Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy 407


Tibor100

Recommended Posts

Stalo sa niekomu z vas,ze ked auto dlhsie postalo v garazi,alebo vonku,tak sa potom akoby zablokuju kolesa,resp. predne brzdove dosticky prilnu ku kotucom? Dnes rano som zhruba po tyzdni \"oddychu\" v garazi potreboval jeho sluzby,no ked som sa chcel pohnut,cele auto naplo pri pustani spojky akoby bola zatiahnuta rucna brda a potom rana vpredu,akoby boli primrznute dosticky ku kotucom a povolilo to..auto brzdi stale rovnako dobre,dosticky su este v ramci normy,ziadnu vadu nevypisalo predtym ani teraz.Stavalo sa mi to aj v zime,ak auto postalo dva-tri dni,ale pripisoval som to mrazom.Ale dnes bolo 10 C.Ked chodim denno-denne,tak sa to nestava.Este si myslim,ze by to mohlo byt zahrdzavenim kotucov,lebo auto som parkoval za dazda a posledne dni bolo vonku dost vlhko a ten brzdny prach robi svoje...Inac si to neviem vysvetlit.Riadenie je tiez ok.Alebo co by to mohlo byt,ak nie brzdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáva sa to asi každému, najhoršie je to , keď prší. Ja už po vjazde do garáže dobrzďujem len jemne a po vystúpení auto jemne 10 cm potlačím rukou a odvtedy mám pokoj. Ono nie že by mi to nejak veľmi vadilo, že to tým autom cukne, ale po troch dňoch státia a predošlom daždi doslova prihrdzaveli ku kotúčom a bolo poznať, kde boli zabrzdené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar hosi, nechcem zakladat nove vlakno, tak pisem sem. Mozno to aj suvisi s brzdami. Niekedy sa mi stava, ze ked zatocim doprava, ale v ostrejsich zatackach alebo krizovatkach, nieco mi zacne piskat. Akonahle vyrovnam kolesa, piskot prestane. Ide to asi od zadu. Poradi niekto? Je to P407,1.6hdi,12/2005.

[upravil dne 17/4/10 King81]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Caute chcem sa spytat na cenu za komplet brzdy.

tu je ponuka ktoru mi dali v servise,

predne kotuce 133 eur

predne dosticky 53 eur

zadne kotuce 100 eur

zadne dosticky 41 eur

praca komplet 66 eur

pripominam ze su to original TRW Lucas diely

rad by som vedel vas nazor na cenu pripadne za kolko ste menili vy brzdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne zas piskaju brzdy pri jazde mestom ked casto brzdim alebo ked sa posuvam v kolone - mam automat tak sa posuvam cez brzdu. Chystam sa nastriekat brzdice a kotuce v miestach kde hrdzaveju tak mozno pomoze ked ich poriadne ocistim. teda aspon dufam. inak neviem co by pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stacoo

Caute chcem sa spytat na cenu za komplet brzdy.

tu je ponuka ktoru mi dali v servise,

predne kotuce 133 eur

predne dosticky 53 eur

zadne kotuce 100 eur

zadne dosticky 41 eur

praca komplet 66 eur

pripominam ze su to original TRW Lucas diely

rad by som vedel vas nazor na cenu pripadne za kolko ste menili vy brzdy

Tolik peněz za výměnu kotoučů a destiček se mi zdá zbytečné. Nevyšlo by tě levněji koupit si desky a kotouče (např. Ferodo) v prodejně náhr. dílů a nechat si to v nějakém autoservisu vyměnit jen za zaplacení práce, když díly dodáš ? Jestli ovšem netrváš na opravě v autorizovaném servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

RadoH8 teplý olej a voda stým pískaním bŕzd nemá nič spoločného a výmena brzdovej kvapaliny tomu tak isto nepomôže.

To pískanie môže spôsobovať prach z brzdového obloženia ktorým sa zanáša celé okolie bŕzd a hlavne tie prachové častice ktoré zostanú nalepené na obložení a zapríčiňujú nerovnomerné doľahnutie brzdového obloženia, ktorého príčinou sú jemné vibrácie obloženia (ten pískavý zvuk). Mechanici zvyknú narezať alebo vybrúsiť takú ryhu v strede obloženia kde potom ten nahromadený prach vypadáva. Prikladám obrázok športového obloženia z drážkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...