Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

motor straca vykon 2,0 66kw


mentoni

Recommended Posts

nazdar pezotaci

mam problem s mojou 307kou.. motor straca vykon nad 3000 otacok ale iba 4 a 5 rychlostny stupen,, rychlost nedosiahnem viac ako okolo 155km/h .... vymenil som filtre,, mam vymenene rozvody,, cistil som aj vahu vzduchu ale nepomohlo to,, tento motor nema asi FAB filter tak nechapem co to moze byt...

Mam 307 2,0hdi 66kw rv2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viem ze to neni ziadny trhac asfaltu ale viezol som sa uz v takych istych autach a urcite boli sviznejsie.... napr. ani ked je len trosku prudsi kopec idem okolo 100kmh auto na 5 stupni nedokaze udrzat svoju rychlost, podradim do 4 a aj tam este stale nevladze - az 3 sa zoberie.... :mrk

Tu ,,maximalku,, cca 155km/h jasne ze dam iba na dialni a aj to len ked je mierny dole kopec....

Spotreba je tiez zaujimava: palubny PC mi ukazuje stale okolo 6,5 -7 ale ked som to meral klasickym sposobom (plna nadrzi - prejazd km - plna nadrz) vyslo mi 5.5 a PC ukazal 6.6 ?????:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to asi jo,mám teda 306,ale s tou to lítá krásně,kopec 160 neni problém,z 90 na 5 to zrychluje normálně a na dálnici kolem 190 taky neni problém,ideální cestovní dálniční je kolem 150,to je to ještě celkem tiché,spotřebu neřeším,něco do toho asi nateče :) ale jasné,že auta co maj 80kw a víc jedou znatelně líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Musim rict, ze mentonimu naprosto rozumim, nebot mame dost podobny projevy i my s pritelkyni na 66kW HDi. A to ne jen na 4ku a 5ku, ake je to znat hlavne na 2ku, pri pomalym zrychlovani a ve chvili, kdy otackomer preleze 3100ot, tak se to zachova jak kdyz sepne klima, neboli dojde nahle o ubytku vykonu a motor se pak hur vytaci... Jako na trojku dosahnu maximalnich otacek, ale nema to smysl, protoze se tomu nechce. Pritom mezi cca 1500ot a 3000ot to jede rekl bych jak ma. Maximalku sem zkousel na rovine a vic jak 165 to neda. Navic spotreba taky neni uplne fajn...v kombinaci 7,5 (dle presneho mereni). Rozhodne nelze dosahnonout takovych hodnot jak uvadi TP a to ze s tim autem nezavodime.

Cim to je?? napadaji me tyto 3 veci - vaha vzduchu, regulacni ventil turba, podtlakovy ventily co jsou vepredu za chladicem. A jeste by taky mohl bejt ucpanej kat, ale to by to nejelo obecne spis nez aby to nahle ztratilo vykon u 3000ot.

[upravil dne 14/4/10 Jirke HK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kedy si naposledy menil vzduchovy filter? mne to netahalo pred jeho vymenou a myslim ze vtedy som vycistil aj vahu vzduchu a odvedy ide jak slahnuty a spotreba do 6,5l/100km s tazkou nohou

a tu spotrebu 7,5 si ako dosiahol? to ani v zime nemam..ake mas siroke pneu a rozmery diskov? a v akych otackach chodis bezne

[upravil dne 14/4/10 shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: shark734

a kedy si naposledy menil vzduchovy filter? mne to netahalo pred jeho vymenou a myslim ze vtedy som vycistil aj vahu vzduchu a odvedy ide jak slahnuty a spotreba do 6,5l/100km s tazkou nohou

a tu spotrebu 7,5 si ako dosiahol? to ani v zime nemam..ake mas siroke pneu a rozmery diskov? a v akych otackach chodis bezne

[upravil dne 14/4/10 shark734]

Filtr jsem mel venku, vyklepal jsem ho, podle servisky byl menenej v listopadu, kazdopadne moc spinavej nebyl zas tak. Pneu 195/65/15, tech 7,5 bylo na trase Brno - HK, pak po meste, pak 2x HK - Podebrady - HK a pak tak motacky kolem mesta.. Napul sem s tim jezdil ja, napul mlada...uplne normalni jizda, obcas to clovek potahne, ale zadnej extrem. Jezdim s naftama dlouho, radim obvykle mezi 2500-3000, jako fakt v klidku.

Jinak vaha vzduchu - no vycistis ji v pohode doma, uchošťourem namocenym v benzinu nebo lihu. Ale ani to nepomohlo u 307.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak za tu spotrebu moze to vytacanie...vacsinou jazdim tak do 2200ot...sem tam sa smykne aj do 3000 ale to len pri predbiehani

a ked vahu cistis liehom alebo technickym benzinom tak sa vytvori povlak a v horsom pripade ju poseres nacisto(vlastna skusenost s tym povlakom)...malo by sa to cistit izopropilalkoholom a da sa kupit aj v spreji priamo urceny na vahy vzduchu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: shark734

no tak za tu spotrebu moze to vytacanie...vacsinou jazdim tak do 2200ot...sem tam sa smykne aj do 3000 ale to len pri predbiehani

a ked vahu cistis liehom alebo technickym benzinom tak sa vytvori povlak a v horsom pripade ju poseres nacisto(vlastna skusenost s tym povlakom)...malo by sa to cistit izopropilalkoholom a da sa kupit aj v spreji priamo urceny na vahy vzduchu

Jenze kdyz jsem jel z Brna do HK, tak to bylo do 100km/h a pod 5,7 (dle PC) sem se nedostal..

spotrebu ted ani neresim, i kdyz v poradku neni, mne jde o to co tomu motoru ubira vykon. Kazdopadne po vycisteni vahy nic, ani zlepseni, ani zhorseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ta spotreba 5,7 je dobra pri 100ke...ja som sa pod 5,5 nedostal a to som siel maximalne 80....ale tak najvacsi vykon ma tento motor cca od 1800 do 3000 a potom to uz tak nejde, to by si si musel vyskusat inu 307 s tymto motorom aby si vedel ci tomu nieco je alebo nie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna ze PC keca, to uz jsem tady taky vycetl, ze se to muze klidne o 0,8l lisit od skutecnosti. Zkousel nekdo porovnavat spotrebu napr. s oktavkou TDi 66kW? Tam jsem suverenne o cca litr a pul niz nez tady s tim.

[upravil dne 14/4/10 Jirke HK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teplota ma byt okolo 80°C-ucebnicova hodnota....a s tymto sa pod 5,5l tak lahko nedostanes

kamarat ma octavku z roku 2001 tusim...ma to nacipovane a ma tam to najvacsie turbo(aspon to tvrdi) a spotrebu ma zevraj 3,8...mne sa zas nechce verit tomu....kadi mu to jak sproste ked tomu slapne

[upravil dne 14/4/10 shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydim ze nie som sam co nieje celkom spokojny so svojim peugeotom... Mne to robi asi presne to co Jirke HK...

Ako mozem jazdit do 2,2tisic otacok ked auto zacne ako tak zaberat az od2,000 otacok - do vtedy sa ledva rozbieha a ani potom to neni ziadna slava....

Inak aj ja som cistil vahu vzduchu s tech.benzinom,, skusim kupit ten izopropilalkohol a potom uvidime...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...