Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

denní svícení


majky5

Recommended Posts

Původně zaslal: janci.b989

Zapni kľúč zapaľovania do druhej polohy a na cca 2,5-4 sekundy podrž tlačítko na strane smerovkovej páčky ( je to ovládacie tlačítko na hlasové príkazy).Ak to máš v BSI nakonfigurované pôjde ti to.Ak sa ti to aktivuje budeš počuť zvukovú signalizáciu, počítač ti to vypíše a i kontrolka svetiel sa ti rozsvieti. Mne to tak funguje.:D

A to mas aky rok vyroby? ja na lavej packe nemam ziadne tlacitko... zapinam si zapinanie svetiel cez PP priamo.. ale to je len to co sa zapne ked je tma alebo sero

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denné svletlá upravuje vyhláška ... nemusia byť zapísané v TP ani nemusíš ísť na STK, musia byť homologizované - to znamená , že okrem písmena E s číslami homolgizácie tam musí byť označenie RL !!! (priamo na skle svetla, alebo ak je to združený svetlomet ako má trebárs Audi alebo MB tak je to na telese svetlometu) toto musí policajt ovládať. Pri zanutých denných svetlách nesmie svietiť !!! žiadne iné vonkajšie svetlo na aute a musia sa automaticky zapnúť po naštartovaní !!!(nie samostatným vypínačom) a zhasnúť po zapnutí parkovačky alebo obrysoviek. Dorábané pásiky ... sú len o benevolencii policajta. Myslím , že tu na fóre sa toho písalo viacej. Všetko okolo svetiel rieši dokonale vyhláška a predpis EHK - policajt môže kontrolovať plnenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci.b989

Mám 2005.No to ked nemáš tak zrejme cez Pc v BSI aktyvovať

A to mas po facelifte? lebo mi to nejak nejde do hlavy.. a co tak mesiac vyroby? cital som tu ze tie starsie to tam mali ale po facelifte.. neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám ten prelomový ročník nejak 4 až 5 mesiac 2005.To rosvietenie mám priamo z knihy ohľadne automatického zapnutia svetiel takže nemyslím že tam mám ten odpor.Ale človek nikdy nevie pokiaľ to nerozoberie.:myslimSpravil som to presne podla toho návodu z knihy.Je tam i viac možností ako sa zapínajú svetlá v závislosti na počasí.

Mám tiež svetelný snímač s daždovím senzorom ale mne to nefunguje.Ani v BSI ho Pc nenašiel.Ale to zapnutie funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Silvo

Denné svletlá upravuje vyhláška ... nemusia byť zapísané v TP ani nemusíš ísť na STK, musia byť homologizované - to znamená , že okrem písmena E s číslami homolgizácie tam musí byť označenie RL !!! (priamo na skle svetla, alebo ak je to združený svetlomet ako má trebárs Audi alebo MB tak je to na telese svetlometu) toto musí policajt ovládať. Pri zanutých denných svetlách nesmie svietiť !!! žiadne iné vonkajšie svetlo na aute a musia sa automaticky zapnúť po naštartovaní !!!(nie samostatným vypínačom) a zhasnúť po zapnutí parkovačky alebo obrysoviek. Dorábané pásiky ... sú len o benevolencii policajta. Myslím , že tu na fóre sa toho písalo viacej. Všetko okolo svetiel rieši dokonale vyhláška a predpis EHK - policajt môže kontrolovať plnenie.

Troska poopravim: s dennymi svetlami (mozu a nemusia) svietit aj zadne obrysove svetla,ale vtedy nesmie svietit osvetlenie SPZ. A este jedna vec:denne svetla nemusia zhasnut ked bliknes dialkovymi svetlami.Ostatne je presne ako pises.

[upravil dne 22/8/10 Existujuci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budu citovat přímo od výrobce: \"Funkce obrysových světel funguje tak, že pri zapnutí potkávacích světlometů se LED světla nevypnou, ale pouze sníží intenzitu svitu na 30% původní intenzity. Při použití svítilny s funkcí obrysových světel musí být odpojeny žárovky stávajících obrysových svítilen. Další rozdíl je v umístění svítilen ty musejí být 35 cm od vozovky oproti 25 cm při použití puze denního svícení.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

budu citovat přímo od výrobce: \"Funkce obrysových světel funguje tak, že pri zapnutí potkávacích světlometů se LED světla nevypnou, ale pouze sníží intenzitu svitu na 30% původní intenzity. Při použití svítilny s funkcí obrysových světel musí být odpojeny žárovky stávajících obrysových svítilen. Další rozdíl je v umístění svítilen ty musejí být 35 cm od vozovky oproti 25 cm při použití puze denního svícení.\"

No tak to Ti aj ja napisem na krabicku aby som to predal.. ale v SR je v zakone.. ze nesmu byt zapnute ine svetla ked mas zapnute denne svietenie.. takze.. ak sa Ti aj znizi na 30% .. tak mozes do SR prist rovno zaplatit pokutu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Kenedi: homologace RL E11 000035; homologace E13 10R-029923 a homologace A02 E4 7800

doma mám v krabici nejaky certifikaty a je tam pak patrny i co jaka homologace resi

daval jsem to na auto proto, abych puvodne setril dodelavany xenony (stejne uz jsem je vyndal), co odchazely, tak aby svitily jen v noci..a s obrysovou funkci proto, aby to ty xenony doplnovalo ikdyz sviti..podobnej princip ma i Audi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

2 Existujuci: mam svetelnej senzor, takze kdyz je svetlo, rozsviti se jen denni LED..kdyz se setmi, tak se ztlumi na 30% a rozsviti potkavacky:super

Hlavne ze ty si spokojny.Ale dal si nas do obrazu.

Ja som dal denne led preto ze som zabudal zapinat svetla (nemam senzor).Na octavii mam denne origo a zvyk je zelezna kosela.Po presadnuti do 307 cky som vzdy zabudol zapnut svetla. Teraz som spokojny aj ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...