Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej v prevodovke


grage

Recommended Posts

špatný olej doma nepoznáš (kvalitu), ale při vypouštění vidíš, v jakém stavu olej je--když je hustý a černočerný, tak vyměnit (před vypuštěním zahřát olej v převodovce delší jízdou)

nejjednodušší je ho vypustit a nalít 2.6 litru nového oleje, jestli tam bylo málo zjistíš podle toho, kolik oleje vyteče..., když nevíš kolik má auto na ten olej najeto, je nejlepší ho hned při koupi vyměnit :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

špatný olej doma nepoznáš (kvalitu), ale při vypouštění vidíš, v jakém stavu olej je--když je hustý a černočerný, tak vyměnit (před vypuštěním zahřát olej v převodovce delší jízdou)

nejjednodušší je ho vypustit a nalít 2.6 litru nového oleje, jestli tam bylo málo zjistíš podle toho, kolik oleje vyteče..., když nevíš kolik má auto na ten olej najeto, je nejlepší ho hned při koupi vyměnit :myslim

ja jen myslel,ze jestli nejak jde treba spatne radit,nebo neco takoveho,kdyby ho tam bylo malo.Jinak uz jsem ted objednal 3l oleje.A ta vymena je jednoducha,nebo je k tomu spatny pristup?Tak hodku to asi potrva ta vymena,vid?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduchá servisní práce v případě možnosti auta na zvedák, dá se to samozřejmě udělat i doma, ale je to pak válení po zemi, jednodušší je koupit olej a nechat si jej vyměnit v servise, kde se mohu na výměnu dívat a kecat s mechanikem ;), cena práce za výměnu cca 250kč (néé autorizák)

jinak když je olej v převodech hustý, tak jde samozřejmě do doby zahřátí oleje špatně (hůře) řadit...,horší situace však je, když je oleje v převodovce málo, jak to dopadne si dokáže představit snad každý...

[upravil dne 22/2/12 21:31 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduchá servisní práce v případě možnosti auta na zvedák, dá se to samozřejmě udělat i doma, ale je to pak válení po zemi, jednodušší je koupit olej a nechat si jej vyměnit v servise, kde se mohu na výměnu dívat a kecat s mechanikem ;), cena práce za výměnu cca 250kč (néé autorizák)
Mas pravdu:super diky za radu.Uz jen pockam,az mi ho dovezou a hura na vymenu.Ted uz to budu mit komplet.Vcera jsem delal olej a filtry:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar kluci,tak mam pro vas takovou zpravicku.Olej se v prevodovce nemeni,jak psal paliman.Podle vin kodu je tam celozivotni napln.Takze netreba menit.Vcera jsem o tom muvil s uzivatelem pp205;)Jen skoda,ze uz mam ten olej zaplacenej a dnes mi ho dovezou:myslimTak preji pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar kluci,tak mam pro vas takovou zpravicku.Olej se v prevodovce nemeni,jak psal paliman.Podle vin kodu je tam celozivotni napln.Takze netreba menit.Vcera jsem o tom muvil s uzivatelem pp205;)Jen skoda,ze uz mam ten olej zaplacenej a dnes mi ho dovezou:myslimTak preji pekny den

on ten termín ,,celoživotní\'\'je takový natahovací...,je to prvních pět let,co auto má Francouz, nebo další 10 let, co ho má Čech, Slovák, občan Balkánu???

kdybys viděl, jak někdy vypadá ten olej třeba po 200 tisících KM, tak bys na pojem celoživotní zapomněl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar kluci,tak mam pro vas takovou zpravicku.Olej se v prevodovce nemeni,jak psal paliman.Podle vin kodu je tam celozivotni napln.Takze netreba menit.Vcera jsem o tom muvil s uzivatelem pp205;)Jen skoda,ze uz mam ten olej zaplacenej a dnes mi ho dovezou:myslimTak preji pekny den

Tím se netrap, se slevou ho rád odkoupím :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám na převodovky asi ,,úchylku\'\':)--furt jaksi ,,nebyl čas\'\' se podívat ani na množství oleje v ní..., potom bylo dost času na výměnu celé převodovky...(na staré 205ce kdysi)

od té doby po koupi ojetého auta měním HNED oleje v motoru, převodech,filtry,rozvody...

[upravil dne 1/3/12 18:11 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standartne se olej meni (doleva) pri uniku nebo pri vymene spojky, dle vyrobce celozivotni napln, ale spojka je max 200tis tak se da rict po 200Tis

prevenci jeste nikdo nic nezkazil (a sou i takovy servisy, ze po vymene spojky vrati olej co vypusti :grr)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...