kotouče, vyměnil uložení předních ramen a je to beze změny. Téď jsem se vracel z prodlouženého víkendu a při přibržďování z dlouhých kopců to ve volantu neskutečně vibrovalo. Kdž jsem ale zašlápl brzdu silněji bylo to bez vibrací. Uvažoval jsem i nad tím, zda to nemůže způsobovat slabá účinnost zadních brzd (bubny). Co auto mám cca 80 000 km, byly bez výměny.

Mal som to isté, pomohla výmena kotúčov za nové.

Dík za info. Jsem domluvený s mechanikem, že mi je zkusí nechat přetočit a pokut to bude ono, vyměním je za nové. Mám už vyhlédnuté - Bosch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...