Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 - KO = uz je hotova na kompletku :D


Guest Lubk0

Recommended Posts

Toz dnes o 14:50 mi po cerstvom dazdi na jednej krizovatke v TT nedalo prednost FIAT DUCATO ...

Skocil mi do cesti asi 5 metrov pred krizovatkou ... Brzdil som, stacal do protismeru, ale nepomohlo ...

Moja chyba ze som nebol priputany, rozbil som s hlavou okno ... V aute bola este kamaratka, ta mala pas ...

Nastastie mi nic nebolo, zobrali ma do nemocnice na rontgen... Trocha mi tiekla s cela krv, a mam narazenu ruku :(

V kazdom pripade neviem ako dopadne 306 tka, a neviem ako pojdem na najblizsi minizraz :(

[upravil dne 12/5/10 Lubk0]

[upravil dne 1/6/10 Lubk0]

[Edited on 14/12/10 12:29 Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už psali ostatní, hlavně že jsi celej.

K opravě auta se vyjadřovat nebudu, páč tomu co by to stálo fakt nerozumím (já bych zkásnul viníkovu pojišťovnu, něco přihodil a hledal jiný povoz - auto po ráně už nikdy nebude jako před ní).

K jízdě bez pásů snad jen tolik - taky jsem byl \"hrdina\" a spoustu let jezdil bez pásů (od poutat se v dodávce 20x denně při několikakilometrových přejezdech fakt jednoho nebaví), až jsem si koupil VW s airbagem a po shlédnutí nějakého videa s ukázkou, jak dokáže bag nepřipoutaného pěkně profackovat jsem se raději naučil kšírovat. Dnes už pás beru jako normu - bez pásu maximálně couvám.

P.S.

Oddie byl o malilinko rychlejší

[upravil dne 11/4/2010 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, clovek pride domov, a hned taketo spravy :( ... aspon ze ste obaja v pohode, za tu hlavu si vsak mozes sam, jazdit nepriputany:bojim ... a auto, no, hmm, opravovat to asi nie, ale vytlacil by som z poistky komplet co sa da a ak tak inu 306, ale iny tvoj oblubeny voz ;) ... aj ked podla fotky to moc casti neodnieslo, daj si to dobre obhliadnut ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidime zajtra ... Dnes som auto len zbezne pozrel, a vyzera to tak ze to skusim opravit...

Blatniky vyzeraju cele ... Otvorili sme kapotu ... Sahara se rozmlatila o chladic a nechala v nom pekny vylisok, chladis je samozrejme KO a je opreti o motor ... Nosniky vyzeraju asi dobre ...

Co som tak pozeral tak budem poterbovat kapotu, masku, znak, naraznik zo spojlerom, chladic, saharu a tu zeleznou rozperu o ktoru drzi zamok + samozrejme sklo ...

Kapotu odhaduju na 70 Eur, spojler tak na 70 Eur, 20 Eur maska, 10 Eur znak, svetlo jedno doma mam origo valeo, druhe ma DJ. Lucky za 20 Eur, chladic nevim, ale asi novy, nemam sajn co muze stat ale tipnul bych okolo 100 vky, saharu tak isto z vraku tak cca 50 Eur ... No a ta zelezna rozpera ... Diely ratam tak na max 400 Eur, co je 12 tisic ... Teraz lak (nemam metlu) spojleru, kapoty a masky davam tak na max 150 Eur .... Tj 550 Eur a sklo ... To neviem ci z vraku, alebo nove ... To este uvidim ...

V kazdom pripade budem zajtra mudrejsi ... Chcem zajtra pozret rozvody ako su na tom, a ked to bude ok, asi skusim nakopnut motor... Pokial bude OK, asi pojdem do opravy ... Auto se tahlo domov na lane, brzdy, riadenie vsetko vyzera OK, nic neklepe ... Po otoceni klucom vsetko reaguje, stierace, ventilacia, radio, vsetko ide ...

Rozmyslal som tiez nad druhym autom, ale neviem ... Je mi ho luto niekam dat ... Je to fakt po mem otci, 1 majitel, ma origo 73 tisic. KM, motor ma menene tesnenie pod hlavou, gufera ventilov, aj vacky ... Za 2 a pol roka co na nom jazdim sa okrem toho tesnenia robilo len spojkove lanko, tak neviem ...

Opravoval by som to doma sam, mam garaz, jamu, a vsetok vercajch ... Ale uvidim co hlavne spravi poistovak, neviem ako to ohodnoti atd ... Pokial by mi rozpisom priznalo aspom 1000 Euro tak by som do toho isiel ... Ale neviem co spravy poistovak ...

Neviete ako sa moze zachovat ? Ked to ohodnoti ako TOTALKU tak musim auto odhlasit ? Alebo mi daju peniaze za totalku a mozem to opravit ???? Toto fakt netusim ...

Nad druhym autom som rozmyslal, ale teraz ako chodime pozerat auta okolo 3000 Eur tak mi je s toho na grc, same rozbite haraburdy ...

Vetsie auto nechcem, ako som pisal inde, jazdim 10-12 tis. km rocne, prevazne v meste, jazdim sam alebo vo dvojici vetsinou casu, a u tohoto auta som si bol isty vsetkym ...

Inak vodic ducata to ma zaujimave ... Vyhovaral sa ze som isiel rychlo, co fakt dnes nebol ten pripad, isiel som uplne v klude ... Robi nejakeho sofera, pre tatkovu firmu myslim, a policajt mu povedal ze minimalnu pokutu ked podpise priznanie je 300 Eur + 1 rok vodicak doprdele ... On sa tam rozplakal, ze nemoze prist o vodicak atd, a nakonec nepodpisal a ide do spravneho konania ... Tam mu policajt hovoril ze dopadne pravdepodobne horsie ...

Navyse mu dodal, ze pri zakone, ktory je dany, som mohol ist kludne aj 160 aj tak by bol navine a ja by som max platil pokutu za rychlost ... V kazdom pripade netusim kam sa pozeral .. Vchadzal do krizovatky krokom, ked som ho videl, zacal som brzdit a tocit dolava, ale on isiel dalej, a zastavil ze som ho chytil v protismere ... Pokial by zastavil hned tak ho netrafim ... Navyse ducato je tiez na tom dost zle, skodu ma urcite vetsiu, je to 2007 cka, a co sa cudujem nemali na nom havarijko ... Auto nastartoval, zaradi 1 tku a potom zdochne plus mu vypisuje nejake chybove hlasky ....

Co sa tyka PASOV tak som sa naozaj poucil ... Sekal som machra, to je pravda, ze sa mi nemoze nic stat ... To bola naozaj moja chyba, a od dnes sa budem priputavat aj pri cuvani s garaze ...

Zajtra mi kamarat pozicia stary renault 19 chamade, tak aspom budem mat chvilu na com jazdit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti vyhlasi totalku, tak ti da prachy a viac ho nezaujima, ak si ho opravis, to je len na tebe ;) ... nedavno si tym presiel znamy z Trnavy, zenska mu nedala prednost v jazde (ta Trnava je nejaka divna :D:D), kazdopadne poistovna auto totalka, dostal okolo 5000e, za 3000e oprava, este aj zarobil relativne, auto ako nove... (totalka to bola preto, lebo poistovna vycislila sumu opravy vyssiu ako sumu samotneho auta, samozrejme to robili podla autorizaku, hmm, tak to vyjde vyssie asi vzdy :D) ... kazdopadne prajem vela uspechov :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to při výplatě totálky s cenou vraku? Domnívám se, že od výsledné sumy k výplatě pojišťovna odečte odhadní cenu vraku (ale proto, že jsem naštěstí nikdy nemusel nic podobného řešit, tak to nevím na 100%).

Jinak bych se, Lubk0, ani moc nedivil, kdyby tu ránu pojišťovna vyhodnotila právě jako totálku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...