Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tažné zařízení Partner


camillo_cz

Recommended Posts

jaké jsou možnosti tažného zařízení na partnera? chtěl bych si nechat namontovat tažné, ale aby bylo s odnímatelným koncem (hlavicí), protože jindy bez vozíku by to překáželo v nakládání. Vaše tipy na někoho, kdo by to zmákl+na kolik to zhruba může vyjít, poraďte prosím-je to furgon, 12/97 a má vzadu dvoukřídlé dveře, pokud to má nějakou relevanci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...

tažné mám taky tažné westfalia a taky sem se zajímal o montáž a podobně ale to bylo než sem si pořídil berlingo a bylo mi řečeno že to u těch modelůod 2003 prý není jen tak že se to namontuje a hotovo, ona se musí přikoupit i celá řídicí jednotka osvětlení přívěsu a dokonce se to prý musí naprgramovat v tom počítači pro karoserii,tyto informace mám od jednoho známého co dělal v citroenu mechanika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řídíci jednotka se používá v případě, kdy máš parkovací senzory vzadu a nechceš aby tě to při připojeném přívěsu zbytečně pípalo. Jinak se dráty připojí na zadní lampy, a někdy se posílí pojistky pro tyto světla. Osobní zkušenost má s touto firmou, český výrobce, solidní ceny

http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=835

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Elektroinstalaci s modulem je třeba ve zmíněném případě pro vozy s datovou sběrnicí CAN-BUS, nebo pro vozy s funkcí Check-Control což je funkce kontroly přetížení elektriských okruhů a funkce kontroly světel (kdyř praskne řárovka, tak to signalizuje na přístrojové desce).

Pokud chceš, aby ti po zapojení přívěsu a zařazené zpátečce neípal couvací asistent (jestli ho máš) lze dokoupit modul pro odpojení couvacích senzorů a zadního mlhového světla u SVC Náchod za 828,-

Tenhle modul mlhové světlo na autě zhasne, aby se neodráželo od předního čela přívěsu do zpětných zrcátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Check-Control - takže potřebuji pár tranzistorů abych ,,nekradl silový proud pro žárovky\" a spínal to z extra přívodu.... to je soft verze. Pokud ona řídící jednotka umí odhalit i závadu na přívěsném vozíku, tak všechna čest. Otázkou je kolik stojí, a jestli mi to za to stojí. A to nepočítám časté případy bastlených a polofunkčních elektroinstalací kdy si majitel zásuvky zapojil dle vlastní fantazie, nebo to někde kostří, nekostří, poblikává .....Ať jsem bastlíř , radioamatér, tak elektronika v autech mě stále více štve ....:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

V podstatě existujou dvě varianty:

1) Uni elektroinstalace

2) Typová elektroinstalace

Ta první jak název napovídá je Univerzální, tudíž s jednotkou vozu nekomunikuje - cena kolem 1700,-

Druhá varianta komunikuje s jednotkou vozu a umí odhalit i závadu na vozíku. Ale tato je postatně dražší cca o 2000,-

Když se budem bavit o tom tažnym od SVC Náchod, tak oni ani typovku nenabízejí.

Zapojeno je to tak jak píše victory - modul má zvláštní napájení přímo od baterky a ze světel si bere pouze impulsy co má rozsvítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Členům fóra nabízím tažné na dva šrouby, nové se zárukou a potvrzeným typovým listem o montáži za 3000,- Montáž provedete svépomocí, přihlášení na DI za 50 Kč. Uni elektrika v ceně, příplatek za CAN BUS elektriku 1300,- ( pro vozidla se sběrnicí CAN BUS). Info o konkrétním modelu SZ. :mrk

[upravil dne 28/5/11 19:48 pankid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...