Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehoda mé 406ky


Stifler

Recommended Posts

Tak dneska se, bohužel, stala taková nemilá věc. Přítelkyně mi do práce vezla oběd a pak chtěla jet ještě do Vrchlabí nakoupit a cestou ve vesnici Valteřice potkala na silnici srnku. Srnka měla smůlu, že si běh přes silnici rozmyslela a chtěla se vrátit mimo silnici, ale přímo před auto, přítelkyně nejela rychle, ale střetu už nešlo zabránit. Havarijní pojistku nemam, takže všechno jde na mě. :( Pro srnku si přijel nějakej myslivec a ještě nadával, že ta srnka nosila v ranci mladý, takže to vyznělo, jako by si přítelkyně měla příště vybrat jinou srnku, kterou sejme - dost drzý a hnusný! Na autě je pochroumanej přední nárazník, odnesl to chladič, vyteklo trochu tekutiny ze serva a je tam pochroumaných dost plastů a nějaký nosný kovy u přední nápravy. Ještě toho moc nevim, uvidí se, až to kamarád odstrojí. Utrhlo to i oba horní úchyty předních světel, víc jsem zatim neviděl. Fotky mam a dodám je snad zítra. Časem budu potřebovat nějaký náhradní díly na předek, tak zase na fórum kdyžtak napíšu. Co mě mrzí hodně, tak to, že motor dosud (při najetých cca 216.000 km) nikdy nekouřil ani trochu. Z výfuku nešel žádnej dým ani při vyšších otáčkách a teď to hulí víc než blbě očipovanej dýzl... :fnuk No, nebudu si tady vylejvat smutek a budu čekat, co mi kamarád řekne - mimochodem je to taky zdejší bývalý člen klubu, který mi před několika lety prodával svý zlatý XSičko, který jsem zničil zase já. Tak snad to nějak přežije autíčko bez úhony a nezbývá než čekat a doufat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

tak to je pech čeče , přemyšlim kdo ted na klubu rozprodava new čumak , zkus devila-nigttse.

Díky za tip. Až mi Riči řekne, co bude potřeba vyměnit a který plasty pujdou svařit a co bude potřeba sehnat navíc, tak určitě budu shánět a ptát se i tady na fóru. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt nemilé, nedávno se mi málem stalo to samé, naštěstí úsek byl rovný a docela přehledný a viděl jsem ji brzo (ač jsem jel nějakých 80). Skočila do silnice, vypadalo to, že chce přejít, ale pak se na mě podívala, otočila se a šla zpátky. Stihnul jsem zastavit, pak odskočila do lesa. Bohužel tvoje autí újmu doznalo, snad ho dáš brzo do kupy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caucik chlape, tak to me moc mrzi,ale zase na druhou stranu je to srnka a nema si cenu neco vycitat nebo tak, tohle neovlivnis vid? myslivec byla asi peknej morouz.. snad to nebude nic strasnyho kdyz to zacalo coudit.... brzo opravis a bude zase vsechno v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlape asi vim jak se cítíš.Já v čera večer nabral kance,nic příjemného.Takže doufám že to brzo dáš do kupi.

A myslím podle toho co píšeš sem dopad já o něco lépe.Ještě sem to auto neodstrojil takže nevim co je všechno v prdeli.Vim že to odsral nárazník ten je kaput,ještě že už mám domo dávno další chtěl sem ho trochu poladit tak sem si sehnalještě jeden,kterej už nepoladím :-(.Světlo přední mám v prdeli.Ale pokud budeš schánět světla,a budou ti stačit repliky vim kde se nechá sehnat nové přední světlo za 1700kč.Blaták trochu ohnutej a popraskaná barva ta mě sere nejvíc.Nechtěl sem mít stříkaný auto,protože barvu nikdy přesně netrefíš,a je hnutá trochu nosná část na které bylo přidělaný světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a tady jsou fotky po odstrojení a seznam věcí, co budu potřebovat sehnat na opravu:

dsc03618y.jpg

dsc03619h.jpg

dsc03624xm.jpg

dsc03620t.jpg

dsc03621g.jpg

dsc03622a.jpg

dsc03623ah.jpg

Seznam věcí, co musim sehnat na opravu:

- sahara

- větrák sahary

- maska

- obě přední světla

- obě mlhovky

- mřížka v nárazníku

- chladič klimatizace

- spodní hliníková trubka klimatizace (na posledních fotkách označena zelenými šipkami)

- chladič chladícího oběhu

- kryt baterie

- úchytky krytu motoru

- a i intercooler by asi byl potřeba novej, pokud se ho nepodaří nějak opravit.

Toť asi vše k potřebným dílům, takže kdyby někdo věděl o dílech nebo něco i měl, tak, prosím, nabídněte. Kdyby měl někdo celou bouračku a měl všechny díly k dispozici, bylo by to ideální, abych ušetřil na poštovném, protože moje finanční situace je žalostná. Předem všem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevypadá to tak špatně, to ten náraz s divočákem byl horší. Když to bude jenom ten nasávací otvor, tak by to dopadlo hodně dobře, ale píšeš něco jiného. Možná kdyby ta srna nebyl plná, byl by náraz měkčí ... ale škoda pro tak pěkné autíčko :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bobo.KH

Zdar chlape asi vim jak se cítíš.Já v čera večer nabral kance,nic příjemného.Takže doufám že to brzo dáš do kupi.

A myslím podle toho co píšeš sem dopad já o něco lépe.Ještě sem to auto neodstrojil takže nevim co je všechno v prdeli.Vim že to odsral nárazník ten je kaput,ještě že už mám domo dávno další chtěl sem ho trochu poladit tak sem si sehnalještě jeden,kterej už nepoladím :-(.Světlo přední mám v prdeli.Ale pokud budeš schánět světla,a budou ti stačit repliky vim kde se nechá sehnat nové přední světlo za 1700kč.Blaták trochu ohnutej a popraskaná barva ta mě sere nejvíc.Nechtěl sem mít stříkaný auto,protože barvu nikdy přesně netrefíš,a je hnutá trochu nosná část na které bylo přidělaný světlo.

To ti nezávidim a věř, že opravu taky nebudeš mít tak jednoduchou...u mě půjde nárazník asi zavařit, ale když se podíváš na věci, co se po odstrojení zjistilo, že budou muset bejt nový, tak to neni taková sranda. Každopádně ti přeju, ať taky dobře pořídíš a můžeš zase brzo v klidu jezdit. mimochoddem, zrovna teď na Velikonoce jsem měl jet do Kutný Hory...tak někdy příště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilanF1

A sakra, ted vidím seznam, to je fakt kruté od jedné srnka (vlastně dvou). Tak ať se zadaří a seženeš vše rychle a relativně levně.

Díky tobě i ostatním. Snad se bude dařit a co nevidět bude auto zase pojízdné. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napriklad uchyty hornych svetel som uz na 2 autach lepil, a drzia ...

Na punte som mal zlomene 3 plastove uchyti z celkoveho poctu 4 ... Chtel sem koupit nejake specialni lepidlo, ale chlapek v prodejne povedal nech to zalepim loctide power gel ...

Koupil sem ho za 100 vku, uchyty polepul, a k hlavnemu uchytu sem jeste prilepil kusok plechu (co se pouziva v PC skrinach) ... S tym svetlem sem jezdil rok, bez problemu, a co sem koukal, tak majitel s nim minimalne este dalsiho pul roka ... Drzalo to jak kamen ...

To iste sem udelal teda kamaratke na VW Polo s tema novsimy gulatimy svetlami ... Boli zlomene oba vrchne uchyti, oba drzia, uz par mesiacov :)

A mozna podobne sa daju spravit aj hmlovky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Napriklad uchyty hornych svetel som uz na 2 autach lepil, a drzia ...

Na punte som mal zlomene 3 plastove uchyti z celkoveho poctu 4 ... Chtel sem koupit nejake specialni lepidlo, ale chlapek v prodejne povedal nech to zalepim loctide power gel ...

Koupil sem ho za 100 vku, uchyty polepul, a k hlavnemu uchytu sem jeste prilepil kusok plechu (co se pouziva v PC skrinach) ... S tym svetlem sem jezdil rok, bez problemu, a co sem koukal, tak majitel s nim minimalne este dalsiho pul roka ... Drzalo to jak kamen ...

To iste sem udelal teda kamaratke na VW Polo s tema novsimy gulatimy svetlami ... Boli zlomene oba vrchne uchyti, oba drzia, uz par mesiacov :)

A mozna podobne sa daju spravit aj hmlovky ...

není problém jen s úchytama, ona ta světla mají ze zadní strany díry a ty plasty k tomu už nejsou, takže lepení nepřichází v úvahu. Světla musí být všechna přední nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste si k tomu seznamu veci pripis novou napln vysousece klimatizace, pac takhle jak je to ted otevrene do atmosfery uz je po smrti. kdyz bys tam nechal starou, nebude funkcni a nebude vychytavat vlhkost z chladiva, naopak ta nasorbovana vlhkost ze stareho dehydrogenatoru v systemu zustane coz muze znamenat vnitrni korozi trubek, zamrzani vyparniku a podobne prijemne veci, ktere systemu klimatizace moc nesvedci

[upravil dne 31/3/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...