Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kmitání volantu


renm

Recommended Posts

Mám vyměněné ramena, kulové čepy a ložiska, a na soustruhu stočené kotouče, moc nebrzdily. Nebyla ještě dělána sbíhavost. Při brždění to teď docela dost háže z volantem, ale to dělalo i předtím o to mi nejde, volant při brždění chodí tak 2 cm střídavě na každou stranu i když nebrzdím, nezatáčím...už od rozjezdu, čili minimální rychlosti. Tím odpadaj možnosti nevyvážených pneu, špatné geometrie a brzdovej pedál je úplně v klidu, kotouče nasazený taky nemůžou být špatně(nakřivo) chytalo by to o třmen :myslim: je to divný, nevím na co se mám podívat, nemůže být něco zkřivený? Třeba tyčka řízení na které jsou čepy? Po rozšíření nápravy podložkama se problém ještě víc zdůraznil, čili větší páka tomu nesvědčí, což pokud by to bylo kotoučema, by na to nemělo snad mít žádný vliv, nebo ne?

Vystřídal jsem tři sady kol, kdyby ještě někdo chtěl napsat že to je kolama.

Byla v podstatě udělána výměna dílů loni v říjnu, pak jsem s tím pár týdnů jezdil a pak se auto vyvařovalo a přes zimu bylo v garáži, vytáhl jsem ho až tento víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jednou - kmitá to bez toho aniž by se brzdilo a i v malých rychlostech už od rozjezdu:myslim

Něco se při vyměňování asi zanedbalo, ohnulo, nevím...předtím to dělalo jen mírně při brždění, teď to je 10x horší a dělá to i když nebrzdím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

jedině mrknout na kotouče ,zkontrolovat zda jsou jak byly i destičky zde někde něco neobjevíš.Já se s těmi kotouči spálil myslel jsem že ušetřím a nic,ještě že byly grátis.Ono mi to kmitalo jen jak jsem malinko sešlápl pedál,starý kotouče i ty repas darovaný.Koukl bych kolik stojí nový a asi bych šel do nich a dal bych i nové destičky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to dělá od rozjezdu, třeba když jedu 20, nebrzdím!

kotouče mám nachystaný nový, větší, komplet větší brzdy z GTI modelu, ale tohle kotoučema dle mě není, momentálně je tam nemůžu ještě dát páč nemám doleštěný 14 kola a stávající plechy 13ky na to nedostanu...Takže bych to rád vyřešil a jezdil dřív než za měsíc kdy budou kola :mrk nechápu jak by tohle mohly dělat kotouče, při brždění to chápu, při větší rychlosti od 60 se to možná taky projeví i když nebrzdím ale tohle dělá fakt pořád, nepřibržďuje to, žádné kolo se nehřeje.

Před výměnou čepů, ramen, ložisek bylo vše OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

taky mne nebylo jasno že skoro new kotouče kmitají a dotyčný se taky divil že byly špatný.Jedině počkat a pak uvidíš.Samotná kola by to nedělala při 20 ,je stejná vzdálenost destiček od kotoučů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kola byly přehozeny:

1, z letních alu na letní plechy

2, z letních plechů na zimní plechy

3, za cca 14 dnů šly na auto opět letní plechy kvůli nátěru zimních plechů

4,za dalších 14 dnů opět vyměněno za zimní plechy

5, teď o víkendu nahozeny opět letní plechy

Auto mezi bodem 4 a 5 stálo cca 4 měsíce.

myslím že touto kombinací kol můžu docela spolehlivě vyloučit jakékoliv špatné pneu, disky, nebo nasazení či dotažení:D

kmitání volantu do stran se projevovalo neustále beze změny skrz všechny uvedené body

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

možná blbost, je disk přišroubovanej celou dosedací plochou k náboji? Připadá mi to, jakoby trošku kolo šmajdalo :myslim

to se mi také zdá, jakoby nějaké přední kolo házelo osmicu:myslim Ale samotnýma kolama to není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...