Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Můj škopek,alá letošní lapálie :D


godzila.01

Recommended Posts

Tak jsem se rozhodl že se s vámi podělím o to jak mi letos moje 406-ka štve :)

Začalo to asi před měsícem,kdy jsem se rozhodl že konečně vyměním ty originál hopsavé tlumiče ....

Tlumiče jsem dal SACHS a uložení s ložiskem taky SACHS,říkal jsem si jak to bude super,ale pouze do okamžiku než jsem vyjel z dílny :D Tlumiče sice jakž takž tlumili,ale po projetí tam někde něco bouchalo,tak jsem si říkal že tam bude nějaká vůle... Příští víkend jsem vyměnil čepy ramen tyčky stabilizátoru a kupodivu problém nevyřešen.... :) po dalším zkoumání jsem si všimnul že spousta zvuků jde z řízení,podokýkám že mělo značnou vůli a tekl z něj olej..... Tak jsem si prostřednictvím tohoto fora sehnal řízení jiné :D Podle obrázků bypadalo zhruba stejně,leč stejné nebylo,bylo ze starého modelu 406 s pístem ještě venku ne přímo v řízení,ale pohrál jsem si s tím a upravil trubičky a okolí,musel jsem nahradit šrouby co drží řízení závitovou tyčí,protože to řízení ze staré 406 má jinak úchyty,ale drží to takže ready... :) Dal jsem nové čepy řízení a čekal že se konečně zbavím toho nepříjemného bouchání... Leč marně :D

je to tedy o něco lepší než to bylo,ale stále to není zdaleka takové jaké by to mělo být.....

Tak a pak začněte něco opravovat.... kdybych se na ty tlumiče vykašlal ušetřil bych si nemalé peníze a spoustu práce a jezdil bych relatvně pohodlně,což tetko zdaleka ne a stále nemohu přijít na to co mi tam bouchá (klepe) :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj středové uložení stabilizátoru jsou de fakto silentbloky stabíku... tudíš ty dvě gumy uprostřed co ho drží na kastli :) Silentbloky na nápravnici jsem měnil na podzim byly vymlácené a jsou z origoše,byla to docela drahá sranda.... Nápravnice se zdá být OK i když je od předchozího majitele odřená,asi to někam napálil spodkem... šrouby jsem přetahoval,ale byly v pohodě....:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejezdíš někdy sem? Takový starosti nemám. V servisu mi zvednou auto, prohýbou celý podvozek a vymění, co je potřeba. Za rozumné ceny. Jak prosté. Jak rád bych Ti pomohl...

PS: konkretní rady tady nepíšu, protože předpokládám, že to co bych ti poradil, jsi už zřejmě kontroloval sám...

Jde těžko volant? Horní uložení tlumičů, spodní kulák, kulák řídící tyče, ale taky čerpadlo posilovače.

[upravil dne 11.4.2010 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem vyyměnil řízení a čepy,tlumiče+uložení cca před měsícem.... :) Včera řízení šlo docela dobře,dneska jak bez posilovače,takže sem to bud nějak špatně udělal,což si nemyslím,ale je to možné nebo tam zase něco odešlo....

Každopádně toho auta začínám mít plný zuby,nejradši bych ho zapálil :):aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak jsem se dneska dozvěděl od známího co dělá ve značce že je údajně na starší typ řízení co sem tam tetko namontoval třeba výkonější servo pumpa :D :D :D Takže mi vlastně ani nemůže jít to řízení tak jak by mělo,takže zase super zprávy :)

Jo a ještě jedna perlička,jak mi chybí ty šrouby tak ty emaní v pegotu chtějí za dva šrouby,dvě podložky a dvě matice 600kč :D :D :D To už je výsměch :)

Jinak ještě dodám že dneska jsme na to koukali na dílně tří a klepání jsme nenašli stejně,takže tam asi někde lítá permoník s kladívkem a tluče do kovadliny nebo já už nevím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

Mne to pripada tak, ze ste nieco zabudli dat do toho horneho ulozenia :aut ... alebo ste dali nieco naopak:nevim ...

No přece nejsem blbej (teda sem,ale ne snad tolik:D) .... Přece jsem těch tlumičů a uložení měnil už spousty a nikdy problém nebyl... Tak že bych byl tak blbej.... :myslim V tom to podle mně není přijde mi že to jde z nápravy... Ale jestli to budu muset ještě jednou celý rozebrat tak už na to beru sekyru :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave, clovek nieco robi stale dokola, berie to ako rutiny, ale raz sa stane ze len nieco nedotiahne a potom meni pol auta az zisti, ze sa pomylil :D:D ... a zas vybrat tlmic nie je moc roboty, logika nepusti, ak to nerobilo pred vymenou tlmicou, tak sa pocas vymeny muselo nieco stat, hmm .... ale to len taky postreh ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to jsme na tom podobne...to ze se chystam menit tlumice..s tim jsem nejako pocitala....ale ze si dneska necham prezout auto a dovim se jeste dalsich par veci...taky naka ta tycka na zadnim kole jeste:) nechci vedet co se jeste najde az se me vymenej tlumice a ten curingl na zadnim kole..snad uz nic proboha:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

No prave, clovek nieco robi stale dokola, berie to ako rutiny, ale raz sa stane ze len nieco nedotiahne a potom meni pol auta az zisti, ze sa pomylil :D:D ... a zas vybrat tlmic nie je moc roboty, logika nepusti, ak to nerobilo pred vymenou tlmicou, tak sa pocas vymeny muselo nieco stat, hmm .... ale to len taky postreh ;)

Ti nevím čoveče jestli to rozeberu a zjistím že je to oká a že to bouchá zas tak už fakt nevím,ale nějak si mi nahlodal,tak na to kouknu.... :D Ale nemyslím si že by to bylo v tom.... :roker No prostě moje auto je jedinečné a naprosto nepředvídatelné....:bacha:bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...