Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 - "Remote control battery flat" nezmizí


pogin

Recommended Posts

To asi ano, ještě jsem nad tím takhle nekoumal. Alarm spouští až po otevření dveří. Mě jen vadí, že když to fungovalo a baterie v obou klíčích byl vyměněny zároveň a podle návodu, že to dělá takový brýle a já pak abych dělal psí kusy :roll 

Zkoušel jsem odemknou/zamknout klíčkem, pojezdit, zopakovat... a nepomohlo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ještě bych třeba zkusil tu baterku z klíčku vyndat a zkusil auto otevřít bez ní, aby auto zapomnělo, že máš dálkové. Ale když nemáš možnost jinak vypnout alarm, než dálkou, tak to asi nevyzkoušíš :myslim  Každopádně je to Peugeot, takže tam bude nějaké "logické" vysvětlení. Jako žes tam baterku dal moc rychle nebo tak :aut 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,l když jsi to zkoušel podle toho postupu již uvedeného, držel jsi to až tak dlouhoi jako 10 sekund??

 

http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=3993.0

 

odemčený s klíčem, dal klíčkem v zapalování a zapněte zapalování (nestartujte vůz), podržte "lock", 10 sekund a to je vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nový poznatek - i když vyndám z klíčku (tu novou) baterku na 3 hodiny, tak se dálka "neodpáruje" a veselé fachčí dál. Zkoušel jsem postupem pro spárování jeden klíček odpárovat (povedlo se) a znovu spárovat, povedlo se napoprvé, hláška ale stále nezmizela :myslim

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to bych ho pak nemusel rozhejbat vůbec :D

Je pravda, že kondíky jsem cíleně nevybíjel - myslíš jako rozebrat klíček, vyndat baterku, odemknout/zamknout (x-krát dokola)? A půjde to vůbec bez baterky, nepřeruší to obvod :myslim

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No tak jsme zhruba o měsíc starší a taky chytřejší. Ano, máme tu rozuzlení... A jak jinak, zcela banální :D

Nové baterky (Panasonic Lithium - Made in Japan koupené v jednom hodinářství) do dálkových ovládání nutně musely být ležáky, jak jste tu již tipovali, takže nové GP Lithium (Made in Japan, podle obalu: Best before 2026) koupené v jednom "super/hyper" elektroshopu (aby to nebyla reklama, ale tam vám tedy mají výběr!) a v daném případě za ca.1/3 ceny! ;)

Přišel jsem na to tak, že i u těch prvních nových (tedy nejen, že nezmizela otravná hláška na PP z vykřičníkem mezi budíky) během 3 týdnů od vložení opět významně poklesl dosah resp. citlivost dálkového odemykání (např. přes kapsu nebo ve větších mrazech) a oba ovladače začaly dělat brykule... No a tak jsem poněkud nars*** zvolil nejpřímější řešení :papa

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 roky později...

Zjistil jsem, že hláška zmizí po překódování typu klíče z typu Johnson na Valeo/Textar a opět zpět na Johnson (protože pokud ponecháte Valeo/Textar, bsi nebude přijímat signál z DO). Resp. zapamatovat si, co máte za typ klíče a vrátit poté ten, který tam byl, protože každý nemusí mít Johnson jako výchozí...

Mám dvě dálky a nezávisle to dělali oba stejně a v obou jsou nový baterky Pannasonic (jeden čína, druhej ještě original).

Kódování jsem změnil a vrátil do původního stavu v BSI- kodovani-ochrana/zamykáni-typ dalkoveho klice. Origo jsem mel Johnson typ, a dal jsem dočasně Valeo/Textar a klice nefungovaly (dalka), vratil jsem zpet kodovani na Johnson a auto se samo zamklo a hlaska "Remote controll battery flat" zmizla u obou klicu. Tak jestli to je nejakej bug softwaru nebo co fakt netuším. Protože v žádné jednotce chyby uložené nebyly a to jsem zkoušel prohlížet i kódování palubáku, jestli tato hláška nejde deaktivovat, tam bez výsledku.

Trochu kostlivec, ale tak ještě těch aut jezdí dost, tak to možná k něčemu bude.

 

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...