Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy 407


Tibor100

Recommended Posts

Ahojte, aká brzdová kvapalina je používaná v 407 a koľko jej tam ide? Mám pocit, že mám zavdzušnené brzdy ... mám pomerne nové kotúče a doštičky, no pri brzdení cítim, že ak chcem razantnejšie spomaliť, tak sa o ten pedál musím poriadne oprieť a ako keby som stláčal vzduchovú bublinu ... mama má Megane a tak keď položím nohu na brzdu, tak si takmer obijem hlavu o volant, také je to citlivé :D

Prípadne by ste mi mohli poradiť, ako sa odvzdušňujú brzdy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majú 1r a najazdil som na nich cca 15000, Brembo Max. O tých začiatkoch viem, že cca 500km treba brzdiť opatrne a plynulo.

Cez diagnostiku? ... P407 je jak vesmírna loď, všetko sa rieši cez PC :D Musí to byť origo dia, alebo stačí univerzálna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovú kvapalinu si vymeníš aj dom ale musíte nato byť dvaja, jeden stláča pedál a druhý povoľuje odvzdušnovacie skrutky na brzdičoch a bacha aby bolo v nádržke vždy dosť brzdovej kvapaliny aby nenasalo vzduch. Cez diagnostiku sa to robí keď si nato sám prípadne je zavzdušnený samotný ABS modul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden pumpuje pedálom (dajme tomu 3x) a bude tlačiť na pedál, druhý otvorí odvzdušňovaciu skrutku (vždy len jednu). Budeš to opakovať dovtedy kým ti pôjde len brzdová kvapalina bez vzduchových bubliniek.

[upravil dne 1/5/14 12:07 od Judes]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...