Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak nejlépe


Regan

Recommended Posts

Zdravím nedávno jsem vyměnil lanko od spojky. Chtěl bych se zeptat ,zda nemáte nějaké zkušenosti s tím jak lanko povolit nebo dotáhnout, abych si nezničil v brzké době lamelu.:myslim

Jedná se o 1.4 55kw r.v.1999

Pakliže jsem přehlédl tému, kde by to bylo řečeno se omlouvám za duplicitu.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

musíš napsat,jaké máš lanko,jestli samoseřizovací,tak neseřídíš nic...,musel bys koupit lanko se šroubem a seřizovat sám

je to se šroubem, na konci je až nezvykle dlouhej. líp to lanko asi nepopíšu.:roll

btw: vzhledem k tomu že jsem celkem lajk tak jsem ani netušil že samoseřizovací jsou?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten šroub je dlouhý,bývá tam matka na 10ku klíč a ještě kontra--tou matkou seřizuješ vůli na pedálu, vlastně aby spojka nevypínala okamžitě,jakmile se dotkneš pedálu,musí tam být vůle...,tzv. mrtvý chod pedálu

[upravil dne 20/3/10 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

ten šroub je dlouhý,bývá tam matka na 10ku klíč a ještě kontra--tou matkou seřizuješ vůli na pedálu, vlastně aby spojka nevypínala okamžitě,jakmile se dotkneš pedálu,musí tam být vůle...

ano to je přesně to, co jsem tam nacpal. Jen nevím jak to optimálně dotáhnout nebo povolit abych tím nenapáchal více škody než užitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrtvý chod spojky by měl být cca 2-3 centimetry. to znamená že když sešlápneš pedál o tuto vzálenost začne spojka rozepínat, (ucítíš odpor) ten vytváří přítalčný talíř který zajišťuje požadovaný tlak na spojkovou lamelu aby nejklouzala. Z toho všeho vyplývá že spojka by měla být rozpojena v horní polovině dráhy pedálu. Vše ale záleží na momentální kondici spojkových dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten mrtvý chod pedálu spojky je dost důležitá hodnota,aby se vypínací ložisko spojky netočilo stále...(tím se zničí),požádej někoho v rodině,kdo tomu rozumí,at ti to ukáže prakticky--je to velmi jednoduché seřízení během jedné minuty...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...