Jump to content

Novinky, jezdete bezpecne - pozice za volantem

Fr3sh
 Share

Recommended Posts

http://www.novinky.cz/auto/196138-jezdete-bezpecne-spravna-pozice-za-volantem-je-zaklad.html

Hezky, zase neco novinky udelali pro bezpecnost mozna. To se me libi. je pravda ze vice lidi ze zastancem za 10 2 drzeni. Ale osobne jsem videl jak airbag kamaradovi zlomil obe ruce...takze ja jezdim jen jak je ukazano a to vsude :) naprosto vyhovujici pro me.

Jak ste na tom vy?

moc to resis...nebudu se o tom dal bavit..az se necemu budes chtit vyhejbat tak tohle je prost nejlepsi...uz vidim jak pri necem kde musis tocit takhle moc volantem a nebudes to cekat hlavne, budes treba podrazovat nebo radit...to pak neni moc velky krizovka...az se budes vyhejbat autu asi nebudes radit..ale koukam ze je to mozna zbytecny vysvetlovat :)

1. Už jsem viděl zajímavější testy profíkama, jak držet volant. Jasně to ukázalo rychlost a přesnost správného držení volantu a 2. měl jsem možnost si to vyzkoušet (a pravidelně zkouším v horských serpentýnáých, kdy to správné držení je fakt i mnohem bezpečnější, přesnější, pohodlnější, rychlejší...). Starší způsopb byl vhodný u aut bez posilovačů, což je dnes spíše vyjímka.

Ale je fakt, že opakováním a novými a novými ukázkami se nic nezkazí a když to někoho přiměje, aby si to aspooň zkusil je věc velmi užitečná.

S řazením nemá způsob držení nic společného. To jde jen o to jednou rukou udržet směr, případně rychlost změny směru.

Jinak i při běžné jízdě je to pro mě pohodlnější a konstruktéři volantů to dobře vědi, vidouc dle tvarů.

Díky za píspěvek.

A to je takový ten drobný paradox: Právě ve městě lze o něco více předpokládat kritické situace. ;-)

Nakonec.. i když se podíváme na profi jezdce, třeba rallye, jak držej volant a jak rychle sundaj ruku z volantu, rychle přeřaděj a honem zase zpátky obbě ruce na volant... ;-)

[upravil dne 12.4.2010 Edison]

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No nevim jak to mám dělat. Já držím volant o pul 6 a protože kdybych ho držel ve třičtvrtě na tři tak to bych už jel vlastně z práce;):D:D

Dostal si me :D

Ja ho drzim v krizovce tak, aby me erbeg nerozbil drsticku :D

Jinak nejraci v 6, ale ono je to spis v 18 to uz mam taky padla :)

Původně zaslal: Fr3sh

njn u rally je to videt jasne :) treba se podivej jak se delaji F1 volanty :)

nemužeš srovnávat rally a běžnou jízdu po cestě na rally se jezdí uplně jinejma rychlostma na jiným povrchu a uplně jiným stylem:D