Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka - vadné lanko?


netenziraku

Recommended Posts

ahoj, potřeboval bych radu. když stoupnu na spojku, ozve se jakovy takový kovový zvuk jako když někde něco poskočí či trhne a spojku pak prošlápnu na prázdno. dělá to tak při každém desátém sešlápnutí, nikdy nevím kdy se to může stát. každopádně pak nejde řadit ani vyřadit tak se mě s tím nechce moc jezdit. myslíte že to bude jen lankem??? nebo je i jiná možnost?

[upravil dne 25/3/10 netenziraku]

[upravil dne 25/3/10 netenziraku]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se mi nezdá že by pištělo nebo to cokoliv jiného dělalo..spojka se chová normlálně při jízdě a řazení, ale prostě někdy v tom takhle cvakne! je to takový kovový zvuk jakoby od toho lanka nebo jak říkáte pružinka je také možnost to by odpovídalo! rozdíl při jízdě není jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za rady, pustím se prvně do lanka, pak se uvidí. ještě se vás zeptám mám ještě další problém - když je studený motor,tak mi mezi 2-3.000 otáčkama jde od motoru zvuk jakoby se tam točila voda. takový divný šplouchání, netuším vůbec co to může být. po ujetí pár kilometrů to přestane a zvuk je normální - bez té \"vody\"

nevím jak to líp popsat,asi jako kdybych nalil do mixéru vodu a zapnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za rady, pustím se prvně do lanka, pak se uvidí. ještě se vás zeptám mám ještě další problém - když je studený motor,tak mi mezi 2-3.000 otáčkama jde od motoru zvuk jakoby se tam točila voda. takový divný šplouchání, netuším vůbec co to může být. po ujetí pár kilometrů to přestane a zvuk je normální - bez té \"vody\"

nevím jak to líp popsat,asi jako kdybych nalil do mixéru vodu a zapnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vcera jsem mel problem se svoji spojkou na sve S16206. Mam ji novou, najeto asi 1000km. Po zarazení stupňě se mi spojka zasekla zhruba v půlce a nešla vrátit do neutrální polohy, pouze šla sešlápnout úplně dolů a zase se vrátila zpátky zhruba do poloviny, kde se zasekla, jako kdyby tam byla nějaká pojistka, která spojku nepustí. Párkrát jsem to takhle musel prošlápnout, aby se vrátila do neutrálu. Teď už se mi nezasekává, ale když ji sešlapávám, tak je v tom místě, kde se mi předtím zasekávala slyšet a cejtit na noze takové lupnutí/cvaknutí a to mi docela vadí, nerad bych, aby se mi znova opět takhle zasekla. Čím si myslíte, že to může být? Nějaké péro tam co ovládá pedál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to na 605 kdysy taky zaseklo, na dálnici, docela nepříjemný :) ale bylo to jakýmsi plastem nad pedálem, ani sem na to nepřišel protože po pár prošlápnutí se to \"prorvalo\" a už to nikdy neudělalo.

Takže bych radil lehnout na podlahu a podívat se co se děje kolem pružiny co vrací spojku, prostě jak pracuje mechanizmus pedálu spojku. Vím, že se to tu už řešilo ale nevím pod čím to vyhledat. Je tam jakejsi plastovej kousek, kterej se zasekává a spojkovej pedál se zadrhne. Mám dojem, že ho stačí vyndat nebo koupit novej (pár korun) a je po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...