Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony samodomo--dalo se to čekat


ozzy56

Recommended Posts

Dundee - někde jsem tu nedávno četl informace, že poldové jdou po xenonech \"jak slepice po flusu\" a že dobastlené šílenosti jsou schopni odhalit i přímo na autě při kontrole na silnici, za což si účtují poměrně slušný honorář. Podle mě dodělávané xenony na autě nemají co dělat, takže s postihem bastlířů souhlasím a poldům za toto tažení :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tiez proti, ale nepochopil som preco nie, s xenonami som oslnoval este menej ako s halogenom, jazdil som s nimi 2 tyzdne (stretavacky aj dialkove, skusal som to aj s kamaratom, jazdil proti mne a parada :roll ) ;) ... ak je oslnovanie jediny dovod, tak je to pekna hlupost :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že jezdí po silnici hodně blbečků, kterým je jedno jestli oslňují nebo ne. A je úplně fuk, jestli tam mají HID nebo halogen. Když potkám naloženýho kombajna co táhne zadek po silnici a světla nezklopí, řidiče bych přerazil vejpůl. Stejně tak jelito jedoucí v 15let starý popelnici, když mu každý \"oko\" svítí jinam. Nebo tydýta co si narve HIDku do světel a neseřídí to... Jo toho prostě spousta. Lidi jsou prostě lhostejný a proto to odnesou i ti, kteří to myslí s HID dobře a koumají nad tím udělat to tak, aby neoslňovali. Jenže na to se frajírek, kterej na HIDku půl roku šetří může krásně vykašlat. Je mu líto dát kilo v nějakým servisu, kde by mu ty světla alespoň v rámci možností seřídili:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Xenony zničit. Nejen samodobo, ale všechny. Jakmile proti mě v noci jede idiot s Xenony, začínám pomalu brzdit, neboť přes tu záři není vidět. :bacha

Tak já půjdu ven a kvůli tvojim

\"krásným modrým očím\" vymontuju origo xenony abych ti náhodou nezablýskl do očička.......a idiot tu je někdo jiný a ne ti s origo xenony......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky někdy štve když za mnou jede nějaký vyšší auto ( SUV ) a podobně, tak to někdy při houpáku oslní, ale mě na tom štve jen to že nemám to stejný abych mu to mohl vrátit až mě předjede:D

ale bastl xenony na favoritech a podobně to je prostě humus:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO peugeot09:pokud proti tobe pojede blbej pasik co ma origo naklapeci xenony s ORIGO ZAROVKAMA tak te neosviti ani kdybys do svetla koukal primo..ja na druhou stranu ORIGO nebo DOBRE xenony na silnici uvitam je to neco jak kdyz sviti mesic takova neutralni barva(to byl asi ucel xenonu)..za to bych ZAKAZAL vyrobu zarovek co maji 55w +..to sou prusery kdyz vam jede do protismeru hovado s 2x90w halogenem!!! oproti tomu je xenon sra....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten článek je plnej hovadin. :) A to, že policajti něco dělat musí je taky nesmysl. V neděli v noci jsem stál před protivínským mostem, za mnou fábie vezoucí dva příslušníky PČR a za ní fábie s logem e.on, který svítilo pravý světlo do nebes a levý nesvítilo vůbec (ani obrysovka!) a co myslíte, sebrali mu techničák? Nikoliv, ani si ho nevšimli. :)

tommas11: každý auto, i to s originálními xenony, na tebe bude svítit, pokud přejede horizont na silnici (stačí i malý) a ty se dostaneš do úhlu záběru jeho potkávaček. To je bohužel zcela běžná věc a nemá nic společného s typem, kvalitou, nebo seřízením jeho světel. Ale to se řešit nedá... jedině stavět silnice bez hrbů. :)

P.S.: Všechny žárovky do hlavních světlometů (vyjma H4) mají 55 W příkon. S vyšším výkonem naštěstí nikdo nejezdí moc dlouho, protože brzo odpálí něco z elektriky světel. :) Co je ovšem megaprůšvih je Fábie 1. generace, která oslňuje už sama o sobě vždy a přesto se najde spousta blbů, co do toho dají výbojky a pak září jak exploze supernovy. To už je opravdu nebezpečné, proti něčemu takovému jet. Nevím, co se těm lidem honí hlavou. Buď jsou fakt tak bezohlední, nebo se potřebují přesvědčovat o tom, že ten jejich krám je taky dospělý auto, nebo nevim. Ale nad tím zůstává rozum stát. :myslim

[upravil dne 29/3/10 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale fábiáci to 1. nevědí. 2. vědět nemusejí, vozidlo i se světly bylo homologováno. Proč by se o to měli starat? Xenon geometrii světelného kužele nezmění. Tam opravdu problém není.

Na druhou stranu je nutno říci, že kdyby úpravy nemusely býti homologovány, mohl by si na auto dát kdokoli cokoli. To by jistě bezpečnosti nepřispělo. Proto máme normy, které určují, kde je hranice. Diskuse nad tím, jestli je nastavena správně ji diskuse jiná. Sám pojem NORMA nám říká cosi o jednotnosti. Tu jednotnost ověřuje odpovídající institut. To, co oním institutem neprošlo logicky musíme považovat za neschválené, potažmo neověřené, s neověřenými vlastnostmi. Tudíž bez odpovídající analýzy nelze prokázat bezpečnost a nezávadnost.

Píšu to tu jako XENOŇÁK... V bixenonových čočkách, po několikaletém studiu jak technických, tak právních aspektů tohoto problému. A to s vědomím, že ani mé \"znalosti\", způsob montáže, seřízení, pečlivosti neznamená, že by to bylo nutně legální. NENÍ!!! A má tvrzení na věci nic nezmění.

Proto je dobře, že po tom jdou. Dobře ovšem není, že nejdou se stejným zápalem i po jiných, ne jen technických prohřžešcích proti bezpečnosti provozu. A toho i zde je několik zářných příkladů.

[upravil dne 29.3.2010 Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...