Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka-huceni


woita

Recommended Posts

Mam 1.9 D, 51kw (najeto 250k km) netusim kdy predchozi majitel spojku menil a zda vubec, a uz pri koupi byl pedal vyse nez brzdovy, nicmene spojka neklouzala, takze jsem vymenu odlozil. Spojka i po 10k km porad neklouze,ale pri seslapnuti pealu se ozyva takove sevelni ( hlubsi piskani), pri ceste pedalu dolu a i nahoru. Ze zscatku to nedelalo pri kazdem,ted uz to dela pri kazdem a dokonce i pri zarazene rechylosti ma motor jiny zvuk nez predtim (lze slyset take sevelni ). Nejsem moc zbehly ve funkcnosti spojky, ale dle meho to je hotove pritlacne lozisko...? Nemel bych uz s autem vubec jezdit, nebo to jeste chvili vydrzi, popripade co se muze stat..? Jsem na studiich v Norsku,takze to budu muset resit obednanim z ceska, pac mistni ceny jsou astronomicke... JAk narocna je vymena..? (ceny v servisu jsou kolem 1500 kc/h) :-( diky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je v háji prítlačné ložisko,robilo mi to to isté asi pred mesiacom som to vymienal ,bolo úplne vysypané keď sme oddelili prevodovku od motora tak sa nám z nej vysypali už len guličky a ložisko tlačilo už len tým vnútorným vencom na prítlačný tanier ,ktorý bol už v počiatočnom štádiu zodierania ,ináč lamela bola celkom v pohode ,tú nebolo treba vymienať ale kedže som kúpil celú spojkovú sadu LUk ,tak som vymienal všetko aj s prítlačným tanierom,robili sme to doma dvaja s ujkom na jame ,vonku obe polosi a von prevodovka,neni to až také zložité / ináč ja som mal najzdené len 140.000km/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim vyměnit ... to mě na P309 ložisko řachtalo dost dlouho. Bylo to slyšet na volnoběh, po sešlápnutí spojky to přestalo. Tak řechtalo nám to těch osm let, co to auto máme :D, najeto asi 60 000 km za tu dobu a nic jsme neměnili. Jenom jednou ruplo spojkový lanko.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilanF1

:myslim vyměnit ... to mě na P309 ložisko řachtalo dost dlouho. Bylo to slyšet na volnoběh, po sešlápnutí spojky to přestalo. Tak řechtalo nám to těch osm let, co to auto máme :D, najeto asi 60 000 km za tu dobu a nic jsme neměnili. Jenom jednou ruplo spojkový lanko.

ani nevis,jak tohle rad ctu... mam stejne priznaky.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti řeknu takto. Táta měl P205 1,8D, prodal to taky z toho důvodu, že tam chrastila spojka. Od známého vzal P309, tam to chrastilo ještě více :D. Asi těch 60k km jsme s tím najezdili a no problem. Neprokluzuje, co jsem s tím začal jezdit, tak asi 2x jsem ji trochu připálil :roll. A když dokončím příběh o P205, tak si ho před rokem táta koupil zpátky za 4 000 Kč (bylo to ještě bez eko). Má to auto do práce, takže na to popojíždění mu to stačí, je to nezmar, však znáte :)

Jenom mě tedka, že mám auto studený, taky něco chrastí u motoru, po sešlápnutí spojky se nic nemění. Ale když je to ohřáté, tak je to OK. Zdá se to jako kladka, nevím (řemenice je tam nová, má asi 3 000 km). Někde jsem četl, že to dělá palivový filtr ... sakra už se musím rozhoupat, aby vyměnil tu vložku, mám ji asi měsíc doma :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to asi to lozisko, ted uz se ozyva piskani spis jen pri seslapnuti pedalu, pri jizde uz to piskne jen nekdy... budu to muset resit tady v Norsku ale chci si to nechat poslat z Ceska (kvuli uspore penez samozrejme). Na aukru jsem nasel tohle : http://aukro.cz/show_item.php?item=951523137 Cena se mi zda docela ferova, pac v autokelly apod, stoji pres 4000, akorat si nejsem uplne jist zda mi to bude pasovat,mam 1905 ccm, 51kw, rv96 sedan, VIN: VF37BD9B231227098. Zaslal jsem dotaz zda ten LUK 620115000 bude pasovat a od prodejce mi prisla odpoved ze na 51 kw patri typ LUK 620309600 cena 2380kč, coz se mi dle netovych obchodu nepotvrdilo jako spavny typ, to spise ten prvni by mel pasovat... Nemuzete nekdo poradit ktery presne LUK tam pasuje..? v Kelly maji jeste i Starline za tu samou cenu ale ten tam davat nechci... ? DOporucli byste menit zaroven i lanko (ted mam samostel,ale uvazuji bez nej, kdyztak jaky typ a kde koupit?)

Dekuju moc za kazdou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...