Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cornerlight na 206


Saaw

Recommended Posts

Zdravim,

mam 206tku z 2006 s hmlovkami a chcem sa spytat, ci sa da dorobit funkcia cornerlight. Ak ano, tak ako. Podporuje tuto fuknciu palubny pocitac, tj dalo by sa to spravit cez diagnostiku? Ak nie, tak by to bolo asi zlozitejsie ze? Tj musel by byt nejaky system ktory by tu funkciu vypol pri vacsej rychlosti ako 40 km atd.... Na druhom aute mam cornerlight a velmi sa mi tato funkcia paci, hlavne v uzkych ulickach v meste je to velmi uzitocne preto by sa mi to pozdavalo aj na 206tke.

Dakujem za odpovede

[upravil dne 28/3/10 Saaw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna napadlo ze by mohol niektory vyrobca tuningovych svetiel vyrobit cornerlight pre 206 priamo do hlavneho svetlometu tak ako je to asi u P 207 :myslim Stacil by modul ktory by snimal podla smeroviek predpokladany smer odbocenia. Polohu volantu a rychlost by to nemuselo snimat aspon by bolo o starost menej. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gitarista001

Keby to bolo take lahke povolit cez diagnostiku tak to by si nedavali taku robotu aby ti to vo vyrobe hned zablokovali.

no ono napr aj automatika zapinania svetiel bola od vyroby zablokovana a na diagnostike v peugeote mi to spravili bez problemov.. tiez si clovek povie preco taku uzitocnu funkciu blokoju vo fabrike.. no asi preto aby si si pri kupe auta za nu priplatil.. a kto sa nevyzna si bude mysliet ze tu funkciu ma len auto kam sa to doobjedna.. a pritom to maju vsetky od neviem akeho roku...

Původně zaslal: tomyk

protoze co je u VW jako corner neni mlhovka ale svetlo s mlhovkou

no neviem presne ako je to s corner light, ale mne sa zda ze to je normalna hmlovka.. lebo hmlovka samotna ti svieti do viac ako 90° uhla do strany ako predna maska.. skus si to s 206tkou niekde v tme... a ked si pozriem hmlovku s corner light na druhom aute, tak sa nijak moc nelisi od beznej hmlovky.. mam pocit ze je tam len nejake take mensie zrkadielko ktore pravdepodobne odraza viac svetla do strany ale to by som ozelel... takze neviem ako vw, ale audi myslim ze pouzivaju normalne hmlovky s funkciou zapinania pri vytacani, resp blinkroch do max. 40km/h

Původně zaslal: Mojo2

taky by se mi ta funkce libila, ale mam pocit ze to nedelaj ani do novej aut :-(

praveze montovat tuto funkciu do novych aut je dnes strasny trend rovnako ako zadne ledkove svetla.. dnes uz to najdes aj na obycajnych malych mazdach 2 ci aky to je model..

mne pri tejto funkcii nejde o nejaku frajerinu, skor je to velmi dobry prvok bezpecnosti, sam som si to minule vyskusal, nedaleko mojho domu su take male ulicky ktore kazdych 5 metrov zabacaju o 90° kde je naozaj problem sa vytocit a niesu tam lampy. Presiel som si tu trasu s 206tkou a klepal som sa strachom nech nevbehnem niekam do otvoreneho kanala alebo niecoho takehoto lebo som absolutne nevidel kam idem. Potom som si rovnaku trasu presiel s audi ktore je o viac ako meter a pol dlhsie ale ma funkciu cornerlight a bol to obrovsky rozdiel, svetlo z hmlovky mi krasne osvetlovalo vsetko po bokoch auta na tej strane kam som odbacal.

[upravil dne 30/3/10 Saaw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gitarista001

Stacil by modul ktory by snimal podla smeroviek predpokladany smer odbocenia. Polohu volantu a rychlost by to nemuselo snimat aspon by bolo o starost menej. :mrk

Ona ta rychlost vozu s tím taky dost souvisí. Si vem když by jsi dal blinkr při přejiždění z pruhu do pruhu na dálnici nebo při předjíždění a svítily by Ti do toho mlhovky. Trochu postavený na hlavu nemyslíš? :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: Gitarista001

Stacil by modul ktory by snimal podla smeroviek predpokladany smer odbocenia. Polohu volantu a rychlost by to nemuselo snimat aspon by bolo o starost menej. :mrk

Ona ta rychlost vozu s tím taky dost souvisí. Si vem když by jsi dal blinkr při přejiždění z pruhu do pruhu na dálnici nebo při předjíždění a svítily by Ti do toho mlhovky. Trochu postavený na hlavu nemyslíš? :blicismajlik

:xvul Na hlavu to mas postavene ty. Ja nehovorim o hmlovkach ale o samostatnych svetlach pre cornerlight tak ako je to u 207. A silne pochybujem ze by niekomu tato funkcia vadila aj na dialnici alebo pri predbiehani kedze corner svieti do boku a nie rovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Saaw

Původně zaslal: Gitarista001

Keby to bolo take lahke povolit cez diagnostiku tak to by si nedavali taku robotu aby ti to vo vyrobe hned zablokovali.

no ono napr aj automatika zapinania svetiel bola od vyroby zablokovana a na diagnostike v peugeote mi to spravili bez problemov.. tiez si clovek povie preco taku uzitocnu funkciu blokoju vo fabrike.. no asi preto aby si si pri kupe auta za nu priplatil.. a kto sa nevyzna si bude mysliet ze tu funkciu ma len auto kam sa to doobjedna.. a pritom to maju vsetky od neviem akeho roku...

Vsak ale to nemozes porovnavat. Denne svietenie ti spravia aj na trabant ale cornerlight asi tazko :) Cornerlight je dost vynimocna funkcia na to aby sa nou v tejto dobe vyrobca nepochvalil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

saaw:

>no neviem presne ako je to s corner light, ale mne sa zda ze to je normalna hmlovka.. lebo hmlovka samotna ti svieti do viac ako 90° uhla do strany ako predna maska.. skus si to s 206tkou niekde v tme... a ked si pozriem hmlovku s corner light na druhom aute, tak sa nijak moc nelisi od beznej hmlovky.. mam pocit ze je tam len nejake take mensie zrkadielko ktore pravdepodobne odraza viac svetla do strany ale to by som ozelel... takze neviem ako vw, ale audi myslim ze pouzivaju normalne hmlovky s funkciou zapinania pri vytacani, resp blinkroch do max. 40km/h

ze to sviti stejne je jedna vec, ale ja mluvim o homologaci. A v tom pripade to neni mlhovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Saaw

Původně zaslal: Gitarista001

Keby to bolo take lahke povolit cez diagnostiku tak to by si nedavali taku robotu aby ti to vo vyrobe hned zablokovali.

no ono napr aj automatika zapinania svetiel bola od vyroby zablokovana a na diagnostike v peugeote mi to spravili bez problemov.. tiez si clovek povie preco taku uzitocnu funkciu blokoju vo fabrike.. no asi preto aby si si pri kupe auta za nu priplatil.. a kto sa nevyzna si bude mysliet ze tu funkciu ma len auto kam sa to doobjedna.. a pritom to maju vsetky od neviem akeho roku...

Původně zaslal: tomyk

protoze co je u VW jako corner neni mlhovka ale svetlo s mlhovkou

no neviem presne ako je to s corner light, ale mne sa zda ze to je normalna hmlovka.. lebo hmlovka samotna ti svieti do viac ako 90° uhla do strany ako predna maska.. skus si to s 206tkou niekde v tme... a ked si pozriem hmlovku s corner light na druhom aute, tak sa nijak moc nelisi od beznej hmlovky.. mam pocit ze je tam len nejake take mensie zrkadielko ktore pravdepodobne odraza viac svetla do strany ale to by som ozelel... takze neviem ako vw, ale audi myslim ze pouzivaju normalne hmlovky s funkciou zapinania pri vytacani, resp blinkroch do max. 40km/h

Původně zaslal: Mojo2

taky by se mi ta funkce libila, ale mam pocit ze to nedelaj ani do novej aut :-(

praveze montovat tuto funkciu do novych aut je dnes strasny trend rovnako ako zadne ledkove svetla.. dnes uz to najdes aj na obycajnych malych mazdach 2 ci aky to je model..

mne pri tejto funkcii nejde o nejaku frajerinu, skor je to velmi dobry prvok bezpecnosti, sam som si to minule vyskusal, nedaleko mojho domu su take male ulicky ktore kazdych 5 metrov zabacaju o 90° kde je naozaj problem sa vytocit a niesu tam lampy. Presiel som si tu trasu s 206tkou a klepal som sa strachom nech nevbehnem niekam do otvoreneho kanala alebo niecoho takehoto lebo som absolutne nevidel kam idem. Potom som si rovnaku trasu presiel s audi ktore je o viac ako meter a pol dlhsie ale ma funkciu cornerlight a bol to obrovsky rozdiel, svetlo z hmlovky mi krasne osvetlovalo vsetko po bokoch auta na tej strane kam som odbacal.

[upravil dne 30/3/10 Saaw]

Rozsvit si v tech ulickach mlhovky a uvidis jestli to pomuze nebo ne. Jestli ne, tak ani nema cenu to resit, jestli jo, tak si je tam vzdycky rozsvit a nemusis nic dodelavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...