Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 - KO = uz je hotova na kompletku :D


Guest Lubk0

Recommended Posts

Jak psali ostatní - hlavně že jste OK, hlavně, že to jsou jenom plechy a hlavně, že máš ponaučení v podobě poutání ...

A počítej, že 12 let starou 306tku takto bouchlou pojišťovna jako totálku brát bude. Osobně bych využil tohoto incidentu k nákupu novýho auta (protože 306tá Ti, i když se vzorně opraví) neompládne a oprava bude když si to uděláš sám mít hodnotu minimálně 3/4 auta ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave i ja si myslim ze to bude hodnotene ako totalka, uvidime ...

Neon, tu su troska ine ceny ojazdenych aut, podobne 306 tky idu cca 2000 Eur ... Co je 60 tisic... Pokial by ma oprava stala 20, tak by som do toho asi siel ... V kazdom pripade ked mi to ohodnotia ako totalku, a vyplatia mi sumu, tak podla sumy sa rozhodnem ...

V kazdom pripade tu bude suma mala, takze neviem ci budem uvazovat o druhom aute ... Ak o druhom, tak sa priznam ze asi spet do Fiat Punto pravdepodobne po roku 2000 ... Fakt jazdim malo a vetsinou 2ja ... Neviem co od peugeotu by to mohlo byt ... Snad znova len 306 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto fakt nasere. Škoda auta a už ako písali ostatný už vieš konečne na čo je pás v aute.

Kolegovi asi dva roky dozadu uznali na Daewoo Nexiu r.v.95 totálku, vyplatili mu peniaze opravil ju a jazdí doteraz, takže je to možné a legálne.

K oprave, do opravy by som ja osobne šiel. Nevyzerá to tak hrozne, ale všetko uvidíš pri bližšej obhliadke či sa ti to vyplatí. Nespomenul si pyropási takže tie ešte budeš musieť tiež vymeniť. Myslím, že ich máš aj keď nemáš bagy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kámoška měla Mégane combi a zezadu jí to udělal nějakej důchodce. Pojišťovna to vzala jako totálku. Ona ho koupila za 150 (výhodná koupě), pojišťovna jí vyplatila 205. Přišla krize a koupila za 170 Lagunu combi. takže vydělala 35litrů a má auto o třídu vyšší. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na poistovni som dopadol celkom fajn ... Ja som to bol dnes nahlasit, cca o 15 tej, pani bola mila, povedala ze technik pride do 48 hodin ... Volal som skodcovi, ten sa ospravedlnoval, a povedal ze dnes nehodu nahlasil este doobeda, ze ked chcem ze mi preposle doklad.

Co som sa rozpraval s pani, tak povedala ze pravdepodobne to bude totalka ... Tabulkovu cenu nevie, som v kazdom pripade zvedavy ...

Dnes som bol chvilu pri aute, lavy blatnik je nakonec KO, pravy ma len take male prehnutie, co vyklepem ... Skusal som prevodovku, elektriku a tak, vsetko vyzera OK, dokonca aj obe svetla svietia ...

Uvidim, akonhale sa dohodnem s obhliadkarom, pokial mi povie ze to je totalka, tak hned zacnem rozoberat predok ...

Inak predbezne, pokial by niekto vedel o ND, tak kludne mi mozte dat vedet ...

Potrebujem kapotu, masku, znak, naraznik, blatnik na strane spolujazdca, saharu (na 1.4 ku bez klimatizacie) a mozno chladic, ale ten by som popripade kupil novy ... Sklo kupim asi na vrakovisku, uvidim podla toho co mi povedia kolko bude stat nove, a za kolko daju stare ...

Diely budem brat len ked naskoci motor ... Ked nenaskoci, tak budem dlho uvazovat ci ano alebo nie ...

Inak naraznik moze byt aj model medzi 97-99 aj ten od 99 ... Je mi to jedno ... Na farbe nezalezi, kamarat je primaci vo Forde, lakuju tam paradne, tak hadam vybavi potom nejaku cenu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to technikovy od pojistovny ukazat co nejvic veci rozbitych od bouracky, nejde radit, skoro neslo tocit volantem kdyz jste to tahli, nastartovat ani nahodou, zacal z toho tect olej, co nejvic toho nasimuluj. Pred tremi lety mi do 405ky trochu stouchnul kamion, promackly se dvere od kufru (break), uznali to jako totalku a dostal jsem 14000Kc, pritom oprava nic nestala, dvere jsem vymacknul ven jako Ty ten blatnik a bylo to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole...asi spim cely den ale toto vlakno som si vsimol az teraz. :o

Kaaamo, tak to ma mrzi toto, ty vole. Tolka skoda...

Ale hlavne ze si ty cely a mozes nam tu o tom pisat.

A hadam to by si nespravil ze ina znacka :roll

Drzim palce nech to dopadne co najlepsie a nech to je co najskor iba spomienka :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzik, nebudem nic simulovat :) Asi ani nemusim :) Jako premna by bolo najjednoduchsie, keby mi schvalili opravu v peugeote, a poziadal by som o kryci list ... To je pre mna najjednoduchsie, pretoze vsetky diely by isli odtial, a este by som ich uvaril aby spravili rozvody a tak :D A mal by som to bez starosti, nech by to robili v klude aj 2 tyzdne ...

Ale to mi na 99,9 percenta neschvali, takze potom zacnem zhanat diely ....

Aspom sa mam na com vozit, vcera som vysaval a pucoval tu Renault 19 tku chamade :D Sice to vyzera strasne , ale je to celkom OK. Je to 1.8 benzin , elektrika, central, alarm na DO, vyskovo nastavitelna sedacka, ovladanie radia pod volantom :D Proste vetsia vybava ako v 306 tke :D :D :D Len ma trocha deravy vyfuk, ale tak aspom to znie sportovo :D

Hovorim, pokial mate nejake kontakty, kde by v okoli Trnavy popripade aj dalej (tak cca do 200km) mali nahradne diely na 306 co potrebujem, tak budem velmi vdacny za kontakt ...

[upravil dne 13/4/10 Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Benžík

Chce to technikovy od pojistovny ukazat co nejvic veci rozbitych od bouracky, nejde radit, skoro neslo tocit volantem kdyz jste to tahli, nastartovat ani nahodou, zacal z toho tect olej, co nejvic toho nasimuluj. Pred tremi lety mi do 405ky trochu stouchnul kamion, promackly se dvere od kufru (break), uznali to jako totalku a dostal jsem 14000Kc, pritom oprava nic nestala, dvere jsem vymacknul ven jako Ty ten blatnik a bylo to OK.

To je právě pěkná hovadina, naopak bych se snažil, když už to vychází +- na hraně, aby toho započítal míň a hradili opravu, ne totálku. Z totálky odečítají cenu využitelných zbytků, z opravy ne. U málo poškozených aut trvám na opravě rozpočtem, i když to opravovat nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bol u nas dnes poistovak, s tym, ze to mozme odstrojit a ked tam bude este nieco, pride na doobhliadku ...

Tak sme to teda rano hned odstrojili, a zistili sme este par zavad...

Zvod vyfuku od motora je ohnuty, a prasknuty, je zlomena nadrzka ostrekovacov prednych okien, je nalomeny modry konektor, ktory netusim naco je, na predku motora a co je najhorsie, je pokrceny lavy nosnik ...

Moja otazka teraz smeruje, myslite ze takto pokrceny nosnik musi ist na stolicu ? Alebo sa to da opravit v nejakej dielni aj bez toho ...

+ aka je odhadovana cena opravy toho nosnika ?

A este jedna otazka, ako zistim ci je lambda sonda OK alebo nie ? Pretoze tesne pod nou bola rana, tak neviem, ci je OK alebo nie ...

[upravil dne 15/4/10 Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...