Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cesta-trasa do Chorvatska


JirkaMTPO

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo zkošenost s cestou do Chorvatska přes Slovensko, Maďarsko a vyjet by se mělo přímo v Chorvatsku ? Já jsem tam byl naposledy před sedmi lety, ještě s obytnou dodávkou a jezdili jsme přes Hatě, Vídeň, Maribor, Siňj, Knin a vyjeli jsme nad Splitem. Zkoušel jsem tenkrát jet po dálnici, ale nakonec jsem sjel na Plitvice. Štvou mě ty poplatky. Cesta by vyšla jen za míta a známky cca. na 3000,-Kč. Přes Maďarsko je to snad jen o 100km dál, ale měla by stačit jen známka na Slovesko, jinak bez poplatků. Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Jezdím Rakousko, Slovinsko, zde se vyhýbám dálnici, a dál do Chorvatska. V Rakousku sjedu z dálnice na sjezdu 226 a jedu na Mureck, zde přejedu po mostě do Slovinska a jedu dále na Lenárt, Ptuj a dál na Chorvatsko. Cesta je v pohodě a ušetříš za ten kousek dálnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jezdim touto cestou a mohu potvdit že je v pohodě.Minulej rok jsem jel ve Slovinsku po dálnici ale jenom díky tomu že jsem zakoupil půlroční za polovic a dál prodal.Teť už půlroční nejsou a za měsíční dávat 30 éček se mi nechce.Za těh pár km je to cena nehorázná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji vám kluci na rady. Jedu buď v neděli na noc a nebo brzy ráno v pondělí a to Makarská - Krvavica. Chci se vyhnout slovinské dálnici. Kde tankuje te benzin? Jinak doufám, že bude dobré počasí. Musím si udělat ,,itinerář\", abych v noci nezabloudil. Jedu hned po třech denních, takže nechci nikde ,,kufrovat\". Snad bude vše dobře značené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim do Tučepi (první městečko za Makarskou),kde bývá teplejš jak na severu a to že zabloudíš,tak toho se bát nemusíš,je to krásně značený.A na jejich dálnice se můžeš jenom těšit,je to luksus proti těm v ČR.Naftu tankuji jak to vyjde.Je to dá se říct na stejno plus mínus 2kč.V Chorvatsku OMV,Rakousko Schell,Německo o5 Schell.

[upravil dne 1.9.2010 sekaj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza 22176

V červenci jsem jel do Chorvatska přes Maďarsko a cesta dobrá.

Žádný zácpy ani velkej provoz.Trasa Bratislava,Jánossomoria ,Csorna,Szombathey,Kormend,Zalaegerszeg,Nagykanizsa a přechod Letenye-Goričan a hurá Chorvatská dálnice.

Tuto neděli jsem se vracel z Podgory, jel jsem stejnou cestou a v pohodě. Jen v Maďarsku pozor na rychlost, opravdu tam je dost třicítek ve městech a dál pozor na zvířata. Povedlo se mi přežvýknout lišku a nazpátek zas předemnou někdo sejmul jezevce. Jinak bych už cestu neměnil za předešlou, kdy jsem jezdil přez Hatě, Vídeň, Maribor... Cestou přes Maďarsko se mi opravdu jelo líp a bez kolon. Hned bych jel zpět. Ten teplotní šok je hrůza, rozdíl větší, jak 20°C. Šťastnou cestu, ať vyberete jakoukoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi byla navrhovaná cesta přes Maďarsko. To bych jel na Halámky - Vídeň A1-Graz-Obernart exit (cca 110km)-Szombathely(H)-Redics-Kormeno-Lenti-Tornyszentmiklos(vjezd na dálnici za Budapeští)-Letenye (hranice H-CRO)-Goričan-Zagreb(dálnice)-Karlovac-Split(dálnice) atd.. Přes Maďarsko je to delší a navíc v noci tam asi moc orientačních bodů nebude a ani nevím, jak je to značené.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V neděli jsme se vrátili z Hvaru. Jeli jsme přes Slovensko. Slovenská známka měsíční 320kč kupovaná na benzině před hranicema. Maďarská tam 4denní 180kč zpět 8E. Nejhorší je dálnice u nás potom už paráda. Je to delší ale mě to vyhovuje. Nebudu podporovat ty zloděje ze Slovinska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: agregatos

V neděli jsme se vrátili z Hvaru. Jeli jsme přes Slovensko. Slovenská známka měsíční 320kč kupovaná na benzině před hranicema. Maďarská tam 4denní 180kč zpět 8E. Nejhorší je dálnice u nás potom už paráda. Je to delší ale mě to vyhovuje. Nebudu podporovat ty zloděje ze Slovinska.

Proč Maďarskou známku?Po dálnici se snad ani nemusí jet.Já tedy aspoň po ni nejel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza 22176

Původně zaslal: agregatos

V neděli jsme se vrátili z Hvaru. Jeli jsme přes Slovensko. Slovenská známka měsíční 320kč kupovaná na benzině před hranicema. Maďarská tam 4denní 180kč zpět 8E. Nejhorší je dálnice u nás potom už paráda. Je to delší ale mě to vyhovuje. Nebudu podporovat ty zloděje ze Slovinska.

Proč Maďarskou známku?Po dálnici se snad ani nemusí jet.Já tedy aspoň po ni nejel.

Dle plánovače na seznamu. nejkratší trasa Bratislava-Nagykanizsa 252,1km 4h25min mimo dálnici. Bratislava-Budapešt-Nagykanizsa 385,3km 3h49min pořád po dálnici. Mě vyhovuje dálnice.

[upravil dne 2.9.2010 agregatos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ahoj, za dvě hodinky vyjíždím - Rakousko, Slovinsko mimo dálnici, Chorvatsko. Jestli budu mít přístup k internetu, tak zítra napíšu, jestli byla cestou nějaká komplikace...

Tiše závidím, hned bych jel znovu, jezdíme pravidelně do Podgory a podnikáme výlety. Letos to bylo na Hvar, Brač+koupání na bolu. Super jsou taky vodopády v Bosně a Hercegovině - Kravica, jsou to malé Plitvice s koupáním. Jinam fakt jezdit nemusím, jen kdyby to šlo každý rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...