Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní buben


malčus

Recommended Posts

zdarec, nevíte někdo jak rozebrat zadní buben u 106, 94, litr, zůstaly mi vyset pakny a auto se ani nehne, pořád mi brzdí levý zadní kolo smykem, zkoušel sem odpojit lanka ruční brzdy a pořád stejný, tak jsem zkoušel rozebrat buben, povolil sem tu matku, vyndal tu segrovku, a prostě nejde rozpůlit.. nevíte někdo jestli je to na nějaký stahovák nebo jak to sudant? zkoušel sem do toho párkrát buchnout kladivem, páčit to a nic :bojim díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musis povolit samostav, bud zezadu nejakou dirou a nebo zepredu dirou po sroubu kola, ale to se teda si bude blbe provadet, kdyz s tim nejde pootocit a nemuzese si to nastavit proti. Takze ze zadni strany zkus si tam posvitit, mel bys videt ozubene kolecko a tim musis sroubovakem pootacet az se pakny stahnou a buben se uvolni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se ti nepodaří povolit samostav,jak radí Ferry--mělo by to jít přes díru po šroubu kola (těžko se to vysvětluje,musel bys vidět obrázek pro představu)--tak buben stáhni tříramenným stahováken nasilu a počítej s tím,že budeš měnit obě pakny,samostav,atd.,protože někdy to prostě jinak stáhnout nejde (zvlášť,když je tam šprajclé urvané obložení...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidět není vůbec--buben musíš natočit otvorem pro kolový šroub tak,že tím otvorem prostrčíš větší šroubovák a klepneš jím do páky samostavu,tím se pakny vrátí k sobě co nejvíce--ale chce to mít představu aspon podle obrázku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v jaký části bubnu ta páka samostavu přibližně je? já si to nebudu moc naštelovat, když mi to teda zrovna nevyjde na ten otvor, tak to půjde servat silou třeba šroubovákem a kladivem s tím že budu holt muset koupit nový pakny? jinak zatím díky, už vím aspon něco ;)

[upravil dne 12/4/10 malčus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samostav je nahore mezi paknama asi takhle nejak :

_

( )

to ozubene kolecko je tusim vpravo (na strane bubnu bliz k zadni casti auta) Mozna by se k nemu dalo dostat i dirou po lanku rucni brzdy (aspon jsem to myslim videl v nejakym manualu) no a pokud vse selze, tak nasilim servat a pak komplet novy vnitrek - pakny + samostav + pruziny

[upravil dne 12/4/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta páka je ve směru jízdy vepředu co si pamatuju,je na ní takový výstupek a do něj se musí tím šroubovákem klepnout--ten stahovák je lepší,nějakým páčením a klepáním se udupeš, po sundání bubnu uvidíš,co je třeba dát nové...,končím,jdu do rachoty :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stahovák sem sehnal, buben rozebranej, obložení KO, slezlo z čelistí, jinak je tam všechno OK..takže budu měnit čelisti, je tam tisíc pružinek, máte někdo nějaký dobrý rady na co dát bacha atd... asi důležitý zajistit prasátko, a pamatovat si co kam patří.. něco dalšího byste někdo poradil? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal jde to jen stahovákem...,teď už není problém,pokud to často neskládáš,vem si k ruce nějaký podrobný obrázek,poskládej si obě pakny na stole,spoj je samostavem,oběma tažnýma pružinama a při nasazování na štít brzdy zatlač lanko ruční brzdy do páky za paknou,pomůže ti obrázek od Honzy...

váleček jistit nemusíš,když nebudeš šlapat na brzdu tak se nerozjede

P.S. abys příště věděl--ten výstupek,na který musíš klepnout šroubovákem,je na obrázku na páce ruční brzdy (za pravou paknou na obr. od Honzy):)

[upravil dne 13/4/10 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Zravim vás..promintě mi za :xvul, ale potřeboval bych vědět zda někdo víte jaký torx se musí použít na povolení těchle čtyř šroubů, které jsou vyznačené na fotce..Nemám tedka možnost své auto rozebrat a potřeboval bych to vědět pro budoucí repasy nápravy..Tak pokud by to někdo věděl at mi písne sz..musím si ho koupit někde v profi nářadí, některé mam doma ale je to měkké tak potřebuju pevnější..Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...