Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

denní svícení


majky5

Recommended Posts

Původně zaslal: Tommy306

já už druhej měsíc jezdím s těmahle, jen jsem se doposud nedokopal k tomu, abych to vyfotil..každopádně supr věc:super

Tyhle svetla jsem mel. Pozor jestli se zacnou rosit, tak muzes v brzke dobe cekat, ze skonci:nevim Ja je reklamoval 2x, pak uz jsem se vcelku na*ral a koupil jine. No trochu jsem priplatil, ale verim, ze prezijou auto Nolden Slim line

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som odskúšal dva modely s \"doživotnou zárukou\". Po mesiaci začali LEDky blikať a postupne odchádzať jedna po druhej. 2x som svetlá reklamoval a na tretí krát som ich rozobral a vymenil som chybné LEDky. Pochopil som, že pri tej proklamovanej funkčnosti po dobu životnosti auta treba brať do úvahy, že to vyrobili \"zlaté čínské ruce\":nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapi už vidím ako policajti na vás budú zarábať na Slovenských cestách pokiaľ to nemáte zapísané v TP.Ja som za to dostal 20Eciek a dve iné hliadky ma na to upozornili aby som si to dal zapísať.No zistil som že je to hádam nemožné.Aj s predajcom Peugeotu som to riešil čo mi poslal písomne že to berie na vedomie ale na dopravnom inšpektoráte sa to i tak nedalo zapísať i s preukázaným papierom.

Ak mi viete nejak poradiť ako je to možné budem rád.

Hajzli policajný čo už robia na slovensku je niečo nehorázne.:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci.b989

No chlapi už vidím ako policajti na vás budú zarábať na Slovenských cestách pokiaľ to nemáte zapísané v TP.Ja som za to dostal 20Eciek a dve iné hliadky ma na to upozornili aby som si to dal zapísať.No zistil som že je to hádam nemožné.Aj s predajcom Peugeotu som to riešil čo mi poslal písomne že to berie na vedomie ale na dopravnom inšpektoráte sa to i tak nedalo zapísať i s preukázaným papierom.

Ak mi viete nejak poradiť ako je to možné budem rád.

Hajzli policajný čo už robia na slovensku je niečo nehorázne.:bacha

Pokial mam ja info tak nemusia byt zapisane v TP. Preco ti dali pokutu? Ked dodrzis rozmery ake su vo vyhlaske a ked budu sietit ako maju tak no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetko mi to spĺňa po vyhláške až cez výrobcu.Sú i homologenizované.Aj na ministerstvo dopravy som to písal a tam mi dal odkaz na jeden link kde je o tom písané ( www.testek.sk) ale policajti si aj napriek tomu melú to svoje: CITUJEM, aké kolvek zásahy či zmeny vykonané na vozidle musia byť schválené príslušným dopravným orgánom a zapísané do TP automobilu.

Už som z toho na nervy.Asi napíšem do JOJky nech položia túto otázku náčelníkovi ohľadne LED denného svietenia.

[upravil dne 7/7/10 janci.b989]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci.b989

.....Asi napíšem do JOJky nech položia túto otázku náčelníkovi

v jojke to uz tusim bolo a nemaju pravo ti dat pokutu pokial to je homologovane...myslim ze to bolo na 407 coupe a tie LED svetla mal po celej sirke masky(6ks):D a musel nechat svietit len krajne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CITUJEM, aké kolvek zásahy či zmeny vykonané na vozidle musia byť schválené príslušným dopravným orgánom a zapísané do TP automobilu.

ale zase u těchto světel je napsané

Montáž těchto světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů. Jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci.b989

Všetko mi to spĺňa po vyhláške až cez výrobcu.Sú i homologenizované.Aj na ministerstvo dopravy som to písal a tam mi dal odkaz na jeden link kde je o tom písané ( www.testek.sk) ale policajti si aj napriek tomu melú to svoje: CITUJEM, aké kolvek zásahy či zmeny vykonané na vozidle musia byť schválené príslušným dopravným orgánom a zapísané do TP automobilu.

Už som z toho na nervy.Asi napíšem do JOJky nech položia túto otázku náčelníkovi ohľadne LED denného svietenia.

[upravil dne 7/7/10 janci.b989]

Mam k tomu doklad ze podla homologizacie nieje montaz DRL prestavbou ani zmenou techn.udajou na vozidle. Je to pod č. homologizacie RL E 11 00 0007.

Nosim ten papier zo sebou v aute(pre istotu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... to je divné.Mna sice raz jeden chcel taktiez pýtať pokutu za prestavbu, no vieš čo som spravil ???

Poprosil som ho slušne tlačivo na vypísanie, že nie som ochotný zaplatiť na mieste a chcem aby ma predvolali na DI, poprosil som jeho meno, odfotil som si ich aj svoje auto.. a vieš čo sa stalo:???

hodil mi do kabíny papiere a že mám zmiznúť.

No aj tak mám jeho iniciale aj fo-to :roker

DLR nie je prestavbou vozidla. Moja rada - na ceste nezaplatiť a na DI :papa

ani ta nepredvolajú, :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto som stiahol z dopravného inšpektorátu. V zmysle § 21 ods. 2 písm. b) zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) prevádzkovateľ vozidla nesmie v premávke na pozemných komunikáciách prevádzkovať vozidlo, na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou. Ak sa zistí, že k takejto úprave vozidla prišlo, môže obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie podľa § 107 ods. 3 zákona prevádzkovateľovi vozidla uložiť pokutu 331,94 eur. Vozidlo môže byť v takomto prípade podľa § 24 ods. 3 písm. b) a c) zákona vyradené z premávky na pozemných komunikáciách. Tieto ustanovenia sa vzťahujú aj na denné prevádzkové svietidlá.

Denný prevádzkovým svietidlom sa rozumie svietidlo smerujúce dopredu slúžiace na zlepšenie viditeľnosti motorového vozidla za jazdy cez deň. Dennými prevádzkovými svietidlami môžu byť vybavené motorové vozidlá kategórií M a N, nie sú však povinné. Na vozidlách ostatných kategórií nesmú byť použité.

Ak takéto komponenty, systémy alebo samostatné technické jednotky vozidla spĺňajú technické požiadavky pre ich používanie na motorovom vozidle, možno ich na vozidle používať.

V prípade, že takéto komponenty, systémy alebo samostatné technické jednotky vozidla nespĺňajú náležité technické požiadavky používať ich nemožno. V takom prípade je policajt oprávnený v zmysle § 72 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov zadržať osvedčenie o evidencii a tabuľky s evidenčným číslom.

A:roll teraz sa kto má z toho vysomáriť: prevádzkovateľ vozidla nesmie v premávke na pozemných komunikáciách prevádzkovať vozidlo, na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak takéto komponenty, systémy alebo samostatné technické jednotky vozidla spĺňajú technické požiadavky pre ich používanie na motorovom vozidle, možno ich na vozidle používať.

ak máš na nich vyznačenú homologizáciu t.j. splnaju tec, poziadavky. :super.. no problem

V prípade, že takéto komponenty, systémy alebo samostatné technické jednotky vozidla nespĺňajú náležité technické požiadavky používať ich nemožno. V takom prípade je policajt oprávnený v zmysle § 72 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov zadržať osvedčenie o evidencii a tabuľky s evidenčným číslom.

nemás homo - nesplnas a pokuta

[upravil dne 7/7/10 Bamatala]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri bol som v PL.. zastavili ma a policajt si az cupol ku svetlám a skonstatoval ze ok ze su homolog.

potom sa ma opýtal ci som s nimi spokojny, ze jemu na sukr. aute blikaju LED :cool:

BOLO TO V POHO.

presiel som na DLR minuly weekend pol Hungary a no trabble.

idem do Chorvatska na konci augusta tak dam info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja taky nemam problem v Nemecku ci Rakousku a ti radi trosku buzerujou.

Edit: ted koukam, ze to muj 777 prispevek, no dnes je 7.7. ja mam v datumu narozeni 3 x 7 , na aute mam 77. Tak mi to treba prinese stesti:mrk

[upravil dne 7/7/10 hudy]

[upravil dne 7/7/10 hudy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to so rád že som sa mohol s vami poradiť a konečne vedieť ako to je.Síce v čera som písal ešte na dopravný inšpektorát či musia byť zapísané alebo nie tak som zvedaví i na ich odpoveď.Dnes som tam našiel i ten článok čo som sem napísal tak ako to čítam nemusí byť zapísané v TP a i podla vás je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pořídil jsem si tyto (http://www.zbozi-philips.cz/index.asp?menu=1085&record=10352) denní světla philips a svítí opravdu dobře, jen mi vrtá hlavou, proč když odemknu auto tak se světla na chvilku rozsvítí??. Zapojení mám dobře, nápájení z baterie a ovladačka od parkovacího světla(přesně podle návodu). Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?

[upravil dne 24.7.2010 Leos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...